Konstancin-Jeziorna

Opublikowano: Konstancin-Jeziorna (www.konstancinjeziorna.pl)


Bezpieczna szkolna wycieczka – zgłoś kontrolę autokaru

fot. Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Sezon na zielone szkoły i wycieczki klasowe powoli się rozkręca. Warto zatroszczyć się o bezpieczną podróż i skorzystać z możliwości sprawdzenia autokaru, który będzie wiózł dzieci, przez policjantów. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie sprawdzą też trzeźwość kierowcy. Kontrola odbywa się nieodpłatnie na wniosek rodziców lub organizatora.  

Rozpoczął się sezon na wycieczki i zielone szkoły. Ich organizatorzy oraz rodzice uczestników mogą skorzystać z możliwości nieodpłatnego sprawdzenia autokaru, którym będą podróżować dzieci, przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie. Kontrola autokaru przed wyjazdem to prosta, rutynowa procedura. Policjanci sprawdzają stan techniczny pojazdu, w tym m.in. zużycie opon, sprawność systemów hamowania i kierowania, oświetlenie oraz wyposażenie w apteczki i gaśnice.

Jednak podstawa bezpiecznego wyjazdu to trzeźwy i wypoczęty kierowca. Dlatego podczas kontroli mundurowi przeglądają rejestry czasu podróży i postoju kierującego autokarem. Jest też obowiązkowa kontrola alkomatem. Kontrole odbywają się przed siedzibą komendy przy ul. Kościelnej 3 w Piasecznie. Wniosek o jej przeprowadzenie należy zgłosić kilka dni przed planowanym wyjazdem. Można to zrobić telefonicznie pod numer 47 72 45 204 lub mailowo na adres: kpp [dot] piaseczno-wrdatksp [dot] policja [dot] gov [dot] pl.


Adres źródłowy: https://www.konstancinjeziorna.pl/news/bezpieczna-szkolna-wycieczka-zglos-kontrole-autokaru