Bieżące informacje | Konstancin-Jeziorna

Bieżące informacje

 • Od 1 marca rząd znosi restrykcje covidowe
  Od wtorku (1 marca) znika większość obostrzeń związanych z pandemią COVID-19. Przestają obowiązywać limity osób m.in. w sklepach, restauracjach i autobusach. Pozostaje obowiązek noszenia maseczek w miejscach publicznych zamkniętych, izolacja i…
  Grafika wektorowa. Niebieskie tło na nim duży napis informujący o zniesieniu obostrzeń covidowych od 1 marca. Po prawej stronie widoczna twarz kobiety w masce zakrywającej usta i nos.
 • Rekord zakażeń! Szczepmy się i zachowujmy ostrożność
  Z dnia na dzień drastycznie wzrasta liczba nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem, dlatego po raz kolejny przypominamy o konieczności szczepienia się przeciw COVID-19. Osoby, które jeszcze tego nie zrobiły, zapraszamy do punktów…
  Otwarta dłoń w niebieskiej rękawiczce, na której znajduje się napis – stop covid-19. W tle widać mężczyznę z maską na twarzy i czepkiem ochronnym na głowie.
 • Gmina wygrała 100 tys. zł w konkursie szczepionkowym
  Konstancin-Jeziorna znalazł się w gronie laureatów rządowego konkursu „Gmina na medal – #SzczepimySię”. W nagrodę samorząd otrzyma 100 tys. zł. To premia za osiągnięcie poziomu 67 proc. wyszczepienia mieszkańców.
  W gabinecie lekarskim młody mężczyzna w maseczce ochronnej otrzymuje zastrzyk, który wykonuje lekarka ubrany w biały fartuch, na szyi ma stetoskop.
 • Od 15 grudnia nowe obostrzenia epidemiczne
  Od środy (15 grudnia) wprowadzone zostaną kolejne obostrzenia związane z czwartą falą pandemii COVID-19. Będą to m.in.: bardziej restrykcyjne limity osób w restauracjach, hotelach, obiektach sakralnych czy teatrach. Ponadto od 20 grudnia do 9…
  Grafika informująca o wprowadzeniu nowych obostrzeń w związku z dużą liczbą zakażeń koronawirusem. Na niebieski tle są szczegółowe informacje, które są powielone w artykule.
 • W powiecie działają trzy punkty wymazowe
  Na terenie powiatu piaseczyńskiego działają trzy punkty, w których mieszkańcy mogą zrobić test w kierunku zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Wykonuje się w nich badania zarówno finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, jak i komercyjne.
  Tabliczka informacyjna. Na białym tle niebieski napis – testy na covid-19. Obok czerwony znak krzyża.
 • Alertowy pakiet obostrzeń sanitarnych od 1 grudnia
  Bardziej restrykcyjne limity osób m.in. w instytucjach kultury, kościołach, hotelach i restauracjach oraz nowe zasady kwarantanny – od najbliższej środy (1 grudnia) w całym kraju będzie obowiązywał alertowy pakiet obostrzeń sanitarnych. Ma to…
  Grafika informująca o wprowadzeniu nowych obostrzeń w związku z dużą liczbą zakażeń koronawirusem. Po lewej stronie informacje, które są powielone w artykule. Po prawej stronie kobieta dezynfekująca stół w restauracji.