Aktualności | Konstancin-Jeziorna

Aktualności

 • Grafika wektorowa. Plakat promujący 6. Festiwal Maklaka.
  25.09.2023

  6. Festiwal Filmowy Maklaka i Jego Przyjaciół

  W programie 6. Festiwalu Filmowego Maklaka i Jego Przyjaciół znalazło się aż 21 filmów – kultowe produkcje z udziałem Zdzisława Maklakiewicza, filmy Jacka Bromskiego oraz najnowsze tytuły Studia Munka i młodych twórców. To wszystko od 27 września do 1 października w Konstancińskim Domu Kultury.
 • Grafika wektorowa. Plakat promujący nabór wniosków.
  25.09.2023

  Wsparcie na rozwój ogólnodostępnej infrastruktury

  Stowarzyszenie Perły Mazowsza – Lokalna Grupa Działania ogłosiło nabór wniosków na udzielenie wsparcia finansowego na rozwój ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury kulturalnej, rekreacyjnej i sportowej oraz miejsc integracji i aktywizacji społecznej.
 • Biało-czerwona flaga, powiewajaca na tle nieba.
  25.09.2023

  Trwa nabór wniosków do programu „Niepodległa 2024”

  Biuro „Niepodległa” przyjmuje wnioski do programu „"Powstanie Styczniowe 1863–1864"”, w ramach którego można ubiegać się o dofinansowanie projektów, które popularyzują wiedzę na temat organizacji, przebiegu oraz skutków Powstania Styczniowego w kontekście budowania nowoczesnej tożsamości narodowej
 • Budynek z jasną elewacją, mały, jednopiętrowy, z płaskim dachem i kratami w oknach. Otoczony jest chodnikiem i drzewami.
  22.09.2023

  Trzech kandydatów na dyrektora gminnych ośrodków zdrowia

  Trwa postępowanie konkursowe na stanowisko dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Konstancinie-Jeziornie. Dokumenty aplikacyjne złożyły trzy osoby. Wszystkie oferty są kompletne i 26 września odbędą się spotkania z kandydatami. 
 • Grafika wektorowa. Plakat promujący konkurs Mazowieckie Barwy Wolontariatu.
  22.09.2023

  Zgłoś kandydata do konkursu „Mazowieckie Barwy Wolontariatu”

  Województwo Mazowieckie organizuje konkurs „Mazowieckie Barwy Wolontariatu”. Jego celem jest propagowanie wolontariatu i wyróżnienie osób, które bezinteresownie pomagają innym. Kandydatów do niego można zgłaszać do 30 września.
 • Grafika wektorowa. Plakat promujący konferencję.
  21.09.2023

  Finansowe wsparcie dla przedsiębiorców – konferencja

  W środę (27 września) w Centrum Edukacyjno-Multimedialnym w Piasecznie (ul. Jana Pawła II 55) odbędzie się konferencja, na której przedstawione zostaną założenia nowego programu regionalnego „Fundusze Europejskie dla Mazowsza”.
 • Samochód na drodze, a za nim na rowerach ludzie w żółtych odblaskowych kamizelkach.
  21.09.2023

  Jesienny przejazd rowerowy ulicami Konstancina-Jeziorny

  W sobotę (23 września) ulicami Konstancina-Jeziorny przejedzie jesienna masa krytyczna. Start o godz. 18.00 sprzed Urzędu Miasta i Gminy (od strony ul. Kolejowej). Manifestacja rowerzystów może spowodować czasowe utrudnienia w ruchu.
 • Ulica. Na niej stoi żółto-czerwony autobus komunikacji miejskiej. Z przodu na górze jest napis 710 Piaseczno. Obok chodnik dla pieszych i donice z kwiatami.
  20.09.2023

  Dzień bez Samochodu – jedź za darmo komunikacją publiczną

  W piątek (22 września) obchodzimy Dzień bez Samochodu, który jest kulminacyjnym punktem obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. W tym dniu za darmo pojedziemy komunikacją miejską.
 • Budynek prostokątny, ceglana czerwona elewacja, dużo okien, płaski dach. Przed budynkiem rosną krzewy, jedno duże drzewo i trawy ozdobne.
  20.09.2023

  Można składać wnioski do budżetu gminy na 2024 rok

  Do 30 września m.in. radni, organizacje pozarządowe i mieszkańcy mogą składać wnioski do projektu budżetu gminy Konstancin-Jeziorna na 2024 rok. Zgłaszane propozycje muszą dotyczyć wyłącznie zadań własnych gminy.
 • Samochód ciężarowy podnoszący kontener na śmieci z napisem plastik
  19.09.2023

  Zmiany terminów odbioru odpadów z sektorów 3. i 4.

  Firma Jarper informuje o zmianach w harmonogramach wywozu odpadów wielkogabarytowych z sektora 3., metali i tworzyw sztucznych oraz papieru z sektorów 3. i 4. Wspomniane frakcje zostaną odebrane dzień później niż planowano – odpowiednio w czwartek (21 września) i w piątek (22 września). 
 • Grupa uczniów w sali konferencyjnej, w tle ściana z czerwonej cegły i ekran do projektora.
  19.09.2023

  Uczniowie z Niemiec z wizytą w Konstancinie-Jeziornie

  W Konstancinie-Jeziornie goszczą, w ramach wymiany międzyszkolnej, uczniowie wraz z opiekunami z miasta partnerskiego Denzlingen. We wtorek (19 września) niemiecka i polska młodzież odwiedziła Urząd Miasta i Gminy, gdzie spotkała się z Ryszardem Machałkiem – pierwszym zastępcą burmistrza.
 • Posiedzenie członków Rady Miejskiej oraz władz gminy. Osoby siedzą przy stołach ułożonych na kształt podkowy. Na środku sali stoi duży telewizor. W tle, na ścianie wyświetlony jest duży ekran.
  19.09.2023

  W najbliższy czwartek nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej

  W czwartek (21 września) odbędzie się 59. sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna. Będzie ona poświęcona jednej uchwale w sprawie uchylenia trzech uchwał dotyczących wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości gruntowych położonych przy ul. Leśnej. Chodzi o działki o nr. 54, 55 i 56 z obrębu 03-16
 • Grupa młodych ludzi pozuje do zdjęcia. Za nimi baner z napisem Eco Studio.
  19.09.2023

  Uczniowie Trójki na finale projektu Eco Studio Electro–System

  Uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Konstancinie-Jeziornie wzięli udział w wielkim finale 4. sezonu projektu Eco Studio Electro–System. Wyjazd był nagrodą za zebranie największej ilości elektroodpadów.
 • Na krzesłach w sali gimnastycznej siedzą dzieci w białych bluzkach , a przed nimi mężczyźni i kobiety.
  18.09.2023

  Narodowe czytanie „Nad Niemnem” w Trójce

  W Szkole Podstawowej nr 3 w Konstancinie-Jeziornie odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. Zaproszeni goście, nauczyciele i pracownicy szkoły wspólnie czytali powieść Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”.
 • 84. rocznica sowieckiej agresji na Polskę
  18.09.2023

  Oddali hołd bohaterom, poległym i pomordowanym

  W niedzielę (17 września ), w 84. rocznicę sowieckiej agresji na Polskę, gmina Konstancin-Jeziorna oddała hołd bohaterom, poległym i pomordowanym. W imieniu mieszkańców kwiaty na pomniku ofiar katyńskich złożyli przedstawiciele samorządu oraz delegacja ze Szkoły Podstawowej nr 2. 
 • Pomieszczenie, na regałach leżą książki i foldery informacyjne.
  15.09.2023

  Nowe godziny otwarcia Punktu Informacji Turystycznej

  Sezon wakacyjny już za nami, a wraz z jego zakończeniem od 16 września zmieniają się godziny otwarcia Punktu Informacji Turystycznej w Konstancinie-Jeziornie. Teraz będzie on czynny w piątki w godz. 11.00–16.00 oraz w soboty i niedziele w godz. 10.00–16.00. Zapraszamy do odwiedzin.
 • Skrzynka do głosowania w budżecie partycypacyjnym ustawiona na stoliku w Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna.
  15.09.2023

  To już ostatnie dni głosowania w budżecie partycypacyjnym

  Tylko do poniedziałku (18 września) trwa głosowanie na projekty zgłoszone do budżetu partycypacyjnego 2024. Każdy oddany głos zwiększa szansę na realizację ciekawych pomysłów, których autorami są mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna. Głosować można przez internet lub tradycyjnie.
 • Dłonie na klawiaturze czarnego laptopa.
  15.09.2023

  Diagnoza problemów społecznych w gminie – wypełnij ankietę

  Piątek (15 września) jest ostatnim dniem na wypełnienie ankiety internetowej, której wyniki pomogą w opracowaniu gminnego „Programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii na rok 2024". Badanie jest anonimowe i zajmuje tylko kilka minut.
 • Osoba głosująca w lokalu wyborczym.
  14.09.2023

  Komisarz wyznaczył dziewięć odrębnych obwodów głosowania

  W gminie Konstancin-Jeziorna utworzono dziewięć odrębnych obwodów głosowania. Mieszczą się one m.in. w domach seniora i zakładach leczniczych. Osoby, które w nich przebywają, 15 października będą mogły zagłosować w wyborach parlamentarnych i referendum nie opuszczając miejsca swojego pobytu.
 • Budynek z czerwonej cagły uchwycony z oddali.
  14.09.2022

  Gmina sprzedaje lokale mieszkalne przy ul. Mirkowskiej 56

  Gmina Konstancin-Jeziorna sprzedaje pięć lokali mieszkalnych znajdujących się w budynku przy ul. Mirkowskiej 56 na osiedlu Mirków. Zainteresowani ich zakupem będą mogli je obejrzeć w najbliższy wtorek (19 września) w ramach dnia otwartego, organizowanego przez magistrat.