Konstancin-Jeziorna

Opublikowano: Konstancin-Jeziorna (www.konstancinjeziorna.pl)


Zasady segregacji odpadów w języku ukraińskim

W gminie Konstancin-Jeziorna, jak i w całej Polsce, obowiązuje jednolity system segregacji odpadów komunalnych na pięć frakcji: papier, metale i tworzywa sztuczne, szkło, bioodpady i odpady zmieszane. Poniżej przygotowaliśmy podręczną ściągawkę, która pomoże naszym gościom z Ukrainy lepiej zrozumieć zasady selektywnej zbiórki śmieci.

Dla wielu przybywających do Polski obywateli Ukrainy niektóre reguły obowiązujące w naszym kraju są nowe i trudne do zrozumienia. Tak właśnie jest np. z segregacją odpadów komunalnych, która dla naszych gości może stanowić nie lada wyzwanie. W tym numerze Biuletynu przygotowaliśmy podręczną ściągawkę. Pomoże ona w zrozumieniu podstawowych zasad segregacji odpadów komunalnych obowiązujących w gminie Konstancin-Jeziorna.


У гміні Констанцин-Єзерна, як і по всій Польщі, існує єдина система розподілу побутових відходів на п’ять видів: папір, метали та пластмаса, скло, біовідходи та змішані відходи. Нижче ми підготували зручну шпаргалку, яка допоможе гостям з Укра-їни краще зрозуміти принципи вибіркового збору сміття.


Adres źródłowy: https://www.konstancinjeziorna.pl/news/zasady-segregacji-odpadow-w-jezyku-ukrainskim