Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Karta mieszkańca od stycznia, zostań jej partnerem

Konstancinianie będą mieć swoją kartę mieszkańca. Dzięki niej od stycznia przyszłego roku mniej zapłacą m.in. za: bilety komunikacji miejskiej, płatne zajęcia w domu kultury i ośrodku sportu oraz żłobek. To jednak nie wszystko. Obecnie magistrat poszukuje partnerów, którzy przyłączą się do programu.

Program "Konstancińska Karta Mieszkańca" skierowany jest do mieszkańców naszej gminy. O kartę będą mogły ubiegać się także osoby niezameldowane w niej, pod warunkiem, że swój podatek dochodowy rozliczają w piaseczyńskim urzędzie skarbowym. Trwają ostatnie przygotowania do uruchomienia KKM. Wszystko będzie gotowe na 1 stycznia 2015 r. 

Na jakie profity mogą liczyć posiadacze karty mieszkańca? Przede wszystkim będą to zniżki na okresowe bilety komunikacji publicznej, płatne zajęcia organizowane przez Konstanciński Dom Kultury i Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji (rabat 10 proc.). Z kolei rodzice maluszków mniej zapłacą za gminny żłobek. – Program ma na celu zachęcić społeczność lokalną do aktywnego życia i ułatwić korzystanie z oferty kulturalnej, sportowej i turystycznej – wyjaśnia Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna. –  Zachęcamy lokalne firmy do uatrakcyjnienia naszej oferty. 

Przedsiębiorców, którzy chcieliby przyłączyć się do programu KKM prosimy o przesłanie, w formie pisemnej, swoich ofert na adres e-mail: mgolebiowska@konstancinjeziorna.pl, faksem na nr 22-75648-85 lub pocztą tradycyjną: Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna, ul. Warszawska 32, 05-520 Konstancin-Jeziorna, z dopiskiem na kopercie „Konstancińska Karta Mieszkańca”.

Otrzymane zgłoszenia zostaną opublikowane na stronie internetowej: www.konstancinjeziorna.pl w zakładce „Konstancińska Karta Mieszkańca” oraz w papierowym Biuletynie Informacyjnym Gminy Konstancin-Jeziorna, wydawanym co miesiąc.

Szczegóły dotyczące wprowadzenia KKM można znaleźć w uchwale Rady Miejskiej nr 635/VI/47/2014 za dnia 10 września 2014 r.

Autor: Patryk Siepsiak

2014-11-12

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer