Konstancin-Jeziorna

Opublikowano: Konstancin-Jeziorna (www.konstancinjeziorna.pl)


Hotspoty w dziesięciu nowych miejscach

Korzystanie z hotspotów jest bezpłatne

Gmina Konstancin-Jeziorna poszerzyła zasięg publicznej sieci wi-fi o 10 nowych hotspotów. Teraz mieszkańcy i turyści mogą bezpłatnie korzystać z Internetu również m.in. w okolicach willi Gryf i tężni. Rozbudowa hotspotów była możliwa dzięki dofinansowaniu z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014–2020.

Hotspot to otwarty i dostępny w przestrzeni publicznej punkt, umożliwiający korzystanie z Internetu za pomocą sieci bezprzewodowej (wi-fi). W gminie Konstancin-Jeziorna jest kilkadziesiąt takich miejsc i obejmują swoim zasięgiem m.in. parki, place zabaw oraz główne przystanki autobusowe, tak aby umożliwić mieszkańcom oraz turystom i przyjezdnym odwiedzającym naszą gminę dostęp do Internetu w trakcie wykonywania codziennych czynności, np. spacerów czy korzystania z komunikacji publicznej.

80 hotspotów

Konstancińska sieć bezpłatnego i bezprzewodowego Internetu liczyła do tej pory blisko 70 punktów. Teraz, dzięki pozyskanemu dofinansowaniu w wysokości 64 368 zł, powiększyła się o kolejnych 10 lokalizacji. Z nowych hotspotów można już korzystać:

 1. w okolicach świetlicy przy ul. Anny Walentynowicz 24 na osiedlu Mirków;
 2. przy willi Gryf, gdzie mieści się filia Konstancińskiego Domu Kultury, Biblioteki Publicznej oraz świetlica środowiskowa;
 3. przy willi Kamilin;
 4. przy amfiteatrze w Parku Zdrojowym;
 5. przy tężni solankowej w Parku Zdrojowym;
 6. przy siłowni plenerowej w Parku Zdrojowym;
 7. na placu zabaw na osiedlu Mirków;
 8. na placu zabaw przy ul. Południowej;
 9. na osiedlu Kozia;
 10. na placu zabaw w Parceli.

Polska Cyfrowa

Rozbudowa sieci hotspotów możliwa była dzięki środkom otrzymanym z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014–2020 – Oś Priorytetowa nr 1 „Powszechny dostęp do szybkiego internetu”, działanie 1.1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”, projekt grantowy pn. Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego. 

Szczegółowa mapa wszystkich punktów dostępna jest na stronie: gsip.konstancinjeziorna.pl

Grafika – cztery logotypy obok siebie. Od lewej: niebieski prostokąt z 3 kolorowymi gwiazdkami i napis Fundusze Europejskie Polska Cyfrowa, biało-czerwony prostokąt i napis Rzeczypospolita Polska, niebieski wielobok wypełniony żółtymi kropkami i napis Centrum Projektów Polska Cyfrowa, niebieski prostokąt, a w nim są w okręgu ułożone gwiazdki i napis Unia Europejska, Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego.


Adres źródłowy: https://www.konstancinjeziorna.pl/news/hotspoty-w-dziesieciu-nowych-miejscach