Spotkania | Konstancin-Jeziorna

Spotkania

Klub Miłośników Kultury Francuskiej

Gościem najbliższego spotkania będzie będzie Łukasz Modelski – dziennikarz, pisarz i historyk sztuki. Studiował w Warszawie i na uniwersytetach we Francji, autor cyklicznej audycji “Droga przez mąkę” i między innymi książek łączących historię i historię kultury, tradycje regionalne i kuchnię.

Spotkanie z Łukaszem Modelskim zatytułowane “Pora na winobranie” wypełnią opowieści o francuskich tradycjach związanych z piciem wina, uprawach winorośli, wytwarzaniu wina, o tym jak zakorzeniły się w literaturze I sztuce oraz w malarstwie i życiu codziennym.

Klub Podróżnika – Ałtaj

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na spotkanie z Eleną Mazur.

Elena, pochodzi z Ałtaju, z Południowej Syberii. Zaprezentuje materiały wideo i zdjęcia z podróży po Ałtaju przy granicy z Kazachstanem i Mongolią, opowie o drodze prowadzącej do samej Mongolii, czym się różni obwód Ałtajski i Republika Ałtaj, jak trzeba się zachowywać w miejscach siły i jak się żyje w głębi Ałtaju.

Narodowe Święto Niepodległości

Ubiegłoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości miały kameralny charakter. Tym razem zapraszamy do wspólnego świętowania. 11 listopada dla mieszkańców i odwiedzających gminę Konstancin-Jeziorna przewidziano mnóstwo atrakcji.

Msza św. i kwiaty w miejscach pamięci

Niepodległościowe uroczystości zainauguruje msza św. w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przy ul. Piłsudskiego 54 w Konstancinie-Jeziornie. Po nabożeństwie władze gminy oraz jej mieszkańcy tradycyjnie złożą kwiaty i zapalą znicze w miejscach pamięci. Będą to:

Klub Miłośników Kultury Francuskiej

“Uwielbiany i podziwiany, ale czy rozumiany – czyli Fryderyk Chopin w oczach Francuzów”. Gościem najbliższego spotkania będzie będzie red. Marcin Majchrowski – muzykolog i dziennikarz muzyczny. Konstanciński Dom Kultury zaprasza nie tylko frankofilów, ale przede wszystkim osoby zainteresowane Francją, jej kulturą i społeczeństwem, które chciałyby bliżej poznać literaturę, muzykę, sztukę współczesnej i dawnej Francji lub poszerzyć i podzielić się z innymi swoimi wiadomościami.

Klub Podróżnika – Alaska

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na spotkanie z Edytą Chrząszcz. Opowie ona o zakamarkach Alaski, o prawdziwym Świętym Mikołaju oraz co się robi – z „kupy” łosia, którą przywiozła sobie na pamiątkę. Opowie o ekscytujących i bliskich spotkaniach z niedźwiedziami, o upale na Alasce, o największych halibutach, o kwadratowych oponach. Powie dlaczego na Alasce jest warto mieć gorączkę i kiedy się zakłada krótkie spodenki, a kiedy buty.

Słucham Lato: Jarosław Boberek

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na „Słucham Lato”, letni cykl poświęcony literaturze. W altanie przy Hugonówce aktorzy czytać będą fragmenty dzieł Stanisława Lema, który jest literackim patronem 2021 roku. W niedzielę (22 sierpnia) o godz. 12:30 Jarosław Boberek przeczyta fragmenty „Szpitala Przemienienia” Stanisława Lema. Aktor jest członkiem zespołu Teatru Capitol w Warszawie. Widzowie telewizyjni znają go przede wszystkim z roli posterunkowego w serialu „Rodzina zastępcza”.

Słucham Lato: Marcin Troński

Konstanciński Dom Kultury zaprasza do słuchania czytanych przez zaproszonych gości fragmentów książek Stanisława Lema. W niedzielę (8 sierpnia) w altanie przy Hugonówce, głosu lemowskim postaciom użyczy Marcin Troński – aktor filmowy, dubbingowy i teatralny. Wydarzenie organizowane jest w ramach cyklu „Słucham Lato” i odbywa się regularnie przez kolejne wakacyjne niedziele.