Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Informacje na temat działań na terenie gminy Konstancin-Jeziorna związanych z koronawirusem

Od 28 listopada zmiany w obostrzeniach

2021-01-12

Od najbliższej soboty (28 listopada) zmieniają się niektóre obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Tego dnia otwarte ponownie zostaną wszystkie sklepy i punkty usługowe w galeriach handlowych. Ponadto do 24 grudnia przedłużone zostało zdalne nauczanie w szkołach. Jest też nowa data ferii zimowych.

Od 28 listopada zmiany w obostrzeniach

Nowe zasady obsługi interesantów

2021-01-12

Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna od najbliższego czwartku (29 października) wprowadza nowe zasady pracy. Ograniczeniom ulegnie bezpośrednia obsługa interesantów. Od teraz załatwienie sprawy w magistracie będzie możliwe tylko po wcześniejszym telefonicznym lub mailowym umówieniu wizyty.

Nowe zasady obsługi interesantów

Koronawirus: Czerwona strefa w całym kraju

2021-01-12

Kolejny rekord zakażeń koronawirusem i kolejne obostrzenia. Od soboty (24 października) cała Polska znajdzie się w czerwonej strefie, w związku z czym czekają nas kolejne ograniczenia i restrykcje. Zdalna nauka w szkołach podstawowych, zakaz stacjonarnej działalności restauracji oraz ograniczenia w przemieszczaniu się osób 70+ to tylko niektóre z nich.

Koronawirus: Czerwona strefa w całym kraju

Koronowirus: od soboty nowe obostrzenia

2021-01-12

Obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej, nowe zasady funkcjonowania lokali gastronomicznych i mniej gości na imprezach okolicznościowych – to tylko część obostrzeń, które od najbliższej soboty (10 października) będą ponownie obowiązywać na terenie całego kraju.

Koronowirus: od soboty nowe obostrzenia

Nowa organizacja pracy urzędu

2021-01-12

Od środy (3 czerwca) obowiązuje nowa organizacja pracy Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna. Obsługa interesantów odbywa się wyłącznie w biurze obsługi mieszkańców od poniedziałku do piątku w godz. 9.00–15.00. Przypominamy, że na terenie urzędu należy zachować reżim sanitarny.

Nowa organizacja pracy urzędu

Kolejny etap znoszenia obostrzeń

2021-01-12

Rząd znosi kolejne zakazy i ograniczenia obowiązujące w Polsce. Od soboty (29 maja) nie musimy już zasłaniać nosa i ust w otwartej przestrzeni – ale tylko pod warunkiem, że możemy zachować 2 metry odstępu od innych. Znikają też limity osób w sklepach, na targu, poczcie czy w restauracjach. Z kolei od 6 czerwca działalność mogą wznowić m.in. kina, baseny, siłownie i kluby fitness.

Kolejny etap znoszenia obostrzeń

Siłownia GOSiR już otwarta

2021-01-12

Od poniedziałku (8 czerwca) ponownie będzie można korzystać z siłowni Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Żeromskiego 15 w Konstancinie-Jeziornie. Wciąż jednak obowiązują obostrzenia związane z reżimem sanitarnym.

Siłownia GOSiR już otwarta

Pomoc dla seniorów

2021-01-12

Gmina Konstancin-Jeziorna przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Solidarni z Seniorami – razem damy radę”, organizowanej przez Stowarzyszenie „Manko” i czasopismo „Głos Seniora”. Obejmuje ona szereg działań skierowanych do osób 60 plus.

Pomoc dla seniorów

Place zabaw ośrodka sportu otwarte

2021-01-12

Mamy dobrą wiadomość. Od środy (10 czerwca) można korzystać z placów zabaw administrowanych przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie. Pamiętajmy jednak o zachowaniu dystansu społecznego.

Place zabaw ośrodka sportu otwarte