Można już składać wnioski o preferencyjny zakup węgla | Konstancin-Jeziorna

Można już składać wnioski o preferencyjny zakup węgla

09-11-2022

Gmina Konstancin-Jeziorna będzie sprzedawać węgiel swoim mieszkańcom. Ruszyło przyjmowanie wniosków o jego zakup po preferencyjnej cenie. Druki należy składać w Urzędzie Miasta i Gminy przy ul. Piaseczyńskiej 77.

Wkrótce ruszy sprzedaż węgla dla mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna na preferencyjnych zasadach i w celu zaspokojenia potrzeb własnego gospodarstwa domowego. Poniżej publikujemy krótki informator dotyczący procedury zakupu opału oraz druk wniosku, który należy wypełnić i złożyć w konstancińskim magistracie.  

 1. Prawo do zakupu preferencyjnego paliwa stałego (węgla kamiennego lub/i ekogroszku) w 2022 r. przysługuje przedstawicielowi gospodarstwa domowego zlokalizowanego w budynku znajdującym się na terenie gminy Konstancin-Jeziorna, dla którego dokonano zgłoszenia lub wpisu do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków i podano w nim jako główne źródło ogrzewania – źródło węglowe. W 2022 r. można zakupić paliwo stałe po cenie preferencyjnej w ilości maksymalnej 1,5 t i w cenie maksymalnej 2 tys. zł za tonę – dla każdego gospodarstwa domowego.
 2. Podstawą przyznania uprawnienia do zakupu paliwa, o którym mowa w pkt.1 jest złożenie i pozytywne zweryfikowanie przez Urząd Miasta i Gminy wniosku o preferencyjny zakup paliwa stałego. Druk wniosku dostępny jest na stronie internetowej gminy: www.konstancinjeziorna.pl w zakładce: Dla mieszkańca/Zakup węgla oraz, w formie papierowej, w siedzibie urzędu przy ul. Piaseczyńskiej 77.
 3. O pozytywnym zweryfikowaniu wniosku wnioskodawca zostanie poinformowany telefonicznie lub mailowo na wskazany we wniosku nr telefonu lub adres skrzynki e-mail.
 4. Wnioskodawca zostanie pisemnie poinformowany o wysokości należności za zakupywane paliwo stałe, którą należy wpłacić na wskazane konto bankowe gminy.
 5. Wnioskodawca, na podstawie okazanego dowodu wpłaty, otrzyma fakturę za zakupione paliwo stałe oraz „Polecenie wydania paliwa stałego”, na podstawie którego opał będzie można odebrać ze składu zlokalizowanego przy ul. Pułaskiego 129, w nieprzekraczalnym terminie do 30 grudnia 2022 r. (na druku polecenia wydania paliwa stałego należy potwierdzić odbiór paliwa i pozostawić go w składzie węgla).
Autor
Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna

Najnowsze aktualności

 • zdjęcie – chłopak niesie karton, mężczyzna w samochodzie na pace czeka na ładunek

  Zbiórka latarek, baterii i żywności – pomoc dla Ukrainy

  Szkoła Podstawowa nr 2 w Konstancinie-Jeziornie do piątku (2 grudnia) prowadzi zbiórkę dla Ukrainy. Potrzebne są m.in. latarki, baterie, świece i żywność pakowana hermetycznie. Rzeczy trafią do Liceum Krzemienieckiego, które przekaże je dalej mieszkańcom oraz żołnierzom na froncie.
 • Kalkulator na tle grzejnika.

  Dopłaty do ogrzewania – wnioski tylko do 30 listopada

  Już tylko do najbliższej środy (30 listopada) można ubiegać się o dodatek węglowy lub dodatek grzewczy. Wnioski niezmiennie przyjmuje Ośrodek Pomocy Społecznej w Konstancinie-Jeziornie. O takie wsparcie finansowe wystąpiło już ponad półtora tysiąca mieszkańców gminy.