Spotkania | Konstancin-Jeziorna

Spotkania

Słucham Lato– czytamy Baczyńskiego

Konstanciński Dom Kultury zaprasza do słuchania czytanych przez zaproszonych gości fragmentów dzieł wybitnych literatów z okazji przypadających w tym roku rocznic ich urodzin. W niedzielę (1 sierpnia) poezję Krzysztofa Kamila Baczyńskiego słuchaczom przybliżą Ewa Cielesz – pisarka i reżyserka oraz Zbigniew Dziduch – aktor. Ponadto każdy będzie mógł wziąć udział w LEMoterii, w której będą do wygrania upominki-niespodzianki.

Słucham Lato: „Trzej elektrycerze”

Konstanciński Dom Kultury zaprasza do słuchania czytanych przez zaproszonych gości fragmentów książek Stanisława Lema. W niedzielę (25 lipca) w altanie przy Hugonówce, głosu lemowskim postaciom z „Tragedii pralniczej”, „Trzech elektrycerzy”, „Podróży trzynastej” użyczy Paweł Szczęsny  – aktor filmowy, dubbingowy i teatralny. Wydarzenie organizowane jest w ramach cyklu „Słucham Lato” i odbywa się regularnie przez kolejne wakacyjne niedziele.

Promocja książki „Maria Księżna Ogińska. Moje pamiętniki”

Maria ze Skórzewskich księżna Ogińska, córka Witold Skórzewskiego, założyciela Konstancina była autorką pamiętników. Ich odkrywca, prof. Ryszard Nowicki, zaprezentował je publicznie po raz pierwszy w Konstancinie-Jeziornie w 2016 r. W 2019 r. pamiętniki Marii Ogińskiej, w jego opracowaniu, ukazały się drukiem w Bibliotece Raczyńskich, w Poznaniu. Konstanciński Dom Kultury zapraszamy na promocję książki, spotkanie z prof. Ryszardem Nowickim i przypomnienie mało znanych faktów z historii rodziny Skórzewskich. Bezpłatne wejściówki do odbioru w recepcji w dniu wydarzenia o godz. 12.00. 

Słucham Lato: „Niezwyciężony”

Konstanciński Dom Kultury zaprasza do słuchania czytanych przez zaproszonych gości fragmentów książek Stanisława Lema. W niedzielę (4 lipca) w altanie przy Hugonówce, głosu lemowskim postaciom z „Niezwyciężonego” użyczy Zbigniew Suszyński – aktor filmowy, telewizyjny, dubbingowy i teatralny. Występuje też jako lektor w reklamach oraz programach telewizyjnych. Wydarzenie organizowane jest w ramach cyklu „Słucham Lato” i odbywa się regularnie przez kolejne wakacyjne niedziele.

„Pokój na ziemi” czyta Robert Tondera

Konstanciński Dom Kultury zaprasza do słuchania czytanych przez zaproszonych gości fragmentów książek Stanisława Lema. W niedzielę (27 czerwca) w altanie Konstancińskiego Domu Kultury Hugonówka, głosu lemowskim postaciom z „Pokoju na ziemi” użyczy Robert Tondera – aktor teatralny, reżyser spektakli i autor książek dla najmłodszych. Wydarzenie organizowane jest w ramach cyklu „Słucham Lato” i będzie odbywało się regularnie przez kolejne wakacyjne niedziele.

„Bajki robotów” czyta Zbigniew Konopka

Konstanciński Dom Kultury zaprasza do słuchania czytanych przez zaproszonych gości fragmentów książek Stanisława Lema. Najbliższe spotkanie już w niedzielę (20 czerwca) w altanie Konstancińskiego Domu Kultury Hugonówka. Głosu lemowskim postaciom użyczy Zbigniew Konopka – polski aktor teatralny i dubbingowy. Wydarzenie organizowane jest w ramach cyklu „Słucham Lato” i będzie odbywało się regularnie przez kolejne wakacyjne niedziele.