Hotspoty – darmowe Wi-Fi | Konstancin-Jeziorna

Hotspoty – darmowe Wi-Fi

Na terenie gminy Konstancin-Jeziorna funkcjonuje sieć blisko 70 publicznych hotspotów. Z bezpłatnego internetu można korzystać m.in. na przystankach autobusowych, placach zabaw i w Parku Zdrojowym.

Hotspot to otwarty i dostępny w przestrzeni publicznej punkt, umożliwiający korzystanie z Internetu za pomocą sieci bezprzewodowej (WiFi). Konstancińskie hotspoty są zlokalizowane w różnych częściach naszej gminy, także poza terenem miejskim, np. w Słomczynie, Cieciszewie, Gassach czy Czarnowie (mapa punktów dostępna jest na stronie: gsip.konstancinjeziorna.pl w katalogu Informator/Punkty dostępu do sieci WiFi). W samym Konstancinie-Jeziornie jest ich kilkadziesiąt i obejmują swoim zasięgiem m.in. parki, place zabaw oraz główne przystanki autobusowe, tak aby umożliwić mieszkańcom oraz turystom i przyjezdnym odwiedzającym naszą gminę dostęp do internetu w trakcie wykonywania codziennych czynności, np. spacerów czy korzystania z komunikacji publicznej.

Jak korzystać z hotspotów?

Z siecią można połączyć się za pomocą laptopa, tabletu lub telefonu komórkowego. Wystarczy z listy sieci Wi-Fi dostępnych na naszym urządzeniu wybrać tę o nazwie: Konstancin-Jeziorna-Free, zaakceptować regulamin i po chwili można już korzystać z darmowego internetu. Dostęp do sieci gwarantowany jest w otwartej przestrzeni, w zasięgu maks. 100 metrów od anteny nadawczej. Hotspoty nie gwarantują dostępu do internetu w zamkniętych pomieszczeniach.

Bezpieczeństwo

Korzystając z publicznych hotspotów trzeba pamiętać o kilku zasadach bezpieczeństwa. Należy:

  1. Unikać przesyłania i podawania ważnych danych oraz używania jednakowych haseł (jeśli jesteśmy zmuszeni przesłać dane warto skorzystać z szyfrowanych kanałów VPN).
  2. Nie logować się do banku internetowego.
  3. Korzystać z poczty w serwisach, które przesyłają dane w formie szyfrowanej – ich adres rozpoczyna się od skrótu https.
  4. Wyłączyć udostępnianie zasobów komputera, telefonu czy laptopa.
  5. Mieć aktywny i aktualny program antywirusowy.
Korzystanie z hotspotów jest bezpłatne
Autor
Patryk Siepsiak