Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Powietrze w Konstancinie-Jeziornie jest na dobrym poziomie

Mimo przekroczenia niektórych norm w zakresie zanieczyszczenia powietrza, stan powietrza w Konstancinie-Jeziornie pozostaje dobry. Mimo to, należy w miarę możliwości ograniczyć spalanie w piecach, i przestrzegać zakazu spalania odpadów.

Informujemy,  że stacja pomiarowa przy ul. Wierzejewskiego 12 w Konstancinie-Jeziornie w godzinach południowych w dniu 18 stycznia 2017r. odnotowała przekroczenia w zakresie zanieczyszczenia powietrza pyłami zawieszonymi PM10 – 39,5 μ/m3 (przy poziomie dopuszczalnym 50 μ/m3 ) oraz PM2,5 – 34,1 μ/m3 (przy poziomie dopuszczalnym 25 μ/m3). Według danych pobranych z oficjalnej aplikacji Inspektoratu Ochrony Środowiska „Jakość Powietrza w Polsce” - stan powietrza w Konstancinie–Jeziornie jest dobry.

Pogorszenie stanu powietrza ma związek ze spadkiem temperatury i wzmożonym spalaniem paliw stałych w domowych kotłowniach.

W związku ze stanem pogodowym, apelujemy do mieszkańców o ograniczenie spalania paliw stałych w piecach i kominkach. I jednocześnie przypominamy mieszkańcom, iż w gminie Konstancin-Jeziorna zabronione jest spalanie odpadów.


Poniżej dane dot. 18 stycznia 2017 r. wg monitoringu powietrza prowadzonego przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie.Autor:

2017-01-19

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer