Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Informacje na temat działań na terenie gminy Konstancin-Jeziorna związanych z koronawirusem

Koronowirus: od soboty nowe obostrzenia

2020-10-08

Obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej, nowe zasady funkcjonowania lokali gastronomicznych i mniej gości na imprezach okolicznościowych – to tylko część obostrzeń, które od najbliższej soboty (10 października) będą ponownie obowiązywać na terenie całego kraju.

Koronowirus: od soboty nowe obostrzenia

Nowa organizacja pracy urzędu

2020-06-24

Od środy (3 czerwca) obowiązuje nowa organizacja pracy Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna. Obsługa interesantów odbywa się wyłącznie w biurze obsługi mieszkańców od poniedziałku do piątku w godz. 9.00–15.00. Przypominamy, że na terenie urzędu należy zachować reżim sanitarny.

Nowa organizacja pracy urzędu

Kolejny etap znoszenia obostrzeń

2020-06-24

Rząd znosi kolejne zakazy i ograniczenia obowiązujące w Polsce. Od soboty (29 maja) nie musimy już zasłaniać nosa i ust w otwartej przestrzeni – ale tylko pod warunkiem, że możemy zachować 2 metry odstępu od innych. Znikają też limity osób w sklepach, na targu, poczcie czy w restauracjach. Z kolei od 6 czerwca działalność mogą wznowić m.in. kina, baseny, siłownie i kluby fitness.

Kolejny etap znoszenia obostrzeń

Siłownia GOSiR już otwarta

2020-06-24

Od poniedziałku (8 czerwca) ponownie będzie można korzystać z siłowni Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Żeromskiego 15 w Konstancinie-Jeziornie. Wciąż jednak obowiązują obostrzenia związane z reżimem sanitarnym.

Siłownia GOSiR już otwarta

Pomoc dla seniorów

2020-06-24

Gmina Konstancin-Jeziorna przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Solidarni z Seniorami – razem damy radę”, organizowanej przez Stowarzyszenie „Manko” i czasopismo „Głos Seniora”. Obejmuje ona szereg działań skierowanych do osób 60 plus.

Pomoc dla seniorów

Place zabaw ośrodka sportu otwarte

2020-06-24

Mamy dobrą wiadomość. Od środy (10 czerwca) można korzystać z placów zabaw administrowanych przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie. Pamiętajmy jednak o zachowaniu dystansu społecznego.

Place zabaw ośrodka sportu otwarte

Tężnia solankowa znów zaprasza

2020-06-24

W Konstancinie-Jeziornie znów można poczuć nadmorski klimat. W poniedziałek (15 czerwca) ponownie została otwarta tężnia solankowa w Parku Zdrojowym. Obiekt czynny jest codziennie w godz. 10.00–20.00.

Tężnia solankowa znów zaprasza

Ratusz został zdezynfekowany

2020-06-24

Mieszkańcy odwiedzający Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna mogą czuć się bezpiecznie. W długi czerwcowy weekend pomieszczenia ratusza zostały zdezynfekowane. Ozonowanie przeprowadził Grzegorz Kowalczyk, współwłaściciel firmy Franqars, za co serdecznie dziękujemy.

Ratusz został zdezynfekowany

Dotacje na kapitał obrotowy

2020-06-24

Średnie firmy dotknięte kryzysem związanym z koronawirusem mogą liczyć na unijną pomoc. Do 31 lipca Państwowa Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przyjmuje wnioski w ramach programu „Dotacje na kapitał obrotowy”.

Dotacje na kapitał obrotowy

Szpital wznawia porody rodzinne

2020-05-14

Szpital św. Anny w Piasecznie informuje o wznowieniu porodów rodzinnych. Lecznica określiła jednak specjalne warunki bezpieczeństwa, w jakich mają się one odbywać.

Szpital wznawia porody rodzinne