Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Zespół Pieśni i Tańca „Przepióreczka”

Tagi:

Grupa działa przy Zespole Szkół nr 2 w Konstancinie-Jeziornie

Kierownik i choreograf: Lidia Leszczyńska

Instruktor wokalny (opracowanie chóralne): Barbara Daniszewska

Opiekun szkolny: Barbara RutkowskaO zespole

Zespół Pieśni i Tańca "Przepióreczka" istniał od bardzo wielu lat w Zespole Szkół nr 2 w Konstancinie-Jeziornie. Założony i prowadzony przez Romana Rudowskiego był dumą miasta i gminy Konstancin-Jeziorna. Wskutek różnych wydarzeń grupa zawiesiła swoją działalność, a w konsekwencji przestała istnieć. Dzięki inicjatywie dyrekcji ZS nr 2 i w porozumieniu z władzami naszej gminy - 3 lata temu próbę reaktywowania zespołu podjęła choreograf Lidia Leszczyńska i Barbara Daniszewska. Oznaczało to stworzenie zespołu ludowego od podstaw. Udało się.
"Przepióreczka" ma w swoim repertuarze dwie suity: warszawską oraz krakowską. Tańce zespołu są tańcami stylizowanymi i stanowią impresję baletową na temat zarówno konkretnego utworu muzycznego, jak i danego regionu. Obecnie choreograf zespołu zmierza w stronę musicalu ludowego pokazującego tradycyjne zwyczaje z polskiej wsi. Jest to połączenie tańca, śpiewu i ludowej zabawy.

Niezależnie od tego członkowie "Przepióreczki" - jako element wychowania patriotycznego, poznają pięć polskich tańców narodowych, nie tylko z nazwy, ale także zapoznają się z ich historią. "Przepióreczka" to zespół taneczny, który uczy i bawi. "Przepióreczka" ma dziś na swoim koncie wiele występów, nie tylko w Konstancinie-Jeziornie, ale też m.in. w: Warszawie, Kołobrzegu, Rabce czy Zakopanem. 

Zapraszamy do zespołu. Zapisy u opiekuna szkolnego Zespołu Pieśni i Tańca "Przepióreczka" Barbary Rutkowskiej. Dyplomy, osiągnięcia oraz bogatą galerię zdjęć można znaleźć na stronie: www.etiuda.waw.pl.KONTAKT 

Szkoła: 22-756-41-91

Lidia Leszczyńska: 22-754-68-28, 505-116-859, 531-782-892

E-mail: biuro@etiuda.waw.pl

Autor: PWOS

2014-09-09

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer