Konstancin-Jeziorna[0]

Opublikowano: Konstancin-Jeziorna (www.konstancinjeziorna.pl)


Szlachetna Paczka szuka darczyńców. Każdy może nim zostać!

Internetowa baza Szlachetnej Paczki cały czas jest otwarta. Na swoich darczyńców czekają osoby niepełnosprawne, rodziny wielodzietne oraz seniorzy. Są wśród nich także mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna. Pomóc może każdy.

Szlachetna Paczka to ogólnopolska akcja organizowana przez Stowarzyszenie Wiosna. Jej głównym celem jest pomoc – tuż przed świętami Bożego Narodzenia – rodzinom wielodzietnym, seniorom czy osobom samotnym, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji i zmagają się z problemami finansowymi. W tym roku Szlachetna Paczka ponownie jest obecna w naszej gminie. Konstanciński sztab już od tygodni przygotowuje się do „Weekendu cudów”, czyli finału akcji, który odbędzie się już 10 i 11 grudnia.

Potrzebna pomoc

Na swoich darczyńców czekają także mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna. Na długiej liście potrzebujących jest m.in. pani Katarzyna (36 lat) z rodziną. Kobieta razem z mężem i dwójką dzieci – 17-letnim synem i 5-letnią córką – mieszkają w bardzo złych warunkach – bez łazienki, toalety, bieżącej wody i kanalizacji. Budynek ogrzewany jest tylko piecem typu „koza”. Pani Katarzyna pracuje na pół etatu, a mąż Piotr chwyta się zajęć dorywczych. Miesięczny dochód rodziny to 4 825 zł, po odliczeniu stałych kosztów w wysokości 1 456 zł na jedna osobę zostaje tylko 842 zł. Rodzina najbardziej potrzebuje: nowego pieca, żywności i środków czystości. Ale na wsparcie czekają także inni. Baza potrzebujących, dostępna na stronie www.szlachetnapaczka.pl, jest na bieżąco aktualizowana.

Jak zostać darczyńcą?

To bardzo proste. Wystarczy wybrać z internetowej bazy rodzinę lub osobę i zapoznać się z listą potrzeb, która zostanie wysłana do nas mailem. Paczkę najlepiej przygotować wspólnie z przyjaciółmi, znajomymi – w firmie, po sąsiedzku czy w szkole, można też samemu. Nie musimy jednak spełniać wszystkich życzeń rodziny. Kolejnym krokiem będzie dostarczenie w „Weekend cudów” zapakowanych produktów i rzeczy bezpośrednio do wybranej rodziny lub do magazynu Szlachetnej Paczki w Konstancinie-Jeziornie – w tym przypadku za pośrednictwem wolontariuszy paczki trafią do wybranych przez darczyńców osób z terenu naszej gminy. – Udział w akcji to lekcja empatii i otwartości na drugiego człowieka – mówi Karina Janus, wolontariuszka i koordynatorka ds. promocji w woj. mazowieckim. – To także lekcja o tym, że dobro to wynik dzielenia.

Więcej informacji

Więcej informacji na temat akcji można znaleźć na stronie: www.szlachetnapaczka.pl.


Adres źródłowy: https://www.konstancinjeziorna.pl/news/szlachetna-paczka-szuka-darczyncow-kazdy-moze-nim-zostac


Adres źródłowy: https://www.konstancinjeziorna.pl/news/szlachetna-paczka-szuka-darczyncow-kazdy-moze-nim-zostac

Załączniki
  • [0] https://www.konstancinjeziorna.plhttps://www.konstancinjeziorna.pl/themes/custom/konstancin/logo.svg
  • [1] https://www.konstancinjeziorna.pl/sites/default/files/styles/aktualnosci_duze/public/obrazek/2022-12/Ch%C5%82opiec_Otwarcie%20Bazy%20Rodzin_SZP_%202022.jpg?itok=L-3Guoqn