Konstancin-Jeziorna

Opublikowano: Konstancin-Jeziorna (www.konstancinjeziorna.pl)


,,Meritum” Aleksandry Mazurkiewicz

plakat rwystawy
Data
21-07-2024r.
Godzina
17.00
Miejsce
KDK Hugonówka, ul. Mostowa 15
Wstęp
bezpłatny
Treść

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na wystawę rzeźb ,,Meritum” Aleksandry Mazurkiewicz. Spotkanie z formą rzeźby to jak spotkanie z człowiekiem. Nie tylko tym sportretowanym, ale też z twórcą, który przefiltrowuje przez siebie świat. 

To spotkanie z wrażliwością, radością tworzenia, ale też czasem z trudem poszukiwania i walki z materią. Artysta jest czuły na otaczający go świat, a twórczość jest nie tylko znakiem czasu, ale też utrwaleniem siebie. To wszystko kryje w sobie forma rzeźby, która zaprasza nas do spotkania… W odniesieniu do sztuk pięknych sięgnąć do meritum znaczy tyle, co dotrzeć do prawdy, dotknąć najważniejszego fundamentu.

Artystka studiowała na Wydziale Rzeźby w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Pracę dyplomową obroniła z wyróżnieniem. Po ukończeniu studiów pozostała w macierzystej uczelni, gdzie pracuje na stanowisku adiunkta w pracowni medalierstwa. Od 2022 roku jest również zatrudniona na Uniwersytecie w Siedlcach jako wykładowca w Pracowni Sztuki na Wydziale Nauk Humanistycznych. Jej prace prezentowane były w wielu wystawach w kraju i za granicą m.in.: Belgii, Kanadzie, Bułgarii, Japonii, Hiszpanii, Włoszech oraz wielokrotnie w Wielkiej Brytanii. Mieszka i tworzy w Warszawie.

 

Wystawa czynna od wtorku do niedzieli w godz. 10.00–18.00  


Adres źródłowy: https://www.konstancinjeziorna.pl/events/meritum-aleksandry-mazurkiewicz