Konstancin-Jeziorna

Opublikowano: Konstancin-Jeziorna (www.konstancinjeziorna.pl)


Zmiany mają być jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców

Trwają ostatnie dyskusje na temat organizacji ruchu i wytyczenia objazdów na czas przebudowy drogi wojewódzkiej nr 721. W poniedziałek (26 lutego) w konstancińskim magistracie odbyło się w tej sprawie spotkanie z wykonawcą inwestycji oraz przedstawicielami samorządów i Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie.

Na dniach mają ruszyć pierwsze prace związane z rozbudową drogi wojewódzkiej nr 721 z Piaseczna do Konstancina-Jeziorny. Trwają więc ostatnie dyskusje na temat tymczasowej organizacji ruchu, która zostanie wprowadzona na czas trwania robót budowlanych. W minioną środę (21 lutego) pracownicy konstancińskiego magistratu oraz Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie uczestniczyli w przejeździe technicznym autobusem pomiarowym, którego celem było wyznaczenie tras ewentualnych objazdów.

Spotkanie w ratuszu

Z kolei w poniedziałek (26 lutego) w Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna odbyło się spotkanie wykonawcy inwestycji – firmy Skanska – z przedstawicielami władz gmin – Konstancin-Jeziorna i Piaseczno, powiatu piaseczyńskiego oraz ZTM. Wspólnie ustalono na nim, że najlepszym rozwiązaniem będzie wprowadzenie na remontowanym odcinku drogi 721 ruchu jednokierunkowego, jednym pasem, z Piaseczna do Konstancina-Jeziorny, o co – w jednym z wariantów – wnioskowały władze uzdrowiska, a do czego wykonawca się przychylił. Teraz projekt czasowej organizacji ruchu, uwzględniający propozycje zainteresowanych stron, trafi na biurko Adama Struzika, marszałka województwa mazowieckiego. Jeśli uzyska jego pozytywną opinię, zostanie wdrożony. O konkretnej dacie wprowadzenia czasowej organizacji ruchu oraz dodatkowych szczegółach poinformujemy na naszej stronie internetowej.

Zakres inwestycji

Droga nr 721 zostanie przebudowana na prawie pięciokilometrowym odcinku – od ul. Julianowskiej w Piasecznie do ul. Skolimowskiej w Konstancinie-Jeziornie. Pojawią się: nowa nawierzchnia, oświetlenie, chodniki, ścieżka rowerowa i przejścia dla pieszych. Ponadto wybudowane zostaną dwa ronda – na skrzyżowaniu z ul. Miriama Przesmyckiego oraz z ul. Kołobrzeską. Przebudowana zostanie także sieć energetyczna i gazowa. Inwestycja ma kosztować ponad 84,2 mln zł i będzie realizowana ze środków Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Zadanie wsparły też samorządy Konstancina-Jeziorny i Piaseczna, które pokryły koszty, po 25 proc. każdy, wykonania dokumentacji projektowej – nasza gmina przekazała na ten cel, w formie dotacji celowej, ponad 267,2 tys. zł.


Adres źródłowy: https://www.konstancinjeziorna.pl/news/zmiany-maja-byc-jak-najmniej-uciazliwe-dla-mieszkancow