Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Wieczór poetycko-muzyczny - 11 z Konstancina

Konstancin-Jeziorna uczci pamięć ofiar zbrodni katyńskiej. W najbliższą niedzielę, 12 kwietnia zapraszamy na uroczystości poświęcone mieszkańcom naszej gminy zamordowanym przez Sowietów w Katyniu, Charkowie i Twerze. Początek o godz. 16.00.

Tego dnia upamiętnimy jedenastu mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna zamordowanych przez NKWD wiosną 1940 r.: Władysława Grabowskiego, Wacława Grabaua, Stefana Pająka, Mariana Michalczyka, Franciszka Siwika, Jana Gutkowskiego, Jana Mejstera, Janusz Wagnera, Wincentego Paulinka, Stanisława Wiewiórę i Jan Matyjasiaka.
Uroczystości rozpoczną się o godz. 16.00, gdzie przed pomnikiem katyńskim przy ul. Sienkiewicza władze miasta złożą kwiaty i zapalą znicze. O godz. 17.00 zapraszamy natomiast do Konstancińskiego Domu Kultury na wieczór poetycko-muzyczny. Twórcy widowiska, naświetlając kontekst historyczny, poprowadzą widzów poprzez obozy w Starobielsku, Ostaszkowie i Kozielsku aż do zbiorowych mogił w Katyniu, Charkowie i Twerze. W programie, obok utworów autora scenariusza - Leszka Zdunia, znajdą się także wiersze wybitnych polskich poetów: Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Tadeusza Gajcego i innych. Usłyszymy również pieśni patriotyczne i piosenki z okresu II wojny światowej
Na scenie wystąpią także: Agnieszka Kudelska, Marta Maślanka - cymbały i instrumenty perkusyjne oraz Robert Lipka - akordeon. Wstęp wolny - bezpłatne wejściówki do odebrania w KDK.


11 z Konstancina - wieczór poetycko-muzyczny

Niedziela, 12 kwietnia, godz. 17.00, wstęp bezpłatny

KDK, ul. Mostowa 15, Hugonówka, Konstancin-Jeziorna

Autor: Patryk Siepsiak

2015-04-04

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer