Konstancin-Jeziorna

Opublikowano: Konstancin-Jeziorna (www.konstancinjeziorna.pl)


Znamy zwycięzców gminnego etapu turnieju wiedzy pożarniczej

W czwartek (8 lutego) w Ochotniczej Straży Pożarnej w Konstancinie-Jeziornie odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Pierwsze miejsca w swoich kategoriach zajęli Cezary Jęcz ze Szkoły Podstawowej nr 3 i Patrycja Włodarczyk z Zespołu Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta. Teraz czekają ich zmagania na szczeblu powiatowym.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych organizowany jest w tym roku po raz 46. W miniony czwartek (8 lutego) w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Konstancinie-Jeziornie odbyły się jego gminne eliminacje. Wzięło w nich udział 11 uczniów, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 5–8 i szkoły ponadpodstawowe.

Najlepsi z najlepszych

Eliminacje składały się z dwóch części – egzaminu pisemnego i ustnego. Pytania obejmowały szeroki zakres zagadnień z zakresu pożarnictwa oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą na temat m.in. rodzajów pożarów czy typów gaśnic, a także znajomością sprzętu pożarniczego i jego zastosowaniem. Po podliczeniu wszystkich punktów okazało się, że najlepiej z pytaniami poradzili sobie Cezary Jęcz ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego oraz Patrycja Włodarczyk z Zespołu Szkół im. Władysława Reymonta. To oni będą reprezentować Konstancin-Jeziornę 13 marca w powiatowym etapie konkursu. Pozostałe miejsca, w kategorii klas 5–8, zajęli: Maksymilian Makowski (drugie), Michał Rogólski (trzecie), a w kategorii klas ponadpodstawowych: Aleksandra Szwacińska (drugie). Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali upominki ufundowane przez Wydział Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna.

Skład jury

Zmagania uczniów oceniało jury w składzie: Grzegorz Szewczyk – prezes zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Konstancinie-Jeziornie, Dorota Seliga – członek zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Piasecznie, Krzysztof Seliga – członek zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Konstancinie-Jeziornie oraz Kamil Styczek – zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie.
 


Adres źródłowy: https://www.konstancinjeziorna.pl/news/znamy-zwyciezcow-gminnego-etapu-turnieju-wiedzy-pozarniczej-0