Konstancin-Jeziorna

Opublikowano: Konstancin-Jeziorna (www.konstancinjeziorna.pl)


Od 15 grudnia nowe obostrzenia epidemiczne

Od środy (15 grudnia) wprowadzone zostaną kolejne obostrzenia związane z czwartą falą pandemii COVID-19. Będą to m.in.: bardziej restrykcyjne limity osób w restauracjach, hotelach, obiektach sakralnych czy teatrach. Ponadto od 20 grudnia do 9 stycznia szkoły przejdą na nauczanie zdalne.  

Trwa walka z czwartą falą pandemii COVID-19. W związku z bardzo wysoką liczbą zakażeń koronawirusem oraz pojawieniem się nowej jego odmiany – Omikron od najbliższej środy (15 grudnia) wprowadzone zostaną kolejne obostrzenia. We wtorek (14 grudnia) w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie w tej sprawie. Oto, co się zmieni:

 • zaostrzenie limitów osób
  • restauracje, bary, hotele, kina, teatry, obiekty sportowe i sakralne – maks. 30 proc. obłożenia przez osoby niezaszczepione (zwiększenie limitu możliwe tylko dla osób zaszczepionych zweryfikowanych przez przedsiębiorcę za pomocą certyfikatu COVID-19). Dodatkowo w kinach będzie obowiązywał zakaz jedzenia i picia podczas seansów.
    
 • do 31 stycznia zamknięte będą kluby, dyskoteki i inne miejsca udostępnione do tańczenia (wyjątkiem będzie noc sylwestrowa – imprezy będą mogły odbywać się w ścisłym reżimie sanitarnym – maks. 100 osób, limit nie dotyczy osób, które posiadają certyfikat COVID-19).
   
 • obowiązkowe testy na koronawirusa
  Każda osoba przed przylotem do Polski, spoza strefy Schengen, będzie musiała wykonać test na COVID-19. Test powinien być wykonany nie wcześniej niż 24 godziny przed przekroczeniem granicy. Co ważne, zaszczepienie nie zwalnia z obowiązku testowania. Od 15 grudnia obowiązkowy test będzie dotyczył także osób, które mieszkają z osobą zakażoną COVID-19. W tej sytuacji również zaszczepienie nie będzie zwalniać z obowiązku testowania.

Ponadto od 20 grudnia do 9 stycznia wszyscy uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych będą uczyć się zdalnie. Żłobki i przedszkola będą działały bez zmian.

Więcej informacji

Aktualne informacje oraz zalecenia Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego związane z koronawirusem SARS-CoV-2 i chorobą COVID-19 dostępne są na stronie: www.gov.pl/koronawirus.


Adres źródłowy: https://www.konstancinjeziorna.pl/news/covid-19/od-15-grudnia-nowe-obostrzenia-epidemiczne