Konstancin-Jeziorna[0]

Opublikowano: Konstancin-Jeziorna (www.konstancinjeziorna.pl)


Konstancińska artystka odznaczona medalem Gloria Artis

Rozpoczęcie 40. sesji Rady Miejskiej Konstancina-Jeziorny poprzedziła ceremonia wręczenia medalu „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” Teodorze Kurek, artystce malarce mieszkającej na terenie naszej gminy. Odznaczenie wręczyła Elżbieta Rączka, prezeska Oddziału Mazowieckiego Związku Artystów Plastyków.

W środę (25 maja), tuż przed rozpoczęciem sesji Rady Miejskiej Konstancina-Jeziorny, brązowy medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” odebrała konstancińska malarka Teodora Kurek. Odznaczenie zostało przyznane w 2020 r. przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, ale ze względu na pandemię ceremonia jego wręczenia musiała zostać przesunięta w czasie. Artystka odebrała order z rąk Elżbiety Rączki, prezeski Oddziału Mazowieckiego Związku Artystów Plastyków. Laureatce pogratulowali Kazimierz Jańczuka, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna, oraz Agata Wilczek, przewodnicząca Rady Miejskiej.

Teodora Kurek najbardziej odnajduje się w malarstwie olejnym, ale zdarza jej się również pracować akwarelami i pastelami. Jej obrazy pojawiły się na ponad stu wystawach zbiorowych oraz indywidualnych, od wielu lat bierze udział w Otwartych Ogrodach Konstancina. Prace malarki znajdują się w zbiorach galerii oraz prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą.

Galeria zdjęć

[photo-gallery:2321]

 


Adres źródłowy: https://www.konstancinjeziorna.pl/news/konstancinska-artystka-odznaczona-medalem-gloria-artis


Adres źródłowy: https://www.konstancinjeziorna.pl/news/konstancinska-artystka-odznaczona-medalem-gloria-artis

Załączniki
  • [0] https://www.konstancinjeziorna.plhttps://www.konstancinjeziorna.pl/themes/custom/konstancin/logo.svg
  • [1] https://www.konstancinjeziorna.pl/sites/default/files/styles/aktualnosci_duze/public/obrazek/2022-05/_DSC4911_small.jpg?itok=sAKiSkGH