Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Gościliśmy przyjaciół z Francji

Od 28 listopada do 3 grudnia w Konstancinie-Jeziornie gościli uczniowie i nauczyciele z miasta partnerskiego Saint-Germain-en-Laye. Z młodzieżą spotkał się m.in. burmistrz Kazimierz Jańczuk. 

26 uczniów i 2 opiekunów przyleciało do Polski na sześć dni. Organizatorzy wymiany – Zespół Szkół nr 3 i ZS nr 4 w Słomczynie oraz gmina Konstancin-Jeziorna - zadbali o bogaty program pobytu. Młodzież z Polski i Francji wzięła udział m .in. w warsztatach językowych. Nauczyła się też kroków poloneza, polskiego tańca narodowego. Nie zabrakło wycieczek, np. do Warszawy, gdzie uczniowie odwiedzili Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, Muzeum Powstania Warszawskiego, a także Centrum Nauki Kopernik. Czas wolny spędzali u polskich rodzin. 30 listopada z uczniami spotkał się burmistrz Kazimierz Jańczuk, który wręczył wszystkim upominki. Nie zapomniano o wspólnym, pamiątkowym zdjęciu. Po serdecznym pożegnaniu, 3 grudnia goście wrócili do domów.

Autor: Patryk Siepsiak

2015-12-04

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer