Konstancin-Jeziorna

Opublikowano: Konstancin-Jeziorna (www.konstancinjeziorna.pl)


Na ulicy Wilanowskiej będzie bezpieczniej, pojawią się światła

Na niebezpiecznym skrzyżowaniu ul. Wilanowskiej z ul. Mickiewicza w Konstancinie-Jeziornie będzie sygnalizacja świetlna. We wtorek (23 maja) Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie ogłosił postępowanie w sprawie jej budowy. Oferty można składać do 20 czerwca. 

Skrzyżowanie ul. Wilanowskiej z ul. Mickiewicza to niechlubny „czarny punkt” na mapie drogowej Konstancina-Jeziorny. Wielu kierowców jadąc wojewódzką „724” nie przestrzega limitu prędkości obowiązującego w obszarze zabudowanym, co często prowadzi do niebezpiecznych sytuacji. Z powodu ich brawury już niejednokrotnie na przejściu, na wysokości sklepu spożywczego, dochodziło do groźnych zdarzeń z udziałem pieszych. To ma się zmienić wraz z uruchomieniem w tym miejscu sygnalizacji świetlnej.

Bezpieczeństwo najważniejsze

O jej budowę, w imieniu mieszkańców, zabiegała Anna Borowska, radna miejska i przewodnicząca osiedla Grapa, a także konstanciński samorząd. Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy, wielokrotnie prowadził w tej sprawie rozmowy z zastępcą dyrektora Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie. Efektem tych działań było m.in. przeprowadzenie na niebezpiecznym skrzyżowaniu wizji lokalnej z udziałem zainteresowanych stron. Ponadto gmina zobowiązała się do opracowania na swój koszt dokumentacji projektowo-budowlanej (wyniósł on 36,9 tys. zł) oraz jej nieodpłatnego przekazania samorządowi województwa mazowieckiego, jako pomocy rzeczowej. Tak też się stało na początku sierpnia 2022 r. Od tego czasu burmistrz oraz pracownicy Wydziału Dróg Gminnych konstancińskiego magistratu na bieżąco pilotowali sprawę, która wreszcie znalazła swój finał.

Oferty do 20 czerwca

We wtorek (23 maja) MZDW opublikował bowiem zaproszenie do złożenia oferty w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego dotyczącego budowy sygnalizacji świetlnej na wspomnianym skrzyżowaniu. W ramach prac planowane są m.in.: budowa kanalizacji kablowej, montaż masztów i słupów oraz aparatury sterowniczej. Potencjalni wykonawcy na złożenie oferty mają czas do 20 czerwca do godz. 8.00. Cała inwestycja ma zostać zrealizowana w ciągu czterech miesięcy od zawarcia umowy. Szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na platformie zakupowej


Adres źródłowy: https://www.konstancinjeziorna.pl/news/na-ulicy-wilanowskiej-bedzie-bezpieczniej-pojawia-sie-swiatla