Konstancin-Jeziorna

Opublikowano: Konstancin-Jeziorna (www.konstancinjeziorna.pl)


Czołgi, śmigłowce i żołnierze – ruszają ćwiczenia wojskowe NATO

Fot. Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych

Od najbliższego poniedziałku (12 lutego) do końca maja w całej Polsce prowadzone będą ćwiczenia wojskowe NATO. Jak informuje Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych na autostradach, drogach ekspresowych oraz krajowych będzie można spotkać liczne kolumny pojazdów wojskowych. Są to planowane szkolenia, więc nie ma powodów do niepokoju.

Jak informuje Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych, od najbliższego poniedziałku (12 lutego) na terenie całej Polski prowadzone będą wspólne ćwiczenia NATO – pod kryptonimem Steadfast Defender-24 (STDE-24) oraz Dragon-24 (DR-24). W związku z tym, w kraju przebywać będzie znaczna liczba żołnierzy i sprzętu sojuszników. Ćwiczenia te mają charakter defensywny i nie są skierowane przeciwko jakiemukolwiek państwu.

Kolumny wojskowe

W ramach planowanych ćwiczeń – do końca maja – m.in. na autostradach, drogach ekspresowych i krajowych odbywać będzie się wzmożony ruch kolumn pojazdów wojskowych. Eskortowane i zabezpieczone będą one przez Żandarmerię Wojskową i Wojsko Polskie. 

Nie rób zdjęć

Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych, apeluje aby nie publikować informacji i zdjęć obrazujących ruchy wojsk i ich lokalizację, dat i godzin przejazdów kolumn wojskowych oraz  danych dotyczących wylotów i lądowań samolotów. Każde nieprzemyślane działanie w sieci – publikowanie zdjęć przedstawiających ważne wojskowe obiekty, instalacje, urządzenia może mieć negatywne konsekwencje dla systemu bezpieczeństwa i obronności.


Adres źródłowy: https://www.konstancinjeziorna.pl/news/czolgi-smiglowce-i-zolnierze-ruszaja-cwiczenia-wojskowe-nato