Opublikowano: Konstancin-Jeziorna (www.konstancinjeziorna.pl)
Nowa ulica w mieście? Jest wniosek o nadanie nazwy
Do Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna wpłynął wniosek o nadanie nazwy drodze wewnętrznej na osiedlu domów jednorodzinnych przy ul. Botanicznej. Deweloper zaproponował, by była to ul. Daliowa, Chryzantemy lub Astrowa. Teraz sprawą zajmie się zespół konsultacyjny przy Radzie Miejskiej. Mieszkańcy mogą uczestniczyć w jego pracach.
O nadanie nazwy drodze wewnętrznej, położonej na działce nr 333/7 z obrębu 03-32, na terenie nowego osiedla domów jednorodzinnych przy ul. Botanicznej w Konstancinie-Jeziornie zawnioskowała firma Groen Konstancin I. Deweloper proponuje, by była to ul. Daliowa, Chryzantemy lub Astrowa. Jak argumentuje firma, nadanie nazwy pomoże przyszłym mieszkańcom, dostawcom, służbom i urzędom w orientacji przestrzennej oraz jednoznacznej identyfikacji obszaru i lokali na osiedlu.
Wnioskiem Groen (można go pobrać poniżej) teraz zajmie się zespół konsultacyjny powołany przez Radę Miejską Konstancin-Jeziorna. Zgodnie z uchwałą nr 332/8/21/2016 z 29 czerwca 2016 r. w sprawie zasad rozpatrywania wniosków o nadanie nazw miejscom publicznym zainteresowane osoby prawne i mieszkańcy gminy mogą zgłaszać swoje opinie oraz chęć udziału w jego pracach. Należy to zrobić w ciągu 21 dni od ogłoszenia propozycji nadania nazwy miejscu publicznemu, czyli do 22 lipca 2024 r. O tym, czy na mapie Konstancina-Jeziorny pojawi się nowa ulica ostatecznie zadecydują radni miejscy.
Adres źródłowy: https://www.konstancinjeziorna.pl/news/nowa-ulica-w-miescie-jest-wniosek-o-nadanie-nazwy-0