Warto zobaczyć | Konstancin-Jeziorna

Warto zobaczyć

 • Park Zdrojowy
  Park Zdrojowy położony jest w samym centrum uzdrowiskowej części Konstancina-Jeziorny. Jego główna aleja łączy ul. Piłsudskiego, jedną z najważniejszych arterii tej części miasta, z tężnią solankową.
  Zdjęcie wykonane w wiosenny dzień w Parku Zdrojowym. Ścieżką spacerową idą turyści, na ławce po prawej stronie siedzą rowerzyści. W głębi widać wysokie zielone drzewa oraz tężnie solankową.
 • Centrum Handlowe Stara Papiernia
  Budynek jest najstarszym obiektem papierni powstałej w okresie, kiedy fabrykę przejął Bank Polski od poprzedniego właściciela Józefa Krzyczewskiego. Znajdujący się w ruinie, po pożarze w 1984 r., budynek Starej Papierni w Konstancinie-Jeziornie po rewaloryzacji został adaptowany na nowoczesne Centrum Handlowe.
  Centrum Handlowe Stara Papiernia nocą
 • Tężnia solankowa
  Tężnia solankowa uznawana jest za serce Parku Zdrojowego. Jest jedną z kilkunastu tężni w Polsce – drugą najstarszą i najbardziej rozpoznawalną po ciechocińskiej. Obiekt leczniczy zbudowano w 1978 r., zasilany jest solanką z położonego nieopodal odwiertu. Powietrze wokół tężni tworzy swoisty mikroklimat zbliżony do klimatu nad morzem.
  Zdjęcie wykonane w letni dzień w Parku, przedstawia tężnię solankową - obiekt zbudowany z gałęzi tarniny przykryty drewnianym daszkiem, ogrodzony niską drewnianą barierką. Dookoła niej usytuowane są ławki. Tło stanowią błękit nieba oraz drzewa.
 • Wieża ciśnień
  Neogotycka budowla z czerwonej nieotynkowanej cegły nie tylko zaopatrywała w wodę, ale także była ozdobą i punktem orientacyjnym dawnego Konstancina.
  Zabytkowa budowla z czerwonej cegły z wysoką wieżą po prawej stronie. Kilka małych okien. Dokoła wysokie drzewa.
 • Willa Gryf
  Zbudowana około 1905 r. według projektu Bronisława Colonny-Czosnowskiego. Świeżo wzniesiony budynek kupiła Józefa z Cybulskich Jaxa-Bąkowska – poetka, nowelistka i redaktorka popularnych pism kobiecych. Obecnie w willi Gryf znajdują się między innymi filie: Konstancińskiego Domu Kultury, Biblioteki Publicznej oraz świetlica środowiskowa.
  Odnowiony budynek willi Gryf – jasna elewacja, czerwony dach z narożną wieżyczką, dużo okien. Dookoła budynku rosną wysokie drzewa.
 • Willa Kamilin
  Willa powstała przed 1919 r. na zlecenie rodziny Jankiewiczów. Willa pierwotnie nosiła nazwę „Halszka” . W 1929 r. została sprzedana małżonkom Arturowi i Kamili Gornigom, którzy przemianowali ją na „Kamilin”. Obecnie w odrestaurowanej willi mieści się sala ślubów.
  Widok na odrestaurowany budynek willi Kamilin od ulicy Piłsudskiego, na planie litery L z ozdobną drewnianą werandą. Tło stanowią wysokie drzewa .