Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Imieniny Konstancji

Zapraszamy na imieniny Konstancji. W najbliższą niedzielę, 22 lutego na dzieci czekają warsztaty plastyczne. Dla dorosłych przygotowano spotkanie z historią. Będzie też koncert muzyki kameralnej. Wstęp bezpłatny. 

Z okazji piątych już imienin Konstancji zapraszamy wszystkie dzieci na warsztaty plastyczne (godz. 12.00), a dorosłych na spotkanie poświęcone historii (godz. 16.30). W tym roku tematem spotkania będą dzieje rodziny Potulickich, właścicieli pałacu w Oborach, w którym urodziła się Konstancja hr. Skórzewska, matka założyciela Konstancina i jego imienniczka. 

Gośćmi spotkania będą Teresa Potulicka-Łatyńska, ostatnia z rodziny Potulickich mieszkanka pałacu w Oborach, która podzieli się swoimi wspomnieniami a także Dawid Miszkiewicz, który opowie o istniejącym tuż przed II wojną światową lotnisku w Oborach oraz Paweł Komosa, który zaprezentuje sylwetkę Michała Bonawentury Potulickiego, dziadka Konstancji – badacza, przyrodnika i meteorologa, członka rzeczywistego Towarzystwa Warszawskiego Przyjaciół Nauk. Zwieńczeniem imprezy będzie koncert muzyki kameralnej (godz. 18.30).

Imieniny Konstancji

Niedziela, 22 lutego, od godz. 12.00, wstęp wolny

KDK Hugonówka, ul. Mostowa 15, Konstancin-Jeziorna

Autor: KDK

2015-02-20

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer