Rezerwaty przyrody | Konstancin-Jeziorna

Rezerwaty przyrody

W okolicy Konstancina-Jeziorny znajduje się 6 rezerwatów przyrody (Łyczyńskie Olszyny, Łęgi Oborskie, Obory, Skarpa Oborska, Wyspy Zawadowskie, Wyspy Świderskie), obszar Natura 2000 (w Dolinie Środkowej Wisły) i park krajobrazowy (Chojnowski Park Krajobrazowy).

 • Dolina Środkowej Wisły
  Dolina Środkowej Wisły położona jest na terenie dwóch województw: mazowieckiego i lubelskiego. Obejmuje odcinek Wisły o długości ok. 210 km pomiędzy Dęblinem a Płockiem. Na tym obszarze został zachowany naturalny, roztokowy charakter rzeki z…
  Jesienny krajobraz przyrody – w głównej części rzeka Wisła, po lewej stronie wysokie drzewa i krzewy. W dali widać błękitne niebo
 • Chojnowski Park Krajobrazowy
  Chojnowski Park Krajobrazowy jest jednym z dwóch parków krajobrazowych leżących blisko Warszawy. Utworzony został 7 czerwca 1993 roku na terenie 5 gmin: Piaseczno, Konstancin-Jeziorna, Góra Kalwaria, Prażmów i Tarczyn w celu ochrony cennego…
  Wiosenny krajobraz przyrody – w głównej części rzeka Jeziorka, Wisła, po lewej stronie wysokie trawy i krzewy, po prawej wysokie drzewa. W dali widać błękitne niebo.
 • Rezerwat Wyspy Świderskie
  Faunistyczny rezerwat przyrody położony na południowym skraju Warszawy (obejmujący dzielnice Wilanów i Wawer), w gminie Konstancin-Jeziorna oraz na terenach miast Karczew, Otwock i Józefów w województwie mazowieckim.
  Krajobraz przyrody podczas zachodu słońca. W głównej części piaszczysta plaża ,w tle widać drzewa oraz granatowe niebo i zachodzące słońce.
 • Rezerwat Wyspy Zawadowskie
  Rezerwat został utworzony w grudniu 1998 r. Obejmuje wody z kępami, wyspami i część brzegów Wisły w mieście Józefów (poniżej osady Dębinki), a także miejscowości: Obórki, Kępa Oborska i Kępa Okrzewska w gminie Konstancin-Jeziorna, częściowo Wisłę z…
  Krajobraz przyrody – rozlewiska rzeki Wisły. Po lewej stronie widać wodę , w dali wysokie krzewy i drzewa. Zdjęcie zrobione w pochmurny dzień.
 • Rezerwat Obory
  Rezerwat Obory położony jest na wysokości Łyczyna, kilkaset metrów na zachód od drogi nr 724 z Konstancina-Jeziorny do Góry Kalwarii. Rezerwat ma pow. 44,3 ha.
  Krzak rosnący w lesie. Ma dużo małych fioletowych kwiatów na gałązkach. W tle widać krzewy i drzewa. Zdjęcie zrobione w wiosenny dzień.
 • Rezerwat Skarpa Oborska
  Rezerwat Skarpa Oborska położony jest w gminie Konstancina-Jeziorny, na wschód od drogi nr 724 – ciągnie się wąskim pasem pomiędzy Konstancinem-Jeziorną a Łyczynem. Zajmuje powierzchnię 15,6 ha.
  Krajobraz przyrody – kręta droga pod górę, przedzielająca las. Po bokach drogi rosną wysokie drzewa. Zdjęcie zrobione w wiosenny dzień.