Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

MALUCH+ 2018

22 października 2018 r. Gmina Konstancin-Jeziorna podpisała umowę z Wojewodą Mazowieckim w sprawie udzielenia wsparcia finansowego w ramach resortowego program rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH+” 2018.

Celem programu jest zwiększenie dostępności terytorialnej i finansowej miejsc opieki w żłobkach, klubach dziecięcych i u dziennych opiekunów. Poprzez działania polegające na zapewnieniu dostępu do opieki nad dziećmi Program przyczynia się do aktywizacji zawodowej rodziców oraz zwiększenia stopy zatrudnienia.

Środki finansowe w ramach Programu mogą zostać rozdysponowane na 4 moduły, które obejmują dofinansowanie zadań realizowanych w instytucjach pełniących opiekę nad dziećmi w wieku do lat 3. Gmina Konstancin-Jeziorna otrzymała dofinansowanie w ramach Modułu 2, który obejmuje zapewnienie funkcjonowania miejsc opieki w żłobkach tworzonych przez gminy z udziałem programu „Maluch” w latach ubiegłych (budowa żłobka w Gminie Konstancin-Jeziorna zakończyła się w 2014 roku).

Dofinansowanie przeznaczone jest na bieżące wydatki związane z funkcjonowaniem 75 miejsc opieki, w szczególności na wynagrodzenia personelu, dostawę mediów, koszty związane z utrzymaniem czystości lokalu.

Całkowity koszt dofinansowania w 2018 roku wyniesie 123 750,00 zł.


Autor:

2018-12-08

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer