Konstancin-Jeziorna[0]

Opublikowano: Konstancin-Jeziorna (www.konstancinjeziorna.pl)


„Światło i kolor” – Agnieszka Słodkowska

Grafika przestawia obraz o chłodnych barwach, na którym znajduje sie sześcioro siedzących mężczyzn.[1]
Data
06-10-2023r.
Godzina
17.00
Miejsce
KDK Hugonówka, ul. Mostowa 15
Wstęp
bezpłatny
Treść

Konstanciński Dom Kultury zaprasza w sobotę (9 września) o godz. 17.00 na wernisaż wystawy obrazów Agnieszki Słodkowskiej. Prace będzie można oglądać do 6 października 2023 r. Wstęp wolny.

Głównym tematem obrazów Agnieszki Słodkowskiej jest pejzaż oraz człowiek i jego przestrzeń. Artystka z równą swobodą portretuje naturę, jak i industrialne widoki miasta. Na wystawie możemy zobaczyć kadry z podróży po Japonii, Norwegii, Francji, jak i po rodzimej Polsce. Artystka swobodnie kadruje rzeczywistość, świetny warsztat pozwala jej na mierzenie się ze skomplikowanymi kompozycjami oraz niuansami światła i koloru.  Zwiedzając wystawę, znajdziemy zarówno tradycyjne układy kompozycyjne, jak i oryginalne, nieoczywiste kadrowania. Majestatyczny pejzaż koresponduje ze sportretowaną chwilą z życia miasta i zwykłych ludzi.

Autorka wystawy studiowała w latach 1996-2001 na Wydziale Artystycznym w Częstochowie. Dyplom z rysunku artystycznego obroniła z wyróżnieniem w pracowni prof. Jerzego Filipa Sztuki. Brała udział w ponad 100 wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą (Tajwan, Hiszpania, Ukraina, Francja, Japonia, Słowacja). Na swoim koncie ma 33 wystawy indywidualne w Polsce. Jej obrazy znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce, Wielkiej Brytanii, Japonii, Australii, Holandii, Belgii, Francji, Szwajcarii, Słowacji, Norwegii i we Włoszech.

 

Spotkania towarzyszące wystawie:

  • 9 września godz. 17.00 – wernisaż wystawy 
    • KDK Hugonówka, ul. Mostowa 15. Wstęp wolny.

Adres źródłowy: https://www.konstancinjeziorna.pl/events/swiatlo-i-kolor-agnieszka-slodkowska


Adres źródłowy: https://www.konstancinjeziorna.pl/events/swiatlo-i-kolor-agnieszka-slodkowska

Załączniki
  • [0] https://www.konstancinjeziorna.plhttps://www.konstancinjeziorna.pl/themes/custom/konstancin/logo.svg
  • [1] https://www.konstancinjeziorna.pl/sites/default/files/styles/wydarzenia_duze/public/2023-09/111.jpg?h=1cd1fcd0&itok=nriuTDE9