Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Koncert Kammerchor Hannover

To będzie międzynarodowe wydarzenie. W sobotę (28 marca) w Konstancinie-Jeziornie wystąpi Kammerchor Hannover. Patronat honorowy nad koncertem objął burmistrz gminy - Kazimierz Jańczuk. Zapraszamy!

Koncert chóralny "Kammerchor Hannover" odbędzie się w ramach projektu „Bach w Polsce”. Jego organizatorami są Szkoła Muzyczna w Konstancinie-Jeziornie oraz Konstanciński Dom Kultury. Zapraszamy w sobotę, 28 marca o godz. 18.00 do Hugonówki przy ul. Mostowej 15. 

Na scenie zobaczymy też Konstanciński Chór Kameralny oraz Chór Dziecięcy Szkoły Muzycznej w Konstancinie-Jeziornie. Artyści wykonają m.in. motety Jana Sebastiana Bacha oraz utwory polskiego renesansu. Zapraszamy!

Kammerchor Hannover to chór kameralny założony w 2007 roku przez młodych śpiewaków pod kierunkiem Stephana Doormana. Zespół specjalizuje się w utworach a-capella z różnych epok, od wczesnobarokowych motetów po muzykę XXI wieku. Jednak najważniejszą rolę w każdym programie koncertowym odgrywają Johann Sebastian Bach i skandynawscy kompozytorzy (Sven-David Sandström, Jakko Mäntyjärvi etc.).
W 2010 roku muzycy otrzymali nagrodę „Echo Klassik” za nagranie dwóch nowych kantat pod tytułem „Glaubenslieder”. W 2011 roku chór nagrał płytę pod tytułem „Shakespeare 21″, na której można usłyszeć utwory z XX i XXI wieku do oryginalnych tekstów Williama Shakespeara. Dwa utwory zostały skomponowane specjalnie dla chóru przez Svena Hagvila, kompozytora ze Szwecji. Rok 2014 to kolejna płyta, tym razem z motetami Johanna Sebastiana Bacha i Svena-Davida Sandströma.


Koncert Kammerchor Hannover

Sobota, 28 marca, godz. 18.00, wstęp wolny

KDK, ul. Mostowa 15, Hugonówka

Autor: Patryk Siepsiak

2015-03-20

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer