Konstancin-Jeziorna

Opublikowano: Konstancin-Jeziorna (www.konstancinjeziorna.pl)


Dyżury wakacyjne w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych

fot. Pixabay

Choć do wakacji jeszcze sporo czasu, znamy już listę gminnych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych, które w tym czasie będą pełnić dyżury. Opiekę dzieciom, w różnych terminach, zapewni dziewięć placówek. Zapisy będą prowadzone w dniach 3–7 czerwca. Liczba miejsc jest ograniczona.

Wakacje już niebawem. W związku z tym, jak co roku w okresie letnim, w gminnych placówkach oświatowych dla najmłodszych organizowane są dyżury wakacyjne. 

Harmonogram dyżurów

Od 24 czerwca do 30 sierpnia opiekę nad dziećmi zapewni łącznie 9 placówek. Będą to:

  • od 24 czerwca do 12 lipca – Oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej nr 4 w Słomczynie (ul. Wilanowska 218) oraz Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej nr 1 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego (ul. Wojewódzka 12);
  • od 1 do 12 lipca Przedszkole nr 1 „Zielony Zakątek” (ul. Oborska 2) oraz Przedszkole nr 3 „Kolorowe Kredki” w Oborach (Obory 22);
  • od 15 do 26 lipca – Przedszkole nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi „Leśna Chatka” (ul. Sanatoryjna 8);
  • od 15 lipca do 2 sierpnia – Oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej nr 3 (ul. Bielawska 57);
  • od 29 lipca do 9 sierpnia – Przedszkole nr 2 „Tęczowe Przedszkole” (ul. Anny Walentynowicz 3);
  • od 12 do 30 sierpnia – Oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 5 (ul. Szkolna 7);
  • od 19 do 30 sierpnia – Oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej nr 2 (ul. Stefana Żeromskiego 15).

Ważne terminy

Zapisy na wybrany termin będą prowadzone w poszczególnych placówkach dyżurujących od 3 do 7 czerwca 2024 r., na podstawie wniosku (do pobrania poniżej). Z wakacyjnej opieki mogą skorzystać wyłącznie dzieci uczęszczające w bieżącym roku szkolnym do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych prowadzonych przez gminę Konstancin-Jeziorna. Co ważne, oboje rodzice lub rodzic samotnie wychowujący dziecko muszą w terminie dyżuru pracować i nie mogą w tym czasie korzystać z urlopu wypoczynkowego lub wychowawczego. Uwaga! Dyżur wakacyjny nie jest okresem adaptacji dla dzieci, które będą uczęszczały do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w nowym roku szkolnym. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi zasadami organizacji dyżurów zamieszczonymi poniżej.


Adres źródłowy: https://www.konstancinjeziorna.pl/news/dyzury-wakacyjne-w-przedszkolach-i-oddzialach-przedszkolnych