Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Spektakl - Gdzie jest broda św. Mikołaja ?

Spektakl dla dzieci „Gdzie jest broda św. Mikołaja?" okazał się wielkim sukcesem. A ci, którzy jeszcze go nie widzieli, w najbliższą niedzielę (14 grudnia) będą mieli szansę nadrobić zaległości. Zapraszamy do Konstancińskiego Domu Kultury o godz. 13.00.

Utrzymana w komediowej formie świąteczna propozycja skierowana jest do widzów w wieku 4-10 lat. „Gdzie jest broda św. Mikołaja” to nie tylko sensacyjna historia, ale również pouczająca przypowieść o przyjaźni i byciu razem, w czasie tych najważniejszych świąt w roku. Bajka utrzymana jest w lekkiej formie, na scenie króluje dowcip, piosenka i rytmiczna muzyka. Bohaterowie wciągają młodych widzów do wspólnej zabawy. Barwna scenografia i kostiumy wprowadzają nas w świąteczny nastrój.
Historia opowiada o tym, jak pewnego ranka, św. Mikołaj budzi się z letniego snu i zaczyna przygotowywania prezentów dla dzieci. Okazuję się jednak, że ktoś skradł św. Mikołajowi brodę i czarodziejską czapkę. W wyniku intrygi Mikołaj trafia do aresztu. Para młodych detektywów, Lena i Piotruś, muszą odnaleźć złodziejaszka i przekonać inspektora Herlaka Szolmsa, że prawdziwy Mikołaj jest w areszcie. Zadanie nie jest łatwe, ponieważ dzieci, muszą zmierzyć się ze skrzatem Bumem, który posiada niezwykłe umiejętności i skutecznie komplikuje im śledztwo. Skrzat ma też nieodpartą ochotę zostać nowym Mikołajem, który zamiast rozdawać prezenty, będzie je dzieciom zabierać! Czy młodzi detektywi sobie poradzą?
Bilety w cenie 10 zł można nabyć w Konstancińskim Domu Kultury, w „Hugonówce” przy ul. Mostowej 15 w Konstancinie-Jeziornie lub na stronie internetowej: kupbilecik.pl
Obsada:

Joanna Jabłczyńska - Dobra Wróżka, 

Wojtek Brzeziński – Skrzat Bum,

Wojciech Słupiński – Mikołaj,

Michał Tomala – Herlak Szolms,

Detektywi: Lena – Halinka Łukaszewicz,

Piotruś – Hubert Janczak,
Teksty piosenek: Katarzyna Małyszko,

Muzyka: Joachim Łuczak i Artur Guza,

Reżyseria: Radek Dunaszewski,

Scenografia: Ewa Panasiuk, Agata Gregorczyk-Janik,

Autor: Elfosław Dobroduszny
Spektakl „Gdzie jest broda św. Mikołaja?”

Niedziela, 14 grudnia 2014r, godz. 13.00

KDK Hugonówka, ul. Mostowa 15, Konstancin-Jeziorna


Autor: Konstanciński Dom Kultury

2014-12-10

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer