Konstancin-Jeziorna

Opublikowano: Konstancin-Jeziorna (www.konstancinjeziorna.pl)


Mieszkańcy i harcerze zapraszają do wiosennego sprzątania

Fot. Uroczysko Konstancin

Trwają wiosenne porządki. Już w najbliższą sobotę (15 kwietnia) mieszkańcy Obór i Cieciszewa organizują społeczne akcje sprzątania swoich sołectw. Z kolei w Konstancinie-Jeziornie i okolicy śmieci zbierać będą harcerze z Hufca Uroczysko Konstancin. Gmina zapewnia worki i rękawiczki.

Wraz z nadejściem wiosny mieszkańcy sołectw oraz Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego Uroczysko Konstancin, jak co roku, organizują społeczne akcje sprzątania gminy. Wiosenne porządki mają już za sobą m.in. Kawęczynek, Parcela i Piaski. Teraz do pracy szykują się kolejne miejscowości.

Mieszkańcy i harcerze

Już w najbliższą sobotę (15 kwietnia) akcje sprzątania odbędą się w:

  • Oborach (start – godz. 10.00, przy starym browarze), 
  • Cieciszewie (start – godz. 11.00, na placu przy świetlicy wiejskiej). 

Wielkie sprzątanie Konstancina-Jeziorny z kolei organizuje Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego Uroczysko Konstancin. Wezmą w niej udział wszystkie gromady i drużyny, czyli łącznie ponad 300 dzieci i młodzieży. Start o godz. 9.30. Harcerzy będzie można spotkać m.in. w Czarnowie (przy wybiegu dla psów oraz na placu zabaw), na os. Grapa (górka saneczkowa), przy przejeździe kolejowym za Urzędem Miasta i Gminy, w pobliżu mostu kolejowego na Jeziorce oraz w Cieciszewie. Na koniec planowane jest ognisko. Szczegółowe informacje dostępne są na Facebooku Uroczyska Konstancin

Worki i rękawiczki

Gmina Konstancin-Jeziorna wspiera takie obywatelskie akcje. Magistrat ich organizatorom i uczestnikom zapewnia bezpłatne worki i rękawice, a Zakład Gospodarki Komunalnej odbierze zebrane odpady. Wszelkie planowane inicjatywy społecznego sprzątania można zgłaszać do wydziału Gospodarki Komunalnej i Spraw Lokalowych Urzędu Miasta i Gminy (nr tel. 22 484 23 70–74).


Adres źródłowy: https://www.konstancinjeziorna.pl/news/srodowisko/mieszkancy-i-harcerze-zapraszaja-do-wiosennego-sprzatania