Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Rośnie zainteresowanie Konstancińską Kartą Mieszkańca

140 mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna ma już swoją kartę mieszkańca. Dzięki niej od nowego roku mniej płacą m.in. za bilety komunikacji miejskiej. Plastikowy dokument uprawnia też do zniżek na płatne zajęcia organizowane przez Konstanciński Dom Kultury oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Karta mieszkańca ma wielkość dowodu osobistego. Plastikowy dokument wydawany jest bezpłatnie pełnoletnim mieszkańcom gminy Konstancin-Jeziorna, którzy rozliczają swój podatek dochodowy w piaseczyńskim urzędzie skarbowym. 

W ciągu trzech dni nowego roku (2, 5 i 7 stycznia) kartę mieszkańca odebrało już prawie 150 osób. Ale do konstancińskiego magistratu cały czas wpływają nowe wnioski. Pamiętajmy, by do formularza (druk dostępny jest w Urzędzie Miasta i Gminy, a także na naszej stronie internetowej) dołączyć swoje aktualne zdjęcie. Karty na bieżąco wydaje Wydział Oświaty, Kultury i Zdrowia UMiG.

Posiadacze KKM mogą liczyć na liczne zniżki. Od stycznia mieszkańcy mniej zapłacą m.in. za okresowe bilety komunikacji publicznej, płatne zajęcia organizowane przez Konstanciński Dom Kultury i Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji (rabat 10 proc.). Dzięki karcie tańsze będą też opłaty za gminny żłobek. Wkrótce do listy wymienionych profitów dołączą kolejne. Będą to m.in. rabaty na zakupy i usługi. Samorząd wciąż czeka na partnerów. – Program ma na celu zachęcić społeczność lokalną do aktywnego życia i ułatwić korzystanie z oferty kulturalnej, sportowej i turystycznej – wyjaśnia Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna. – Zachęcamy lokalne firmy do uatrakcyjnienia naszej oferty.

Jak to zrobić? Więcej TUTAJ.

Autor: Patryk Siepsiak

2015-01-16

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer