Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Informacje na temat działań na terenie gminy Konstancin-Jeziorna związanych z koronawirusem

Koronawirus – o tym musisz wiedzieć?

2020-03-16

Koronawirus dotarł do Polski. W środę (4 marca) Ministerstwo Zdrowia potwierdziło pierwszy przypadek zachorowania. Dlatego przypominamy najważniejsze informacje o koronawirusie oraz zasady, których stosowanie pozwoli zmniejszyć ryzyko zakażenia.

Koronawirus – o tym musisz wiedzieć?

Zamknięte obiekty sportowe, place zabaw

2020-03-17

Gmina Konstancin-Jeziorna z uwagi na stan zagrożenia epidemicznego zamknęła do odwołania wszystkie obiekty sportowe i rekreacyjne, w tym place zabaw, siłownie plenerowe oraz wybieg dla psów, których jest właścicielem. O to samo prosi także podmioty prywatne.

Zamknięte obiekty sportowe, place zabaw

Komunikaty Powiatowego Inspektora Sanitarnego

2020-03-16

Jak informuje Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piasecznie, aktualnie (stan na 15 marca 2020 r.) pod nadzorem epidemiologicznym sanepidu znajdują się 222 osoby, a w kwarantannie – 48 osób z powiatu piaseczyńskiego. Jedna osoba ma potwierdzony laboratoryjnie wynik dodatni w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2.

Komunikaty Powiatowego Inspektora Sanitarnego

Sesja Rady Miejskiej w nowym terminie

2020-03-17

Z uwagi na szerzącą się w Polsce epidemię koronawirusa zaplanowana na 1 kwietnia sesja Rady Miejskiej Konstancina-Jeziorny nie odbędzie się. Nowy termin został wyznaczony na 21 kwietnia. Ponadto od 19 do 26 marca odwołane zostały posiedzenia wszystkich komisji Rady Miejskiej.

Sesja Rady Miejskiej w nowym terminie

Ograniczony handel na targowiskach

2020-03-18

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piasecznie przypomina o ograniczeniach w handlu na targowiskach miejskich. Sprzedawane na nich mogą być jedynie artykuły spożywcze oraz chemiczno-kosmetyczne.

Ograniczony handel na targowiskach

Instytucje ograniczają dostęp z powodu koronawirusa

2020-03-18

Kolejne instytucje ograniczają zakres swojej pracy z powodu koronawirusa. Są to m.in.: Szpital św. Anny w Piasecznie, Powiatowy Inspektorat Weterynarii i placówki terenowe Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Natomiast Koleje Mazowieckie wprowadziły zmiany w rozkładach jazdy pociągów.

Instytucje ograniczają dostęp z powodu koronawirusa

Radni zawieszają dyżury

2020-03-18

Biuro Rady Miejskiej Konstancina-Jeziorny informuje, że w związku z zagrożeniem epidemiologicznym związanym z koronawirusem bezpośrednie spotkania radnych z mieszkańcami, w ramach dyżurów, zostają odwołane. W sprawach pilnych można się kontaktować mailowo lub telefonicznie.

Radni zawieszają dyżury

Nadleśnictwo Chojnów zamyka leśne obiekty

2020-03-24

Nadleśnictwo Chojnów podjęło w poniedziałek (23 marca) decyzję o zamknięciu leśnych obiektów turystycznych. Niedostępne do odwołania są m.in. parkingi, place zabaw i siłownie plenerowe. Przyczyną tej decyzji jest ryzyko epidemiologiczne związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Nadleśnictwo Chojnów zamyka leśne obiekty

Porodówka zamknięta

2020-03-24

Oddział Ginekologiczno-Położniczy Szpitala św. Anny w Piasecznie został objęty kwarantanną. W piątek (20 marca) u jednego z jego pracowników wykryto koronawirusa.

Porodówka zamknięta

Transmisja online z otwarcia ofert

2020-03-25

Z uwagi na zaistniałą sytuację epidemiologiczną, związaną z pandemią koronawirusa, Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna informuje, że otwarcie ofert w prowadzonych postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego będzie transmitowane na żywo w internecie. Najbliższa emisja odbędzie się 30 marca o godz. 10.30.

Transmisja online z otwarcia ofert