Konstancin-Jeziorna

Opublikowano: Konstancin-Jeziorna (www.konstancinjeziorna.pl)


Ułóż rymowankę i wygraj atrakcyjne nagrody

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza dzieci w wieku 11–14 lat, których rodzic lub opiekun prawny podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników, do udziału w konkursie na rymowankę. Dla najlepszych autorów czekają atrakcyjne nagrody. Zgłoszenia do 20 marca 2023 r.

Konkurs, pod patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki, odbywa się już po raz czwarty. Jego tegoroczne hasło to: „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych sytuacji unikamy”. Konkurs służy poszerzaniu wiedzy na temat właściwego magazynowania i stosowania w gospodarstwie rolnym szkodliwych substancji np. środków ochrony roślin, nawozów, paliw, itp. oraz zasad ochrony środowiska naturalnego.

Zadanie konkursowe

Zadanie konkursowe polega na ułożeniu rymowanki (min. 4 wersy) popularyzującej sposoby ograniczania ryzyka oddziaływania substancji szkodliwych na istoty żywe i skażenia środowiska naturalnego w gospodarstwach rolnych. Pracę, wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym, należy przesłać do 20 marca 2023 r. Można to zrobić:

  • elektronicznie – na adres e-mail oddziału regionalnego KRUS,w którym podlega ubezpieczeniu rodzic lub opiekun prawny dziecka; w temacie wiadomości należy wpisać: konkurs na rymowankę oraz podać imię i nazwisko dziecka;
  • pocztą tradycyjną – na adres: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Biuro Prewencji, al. Niepodległości 190, 00-608 Warszawa (liczy się data stempla pocztowego), z dopiskiem: „Konkurs na rymowankę”.

Uwaga! Rymowankę do udziału w konkursie zgłasza rodzic lub opiekun prawny dziecka, ubezpieczony w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Nagrody

Na 20 najlepszych autorów rymowanek czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe o wartości ok. 1 tys. każda. Gala podsumowująca zaplanowana jest w czerwcu 2023 roku. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu dostępne są na stronie: www.krus.gov.pl. W przypadku pytań i wątpliwości można się również kontaktować z najbliższym oddziałem regionalnym KRUS lub Biurem Prewencji – tel. 22 592 64 10 lub e-mail: bpatkrus [dot] gov [dot] pl.

Do pobrania
Załącznik Size
Regulamin konkursu 387.75 KB

Adres źródłowy: https://www.konstancinjeziorna.pl/news/uloz-rymowanke-i-wygraj-atrakcyjne-nagrody