Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Kross Road Tour

Do Konstancina-Jeziorny zawita kolejna duża impreza sportowa. Już w najbliższą sobotę (6 czerwca) znany kolarz Cezary Zamana w naszym mieście zainauguruje nowy cykl amatorskich wyścigów szosowych - Kross Road Tour. Emocje dla dużych i małych gwarantowane.

Pierwsza edycja Kross Road Tour rozpocznie się indywidualną jazdą na czas, która wytypuje grupy startowe według stopnia zaawansowania zawodników. Uczestnicy zmierzą się na dystansie 23 km. Rywalizacja odbędzie się na zamkniętej i zabezpieczonej trasie. Biuro zawodów oraz start i meta zostaną zlokalizowane w Parku Zdrojowym.

Wyścigi Kross Road Tour, jak podkreśla Cezary Zamana, pomysłodawca i organizator cyklu, będą dawały amatorom możliwość poczucia się jak zawodowi kolarze. Ma w tym pomóc oprawa zawodów, uczestnictwo specjalnych wozów technicznych zgłaszanych przez drużyny oraz całe profesjonalne zaplecze organizatora.

Podczas cyklu Kross Road Tour do pomiaru czasu zostanie zastosowany nowoczesny system czipów aktywnych "Mylaps Prochip", który do tej pory nie był używany w Polsce podczas imprez amatorskich. To kolejny element, który ma przybliżyć nowy cykl wyścigów szosowych Cezarego Zamany do zawodowych zmagań kolarskich oglądanych na co dzień przez kibiców w telewizji.

Dodatkową atrakcją będzie wyścig dla dzieci do lat 8. Wyścigi "MiniMini+ Mazovia", to wyjątkowa okazja dla najmłodszych, żeby spróbować swoich sił w rywalizacji sportowej. Na terenie miasteczka sportowego, podczas zawodów głównych, rozegrany będzie minimaraton na trasie o długości 300 - 400 metrów. Aby wystartować, należy zarejestrować dziecko w biurze zawodów, odebrać specjalny numer startowy i zamontować go w widocznym miejscu na kierownicy. Udział w mini zawodach jest darmowy! Dziecko musi posiadać kask ochronny.

Tytularnym sponsorem wydarzenia jest firma KROSS, największy producent rowerów w Polsce, która w tym roku zaprezentowała nową, rozbudowaną kolekcję rowerów szosowych.

Szczegóły na stronie www.roadtour.pl. Informacje dla zawodników:biuro@roadtour.pl


Program zawodów

9.00-11.00 Zapisy w biurze zawodów na Kross Road Tour

12.00 Zapisy do wyścigu MiniMini+ Mazovia

12.30 Odprawa techniczna dla uczestników zawodów MiniMini Mazovia i ich opiekunów.

12.40 Start zawodów MiniMini+ Mazovia

13.00 Start pierwszego zawodnika do jazdy indywidualnej na czas

14.30 Wręczenie pamiątkowych dyplomów MiniMini+ Mazovia i upominków dla dzieci.

15.00 Dekoracje Kross Road Tour

Autor: Inf. org.

2015-06-02

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer