Aktualności | Konstancin-Jeziorna

Aktualności

 • W gabinecie lekarskim młoda kobieta w maseczce ochronnej otrzymuje zastrzyk, który wykonuje mężczyzna ubrany w biały fartuch.
  26.11.2021

  Już blisko 67 proc. mieszkańców gminy zaszczepionych

  Gmina Konstancin-Jeziorna niezmiennie jest liderem szczepień przeciw COVID-19 w powiecie piaseczyńskim. W pełni zaszczepionych zostało już blisko 67 proc. mieszkańców, to ponad 16,4 tys. osób. Mimo wysokiego wskaźnika wyszczepialności, cały czas zachęcamy do szczepień niezdecydowanych.
 • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej szary napis intensywne opady śniegu. W tle widać ludzi idących chodnikiem. Pada na nich śnieg.
  26.11.2021

  Meteo alert pierwszego stopnia: Intensywne opady śniegu

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed intensywnymi opadami śniegu. Alert pierwszego stopnia obowiązuje w powiecie piaseczyńskim od godz. 22.00 w piątek (26 listopada) do godz. 12.00 w sobotę (27 listopada).
 • Dwóch mężczyzn stoi naprzeciwko siebie. Jeden mężczyzna przypina drugiemu odznakę do marynarki.
  26.11.2021

  Burmistrz gminy ze złotą odznaką od związku emerytów

  Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna, w czwartek (25 listopada) otrzymał Złotą Odznakę Honorową Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Wyróżnienie to zostało przyznane za całokształt pracy na rzecz osób starszych oraz za wspieranie działań organizacji.
 • Rudy średniej wielkości pies, leży obok czarno-białego kota.
  25.11.2021

  Bezpłatne czipowanie, kastracja i sterylizacja za pół ceny

  Do 10 grudnia trwa akcja bezpłatnego czipować pupili w ramach gminnego programu. Dużo taniej możemy też poddać nasze zwierzaki zabiegowi sterylizacji lub kastracji. Wystarczy udać się z nimi do jednej z 5 wskazanych lecznic weterynaryjnych.
 • Ogród. Na trawniku okrągły właz do szamba.
  25.11.2021

  Mieszkańcu! Zgłoś szambo do gminnej ewidencji

  Już niewiele czasu zostało mieszkańcom na zgłoszenie szamba do gminnej ewidencji. Konstanciński magistrat przyjmuje je do najbliższego wtorku (30 listopada). Właściciele nieruchomości, którzy nie dopełnią formalności, mogą spodziewać się kontroli.
 • Rury kanalizacyjne (plastikowe), które są położone w tunelu wykopany w ziemi.
  24.11.2021

  Gmina otrzymała promesę wstępną na dofinansowanie inwestycji

  Gmina Konstancin-Jeziorna otrzymała promesę wstępną na dofinansowanie budowy sieci wodno-kanalizacyjnej w południowych sołectwach, w tym w Cieciszewie. Zgodnie z nią samorząd może liczyć na wsparcie inwestycji w wysokości do 5 mln zł.
 • Lada przed nią stoją dwa krzesła. Nad ladą wisi oświetlenie ledowe oraz zielona tabliczka informacyjna z napisem Informacja, Kancelaria. Tło stanowi ściana z cegły.
  24.11.2021

  Konstanciński magistrat czynny w sobotę 27 listopada

  W najbliższą sobotę (27 listopada) konstanciński magistrat będzie otwarty dla obywateli. Tego dnia sprawy urzędowe załatwimy w godz. 9.00–15.00. Z uwagi na pandemię COVID-19 obowiązuje rezerwacja wizyt – telefonicznie lub mailowo.
 • Mapa administracyjna województwa mazowieckiego, a na niej tekst: Ranking Gmin Województwa Mazowieckiego 2021. Po prawej stronie od góry logo: Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej Centrum Mazowsze i Urzędu Statystycznego w Warszawie.
  23.11.2021

  Konstancin-Jeziorna wśród wyróżniających się gmin

  Konstancin-Jeziorna znalazł się wśród najlepszych gmin Mazowsza. W rankingu przygotowanym przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej Centrum Mazowsze i Urząd Statystyczny zajęliśmy czwarte miejsce w kategorii gmin miejskich.
 • posiedzenie członków Rady Miejskiej oraz władz gminy. Osoby siedzą przy stołach ułożonych na kształt podkowy. Na środku sali stoi duży telewizor. W tle, na ścianie wyświetlony jest duży ekran z czterema osobami obradującymi zdalnie.
  23.11.2021

  W środę 33. sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna

  33. sesja Rady Miejskiej odbędzie się w środę (24 listopada) o godz. 10.00. Na posiedzeniu radni zajmą się projektami uchwał w sprawach m.in. sprzedaży gminnych nieruchomości czy przyjęcia programu opieki nad zabytkami na lata 2022–2025.
 • Grafika. Na czerwonym tle jest duży biały napis Baza potrzebujących rodzin szlachetnej paczki została otwarta. Jest grafika z konturami osób w różnym wieku. Na dole podany jest adres strony internetowej Szlachetnej Paczki.
  23.11.2021

  Rodziny i osoby samotne czekają na swoich darczyńców

  Internetowa baza Szlachetnej Paczki cały czas jest otwarta. Można wybierać i pomagać. A osób potrzebujących jest naprawdę wiele. Są wśród nich także mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna. Razem sprawmy, by te święta były dla nich radosne!
 • Szklana statuetka w kształcie perły na drewnianej podstawce.
  22.11.2021

  Lokalni i najlepsi, czyli wybieramy Perły Mazowsza 2021

  Wystartowała kolejna edycja konkursu Perły Mazowsza, organizowanego przez „Przegląd Piaseczyński”, lokalne samorządy i Stowarzyszenie Perły Mazowsza. Do 15 grudnia można zgłaszać kandydatów do wyróżnień w kategoriach: przedsiębiorczość, kultura oraz sport i turystyka.
 • Na chodniku stoi duży czerwony autobus z białym napisem z boku Mobilny Punkt Poboru Krwi. Przed autobusem stoi sześć osób.
  22.11.2021

  10 litrów krwi zebrano dla potrzebujących

  Prawie 10 litrów krwi oddali uczestnicy akcji honorowego krwiodawstwa, którą w poniedziałek (22 listopada) zorganizowano przed Urzędem Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna. Kolejna taka zbiórka planowana jest na przełomie stycznia i lutego.
 • Na chodniku stoi czerwony autokar, z boku jest duży napis Mobilny punkt poboru krwi, obok jest godło Polski i napis Minister Zdrowia. Przed autokarem w kolejce stoi pięć osób.
  22.11.2021

  Trwa zbiórka krwi przed konstancińskim magistratem

  W poniedziałek (22 listopada) przed Urzędem Miasta i Gminy przy ul. Piaseczyńskiej 77 ponownie zaparkował mobilny punkt poboru krwi. Klub Honorowych Dawców Krwi Legion oddział w Konstancinie-Jeziornie zaprasza w godz. 9.00–13.00. Można w ten sposób uratować komuś życie. To nic nie kosztuje.
 • Dwie kobiety siedzą przy stole. Młodsza tłumaczy coś starszej, wskazując na dokumenty leżące na stole.
  19.11.2021

  Życzenia burmistrza z okazji Dnia Pracownika Socjalnego

  21 listopada (niedziela) obchodzony jest w Polsce Dzień Pracownika Socjalnego. Z tej okazji burmistrz Kazimierz Jańczuk dziękuje konstancińskim pracownikom służb społecznych za zaangażowanie, trud i wysiłek wkładany w codzienną pracę na rzecz mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna.
 • Sala lekcyjna w szkole. Ośmioro dzieci, wszyscy siedzą na krzesłach przy podłużnych biurkach ustawionych w trzech rzędach. Przed sobą mają duże czarne monitory oraz klawiatury i myszki komputerowe.
  19.11.2021

  Szkoła Podstawowa nr 6 w Opaczy wzbogaci się o nowy sprzęt

  Gmina Konstancin-Jeziorna, w partnerstwie z samorządem województwa mazowieckiego, realizuje projekt pn. „Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego”. Dzięki niemu Szkoła Podstawowa nr 6 w Opaczy otrzyma m.in. nowoczesny sprzęt komputerowy.
 • Sala konferencyjna. Cztery osoby w maseczkach stoją przodem i trzymają w rękach torby płócienne oraz zielone teczki na dokumenty.
  19.11.2021

  Laureaci konkursu fotograficznego odebrali nagrody

  Aparaty, statywy, torby na sprzęt fotograficzny i gadżety promocyjne znalazły swoich właścicieli. W czwartek (18 listopada) w Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna wręczono nagrody zwycięzcom konkursu „Fotograficzne impresje z gminy Konstancin-Jeziorna”.
 • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej szary napis silny wiatr. W tle postać z rozwianymi włosami próbująca utrzymać wygięty w górę parasol.
  19.11.2021

  Meteo alert pierwszego stopnia: silny wiatr

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed silnym wiatrem, który w porywach może osiągać nawet 80 km/h. Alert pierwszego stopnia obowiązuje w powiecie piaseczyńskim od godz. 19.00 w piątek (19 listopada) do godz. 4.00 w sobotę (20 listopada). Służby apelują o zachowanie
 • Dwóch mężczyzn stoi obok siebie. W rękach trzymają otwarte teczki. Przed nimi stoi duży brązowy stół.
  18.11.2021

  Dodatkowe pieniądze na funkcjonowanie gminnego żłobka

  Dodatkowe pieniądze dla Konstancina-Jeziorny. Tym razem samorząd otrzymał 81 tys. zł dofinansowania na realizację zadań własnych z zakresu organizacji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3. Środki zostaną przeznaczone na bieżące funkcjonowanie Gminnego Żłobka nr 1.
 • Ulica, po której jedzie czerwono-pomarańczowy autobus komunikacji miejskiej. Nad jego przednią szybą wyświetla się napis: 724 Metro Kabaty.
  18.11.2021

  Weekend bez metra, dłuższe trasy linii 710, 724 i 742

  Przed nami kolejny weekend ze zmianami w komunikacji miejskiej. W najbliższą sobotę i niedzielę (20 i 21 listopada) autobusy linii 710, 724 i 742 będą kursowały do stacji Metro Wilanowska. Ma to związek z tymczasowym wyłączeniem z użytkowania podziemnej kolejki M1 na odcinku Świętokrzyska–Kabaty.
 • Sala gimnastyczna w szkole. Po lewej stronie stoi mężczyzna w średnim wieku, który gra na akordeonie. Po prawej stronie jest grupa około dwudziestu dzieci w wieku szkolnym. Stoją oni obok siebie w rzędach, w rękach trzymają śpiewniki i mikrofony.
  18.11.2021

  Medal Komisji Edukacji Narodowej dla nauczyciela Dwójki

  Roman Rudowski, nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stefana Żeromskiego w Konstancinie-Jeziornie, został odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Pedagoga doceniono za szczególne zasługi dla rozwoju oświaty i wychowania. Z Dwójką jest związany od przeszło pół wieku.