Konstancin-Jeziorna

Opublikowano: Konstancin-Jeziorna (www.konstancinjeziorna.pl)


Cieciszew i harcerze zapraszają do wiosennego sprzątania

Wiosenne porządki w pełni. Już w najbliższą sobotę (20 kwietnia) społeczną akcję sprzątania sołectwa organizuje Cieciszew. Z kolei w Konstancinie-Jeziornie śmieci będą zbierać zuchy i harcerze z Hufca Uroczysko Konstancin. Magistrat zapewnia worki i rękawiczki.

Mieszkańcy sołectw oraz Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego Uroczysko Konstancin, jak co roku, chętnie organizują społeczne akcje sprzątania gminy. Wiosenne porządki mają już za sobą m.in. Parcela, Piaski, Kawęczynek, Obory oraz osiedle Mirków. Teraz do pracy szykują się kolejni.

Cieciszew i harcerze

Już w najbliższą sobotę (20 kwietnia) do aktywnego udziału w sprzątaniu sołectwa zaprasza Cieciszew – zbiórka o godz. 10.00 przy świetlicy wiejskiej. Z kolei w Konstancinie-Jeziornie i okolicy śmieci będą zbierać zuchy i harcerze z hufca Uroczysko Konstancin. W akcji weźmie udział blisko 200 osób. Dzieci i młodzież będzie można spotkać m.in. między ul. Warecką a rzeką Małą, w okolicach skolimowskiego cmentarza i przejazdu kolejowego (ul. Wąska i ul. Saneczkowa). Szczegółowe informacje dostępne są na Facebooku Uroczyska KonstancinWill open in new tab

Gmina wspiera

Gmina Konstancin-Jeziorna wspiera takie obywatelskie akcje. Magistrat ich organizatorom i uczestnikom zapewnia bezpłatne worki i rękawice, a Zakład Gospodarki Komunalnej odbierze zebrane odpady. Wszelkie planowane inicjatywy społecznego sprzątania można zgłaszać do wydziału Gospodarki Komunalnej i Spraw Lokalowych Urzędu Miasta i Gminy (nr tel. 22 484 23 70–74).


Adres źródłowy: https://www.konstancinjeziorna.pl/news/cieciszew-i-harcerze-zapraszaja-do-wiosennego-sprzatania