Konstancin-Jeziorna

Opublikowano: Konstancin-Jeziorna (www.konstancinjeziorna.pl)


Od 9 kwietnia nowa organizacja ruchu na drodze nr 721

Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 721 wchodzi w kolejny etap. We wtorek (9 kwietnia) zostanie wdrożona na niej czasowa organizacja ruchu. Zakłada ona na dwóch odcinkach wprowadzenie ruchu jednokierunkowego z Piaseczna do Konstancina-Jeziorny. Zmienią się także trasy i rozkłady jazdy autobusów linii 724 i L16.

To nie będą łatwe miesiące dla mieszkańców Konstancina-Jeziorny i Piaseczna. Wszystko przez rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 721, łączącej obie miejscowości. Inwestycja w najbliższy wtorek (9 kwietnia) wejdzie w kolejny etap. Tego dnia na modernizowanym odcinku zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu. Zacznie ona obowiązywać od godz. 9.00.

Ruch w jednym kierunku

Jak informuje wykonawca, firma Skanska, nowa organizacja ruchu zakłada zwężenie jezdni do jednego pasa i wprowadzenie ruchu jednokierunkowego w kierunku Konstancina-Jeziorny na odcinkach:

  • od ul. Julianowskiej do ul. Miriama Przesmyckiego w gminie Piaseczno;
  • od ul. Śniadeckich do ul. Kołobrzeskiej w gminie Konstancin-Jeziorna.

Objazd dla pojazdów poniżej 3,5 tony i autobusów wytyczono okolicznymi ulicami – Armii Krajowej, Chyliczkowską, Starochylicką (gmina Piaseczno) oraz Długą i Chylicką (Konstancin-Jeziorna), o czym kierowców będą informowały stosowne znaki. Z kolei samochody ciężarowe (powyżej 3,5 tony) zostaną skierowane na drogę krajową nr 79 do Góry Kalwarii, a następnie drogą wojewódzką nr 734 do Konstancina-Jeziorny. Szczegółowe mapy publikujemy poniżej.

Zmiana tras autobusów

Od 9 kwietnia zmienią się także trasy dwóch linii autobusowych:

  • 724: Os. Kabaty – … – Konstancin-Jeziorna: Piaseczyńska – Kazimierza Pułaskiego – Chylicka – Długa – Chylice: Dworska – Chyliczki: Dworska – Wschodnia – Piaseczno: Miriama Przesmyckiego –…– Targowisko.
     
  • L16 (tylko w kierunku krańca Kępa Okrzewska-Cmentarz): Czarnów – … – Konstancin-Jeziorna: Chylicka – Kazimierza Pułaskiego – Kołobrzeska – Bartosza Głowackiego – Śniadeckich – Kazimierza Pułaskiego – Piaseczyńska – … – Kępa Okrzewska-Cmentarz.

Autobusy pojadą zmienionymi trasami już od pierwszego kursu. Od wtorku dla wspomnianych linii obowiązywać będą także nowe rozkłady jazdy, które są obecnie opracowywane przez Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie. Zaraz po ich otrzymaniu zamieścimy je na naszej stronie internetowej.

Będzie bezpieczniej

Droga nr 721 zostanie przebudowana na prawie pięciokilometrowym odcinku. Pojawią się: nowa nawierzchnia, oświetlenie, chodniki, ścieżka rowerowa i przejścia dla pieszych. Ponadto wybudowane zostaną dwa ronda – na skrzyżowaniu z ul. Miriama Przesmyckiego oraz z ul. Kołobrzeską. Inwestycja ma kosztować ponad 84,2 mln zł i jest realizowana ze środków Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Zadanie wsparły też samorządy Konstancina-Jeziorny i Piaseczna, które pokryły koszty, po 25 proc. każdy, wykonania dokumentacji projektowej – nasza gmina przekazała na ten cel, w formie dotacji celowej, ponad 267,2 tys. zł.

Bieżące informacje

Informacje przekazywane przez wykonawcę do konstancińskiego magistratu będą na bieżąco publikowane na naszej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych gminy.


Adres źródłowy: https://www.konstancinjeziorna.pl/news/od-9-kwietnia-nowa-organizacja-ruchu-na-drodze-nr-721