Opublikowano: Konstancin-Jeziorna (www.konstancinjeziorna.pl)
Klub Miłośników Kultury Francuskiej
16 kwietnia Konstanciński Dom Kulturyzaprasza na kolejne spotkanie z cyklu poświęconego kulturze i społeczeństwu Francji. Tym razem przyjrzymy się jednej z najbardziej wyrazistych postaci światowego kina – Brigitte Bardot.
Kwietniowe spotkanie pt. „Ikona. Opowieść o Brigitte Bardot” będzie okazją do zgłębienia fenomenu aktorki, która stała się symbolem wolności i rewolucji obyczajowej, a później poświęciła swoje życie walce o prawa zwierząt.
Gościem specjalnym wydarzenia będzie Janusz Wróblewski – ceniony krytyk filmowy i publicysta tygodnika „Polityka”, autor książek o tematyce filmowej oraz członek prestiżowego stowarzyszenia FIPRESCI.
Spotkanie poprowadzą:
Ewa Stocka-Kalinowska – filolog romański, dziennikarka radiowa (Polskie Radio Dwójka).
Joanna Żurowska – filolog romański, wykładowczyni Uniwersytetu Warszawskiego (literatura francuska XIX i XX w.).
Wstęp wolny.
Adres źródłowy: https://www.konstancinjeziorna.pl/events/klub-milosnikow-kultury-francuskiej-13