Konstancin-Jeziorna[0]

Opublikowano: Konstancin-Jeziorna (www.konstancinjeziorna.pl)


100 tys. zł na zwiększenie cyberbezpieczeństwa

Konstancin-Jeziorna znalazł się w gronie samorządów, które otrzymały 100 tys. zł na działania poprawiające cyberbezpieczeństwo systemów informatycznych. Pieniądze pochodzą z programu „Cyfrowa Gmina” i zostaną przeznaczone m.in. na zakup nowoczesnego urządzenia do ochrony sieci. 

„Cyfrowa Gmina” jest ogólnopolskim konkursem grantowym, finansowanym z Funduszy Europejskich, w ramach programu React-EU (Wsparcia na rzecz odbudowy służącej spójności oraz terytoriom Europy).

Na cyberbezpieczeństwo

W pierwszym naborze, ogłoszonym w październiku zeszłego roku, wzięły udział 734 samorządy z całej Polski. Wśród nich była także gmina Konstancin-Jeziorna, która otrzymała 100 tys. zł na podniesienie cyberbezpieczeństwa samorządowych systemów informatycznych. Na wysokość dofinansowania miały wpływ – liczba mieszkańców oraz wysokość dochodów gminy. 

Umowa podpisana

Umowa o przyznanie grantu została podpisana 27 stycznia. Dokument sygnowali Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna, i Maja Wolnik, główny specjalista z Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Przyznane pieniądze pokryją w 100 proc. inwestycję i zostaną przeznaczone na zakup m.in. nowoczesnego urządzenia do kompleksowej ochrony sieci informatycznej (UTM) wraz z 3-letnim pakietem niezbędnych aktualizacji. Ponadto w konstancińskim magistracie zostanie przeprowadzony audyt bezpieczeństwa.

 

Grafika – trzy logotypy obok siebie. Od lewej: niebieski prostokąt z 3 kolorowymi gwiazdkami i napis Fundusze Europejskie Polska Cyfrowa, biało-czerwony prostokąt i napis Rzeczypospolita Polska,  niebieski prostokąt, a w nim  są w okręgu ułożone gwiazdki i napis Unia Europejska, Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego.[2]


Adres źródłowy: https://www.konstancinjeziorna.pl/index.php/news/100-tys-zl-na-zwiekszenie-cyberbezpieczenstwa


Adres źródłowy: https://www.konstancinjeziorna.pl/index.php/news/100-tys-zl-na-zwiekszenie-cyberbezpieczenstwa

Załączniki
  • [0] https://www.konstancinjeziorna.plhttps://www.konstancinjeziorna.pl/themes/custom/konstancin/logo.svg
  • [1] https://www.konstancinjeziorna.pl/sites/default/files/styles/aktualnosci_duze/public/obrazek/2022-02/cyfrowa%20gmina.jpg?h=5d20ad03&itok=HOOektYw
  • [2] https://www.konstancinjeziorna.pl/sites/default/files/pliki/loga%20do%20cyfrowej%20polski.png