Spotkania | Konstancin-Jeziorna

Spotkania

Spotkanie z Beatą de Robien

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na kolejne spotkanie Klubu Miłośników Kultury Francuskiej. Tym razem gościem będzie francuska pisarka, mająca polskie korzenie. Beata de Robien studiowała w Krakowie, Berkeley i Paryżu, obecnie mieszka i pisze we Francji. Jest autorką wielu powieści biograficznych, książek historycznych, sztuk teatralnych i scenariuszy telewizyjnych. Została wielokrotną laureatką prestiżowych nagród, między innymi od Akademii Francuskiej.

Klub Podróżnika – Kuba

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na spotkanie z Michałem Szulimem, z którym zwiedzimy wyjątkową karaibską wyspę – Kubę. 

Z jednej strony karaibskie słońce, południowy temperament, a z drugiej – długie kolejki w sklepach, niedobory i socjalistyczny ustrój. Kuba naprawdę fascynuje, a podczas spotkania przyjrzymy się tej wyspie z bliska. Dowiemy się także skąd wzięły się na ulicach stare amerykańskie samochody, dlaczego tutejsze cygara uchodzą za najlepsze na świecie i dlaczego twórca najsłynniejszej marki rumu musiał uciekać za granicę.

Leonardo da Vinci w dolinie Loary

Konstanciński Dom Kultury zapraszamy na kolejne spotkanie Klubu Miłośników Kultury Francuskiej. 28 kwietnia (czwartek) gościem w willi Gryf będzie prof. Piotr Salwa – talianista, profesor Uniwersytetu Warszawskiego, w latach 2013–2020 dyrektor Stacji Naukowej Polskiej Akademii Nauk w Rzymie. Opowie on o ostatnich latach życia Leonarda da Vinci, które to spędził we Francji. Tam też zmarł i został pochowany. 

Moderatorki klubu: Ewa Stocka Kalinowska i Joanna Żurowska.

Wirtualne Muzeum Konstancina zaprasza

W czwartek, 31 marca o godz. 18.30 w Konstancińskim Domu Kultury Hugonówka przy ul. Mostowej 15 w ramach cyklu Wirtualne Muzeum Konstancina odbędzie się spotkanie poświęcone rodzinie Krzyżanowskich. To ród z Wielkopolski, którego udokumentowane korzenie sięgają XIV wieku. W Konstancinie pojawili się na początku lat 50. XX w. Rodzina Krzyżanowskich jest spokrewniona z Wielopolskimi – właścicielami Obór, Potulickimi – założycielami Konstancina, Prekerami – właścicielami Skolimowa, jak również z wieloma innymi rodzinami związanymi zarówno z historią Konstancina, jak i Rzeczpospolitej.