Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Wernisaż malarstwa Juliana Henisza

W sobotę 26 września o godz. 17.00 w sali widowiskowej Konstancińskiego Domu Kultury przy ul. Mostowej 15 odbędzie się otwarcie wystawy malarstwa Juliana Henisza. Wystawę będzie można oglądać do 1 listopada.

WYSTAWA MALARSTWA JULIANA HENISZA

Z BIEGIEM LAT, Z BIEGIEM PRZEMIAN

Sobota, 26 września, godz. 17.00

Julian Henisz ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom w pracowni prof. Aleksandra Kobzdeja uzyskał w 1967 r. Dodatkową specjalizację – plastyka w architekturze, zrobił pod kierunkiem prof. Stefana Gierowskiego i prof. Jacka Siennickiego.Zajmuje się malarstwem sztalugowym, grafiką, rysunkiem, akwarelą, ceramiką architektoniczną i witrażem. Główną inspiracją i tematem większości jego dzieł jest głęboko odczuty i bardzo różnorodnie – od realizmu po abstrakcję – interpretowany pejzaż. Wystawa prac artysty w Hugonówce składać się będzie z dwóch części. W jednej pokazane zostaną abstrakcyjne obrazy olejne, powstałe na przestrzeni ostatnich kilku lat, w drugiej – realistyczne pejzaże tworzone własną techniką będącą połączeniem akwareli z rysunkiem i pastelem.

Wystawa potrwa do 1 listopada 2015r.

wstęp wolny

Autor: Autor: KDK

2015-09-15

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer