Konstancin-Jeziorna

Opublikowano: Konstancin-Jeziorna (www.konstancinjeziorna.pl)


To już koniec sezonu, lodowisko miejskie zamknięte

fot. A. Piętka

Wcześniej niż planowano zakończył się tegoroczny sezon na lodowisku miejskim w Parku Zdrojowym. Obiekt został już zamknięty. Wszystko przez panujące w ostatnich dniach warunki atmosferyczne – wysoką temperaturę oraz opady deszczu, a także brak prognoz gwarantujących powrót zimy.

Lodowisko przy konstancińskim amfiteatrze działało od 23 grudnia 2023 r. Ślizgawka cieszyła się sporym zainteresowaniem mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna i nie tylko. Atrakcję w Parku Zdrojowym odwiedziło ponad 7 tys. osób, nie wliczając w to uczniów korzystających z obiektu w ramach zajęć wychowania fizycznego oraz w przerwach – świąteczno-noworocznej i feryjnej, a także uczestników akcji specjalnych, podczas których wstęp na ślizgawkę był bezpłatny.

Niestety, tegoroczny sezon dobiegł już końca. Lodowisko miało być otwarte do końca lutego, niestety zostało zamknięte wcześniej niż planowano. Wszystko przez panującą w ostatnich dniach kapryśną aurę – wysoką temperaturę oraz opady deszczu, a także brak prognoz gwarantujących powrót zimy. Na dniach ruszą prace rozbiórkowe ślizgawki. – Bardzo dziękujemy za ten sezon i już zapraszamy na kolejny – mówi Mariusz Kochański, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie. – Lodowisko wróci prawdopodobnie w grudniu br.


Adres źródłowy: https://www.konstancinjeziorna.pl/news/sport-i-rekreacja/juz-koniec-sezonu-lodowisko-miejskie-zamkniete