Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Gmina uzdrowiskowa

Tagi:

Historia Konstancina, jako miejscowości uzdrowiskowej rozpoczyna się w 1897 roku, kiedy spokrewniony z właścicielami Obór hrabia Witold Skórzewski oraz hrabia Władysław Mielżyński podjęli się budowy podwarszawskiego letniska.
Dzisiejszy Konstancin jest szybko rozwijającym się ośrodkiem rehabilitacji i lecznictwa uzdrowiskowego oraz centrum weekendowego wypoczynku dla mieszkańców Warszawy. W 1917 roku Konstancin-Jeziorna otrzymał status uzdrowiska. O nadaniu tego statusu zadecydowały walory przyrodolecznicze, głównie klimatyczne, z powietrzem przepełnionym wonią olejków eterycznych i śpiewem ptaków. Konstancin-Jeziorna to jedyne uzdrowisko położone na Mazowszu, w bezpośrednim sąsiedztwie stolicy.
Historię Uzdrowiska Konstancin-Zdrój Sp. z o.o. zapoczątkowało otwarcie Sanatorium Uzdrowiskowego „Warszawianka” w 1965 roku. W latach 90-tych po remoncie i rozbudowie Szpital „Warszawianka” przekształcił się w pensjonat, obecnie hotel „Konstancja”, a sąsiadujący obiekt dawnej restauracji Berentowicza mieści obecnie restaurację „Konstancja”. Kolejne Sanatorium „Przy Źródle” powstało w 1966 roku po zakończonych pracach nad odwiertem solanki. Szpital Rehabilitacji Kardiologicznej istnieje od 1975 roku. W roku 2007 obiekt ten został poddany kapitalnemu remontowi. Szpital Rehabilitacji Neurologicznej istnieje od 1962 roku. W roku 1996 z inicjatywy Fundacji Sue Ryder, powstał nowy pawilon szpitalny w miejscu zdekapitalizowanego, z lat 60-tych. W latach 2006-2007 Spółka, wykorzystując środki otrzymane w ramach dokapitalizowania przez Skarb Państwa, wybudowała i oddała do użytku nowy obiekt Szpitala Rehabilitacji Neurologicznej, tj. nowoczesny pawilon z basenem, salami ćwiczeń i rehabilitacji oraz pokojami. W roku 1977 P.P. „Uzdrowisko Konstancin” otrzymało po Medycznym Studium Zawodowym Fizjoterapii obiekt zwany „Białym Domem”. Równolegle powstała tężnia solankowa, której budowę rozpoczęto 1974, a ukończono w roku 1979. W 1982 roku P.P. „Uzdrowisko Konstancin” utworzyło Szpital Uzdrowiskowy „Fraszka”. Szpital Uzdrowiskowy „Marysieńka”, dawniej willa rodziny Choromańskich, przez wiele lat mieściła piękną, stylową kawiarnie. Obecnie stanowi siedzibę Zarządu Uzdrowiska Konstancin-Zdrój Sp. z o.o. Uzdrowisko Konstancin-Zdrój Sp. z o.o. została utworzona w drodze komercjalizacji Przedsiębiorstwa Państwowego Uzdrowisko-Konstancin.

Działalność lecznicza Uzdrowiska Konstancin-Zdrój Sp. z o.o. opiera się na skutecznym leczeniu i rehabilitacji dorosłych w systemie stacjonarnym oraz w systemie ambulatoryjnym, ze schorzeniami:

1. neurologicznymi (kompleksowa rehabilitacja ruchowa i psychologiczna, głównie chorych po udarach i urazach mózgu);

2. układu krążenia (kompleksowa rehabilitacja pacjentów po ostrych zespołach wieńcowych i zabiegach kardiochirurgicznych);

3. narządu ruchu;

4. układu oddechowego.

Oferujemy Państwu diagnostykę, leczenie i rehabilitację chorób układu krążenia, układu nerwowego, układu oddechowego, narządu ruchu a także szereg zabiegów leczniczych m.in. kinezyterapii, magnetoterapii, kąpiele solankowe i perełkowe a także krioterapię i wiele innych, jak również specjalistyczne leczenie ambulatoryjne prowadzone przez lekarzy specjalistów wykorzystując badania diagnostyczne (echo serca, Holter, badania laboratoryjne, itp.)

W ramach kompleksowej rehabilitacji wykorzystywane są m.in. zabiegi: jonoforeza, sollux, okłady parafinowe, interferencje, magnetronik, inhalacje, magnetoterapia, laseroterapia, laser, krioterapia miejscowa, masaż klasyczny, masaż wirowy, kinezyterapia, okłady borowinowe, trening interwałowy. Leczenie uzdrowiskowe to nie tylko stosowanie zabiegów, ale również zmiana klimatu i otoczenia, które niezwykle korzystnie wpływa na przebieg rehabilitacji.

Uzdrowisko Konstancin-Zdrój
Jesteśmy jedynym na Mazowszu miastem-uzdrowiskiem. Doskonała lokalizacja - 20 km od centrum Warszawy, własne ujęcie solanki, tężnia oraz wyjątkowe walory krajobrazowe są niewątpliwymi atutami naszej oferty. Świadczymy kompleksowe usługi w zakresie rehabilitacji narządów ruchu, rehabilitacji neurologicznej, kardiologicznej oraz organizacji pobytów rehabilitacyjno-uzdrowiskowych. Oferujemy szeroki wybór naturalnych metod leczenia, profilaktyki zdrowotnej. Poza ofertą usług rehabilitacyjnych realizowanych przez Szpital Rehabilitacji Kardiologicznej, Szpital Rehabilitacji Neurologicznej oraz Centrum Terapii Narządu Ruchu Biały Dom nasze Uzdrowisko zapewnia bogate zaplecze hotelowo – restauracyjne.

W styczniu 2016 r kompleks poszerzył swoją ofertę o „Eva Park Life & SPA”. Obiekt ten oferuje wysokiej jakości usługi SPA i odnowy biologicznej, komfortowe pokoje hotelowe oraz basen solankowy - jeden z nielicznych basenów bezpośrednio zasilany z naturalnego źródła solanki, wydobywanej z własnego ujęcia z głębokości 1750 m. Dobra lokalizacja, przestronne i eleganckie sale oraz jakość usług wpłynęła na to, iż Eva Park Life & SPA stała się popularnym miejscem na organizację szkoleń oraz eventów firmowych. Całość oferty dopełniają przepiękny Park Zdrojowy oraz tężnia – naturalne inhalatorium, gdzie nasi Goście mają możliwość doznać sesji oddychania, która wpływa uspakajająco, relaksująco oraz prozdrowotnie. W weekendy obiekt nasz stał się zaś popularnym miejscem wypoczynku dla Gości indywidualnych.

Tężnia – naturalne inhalatorium, właściwości:

Solanka spływając po faszynie odparowuje i wytwarza swoisty mikroklimat, a dodatkowo rozbijana jest w sposób mechaniczny przez inhalator (grzybek) wytwarzający aerozol.
Minerały i mikroelementy znajdujące się w solance wchłaniane są przez błony śluzowe dróg oddechowych i skórę uzupełniając niedobór tych mikroelementów w organizmie człowieka.
Działanie lecznicze solanki korzystnie wpływa na układ nerwowy, układ oddechowy, poprawia krążenie krwi oraz ogólną odporność organizmu.

Autor: Anna Pocheć

2014-02-11

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer