Aktualności | Konstancin-Jeziorna

Aktualności

 • Grafika wektorowa. Kolorowe rysunki zwierząt oraz tekst: Chcemy wygrać z sepsą! Finał dla wszystkich – małych i dużych, 31 finał 2023, żyj zdrowo w zdrowym świecie.
  27.01.2023

  29 stycznia gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

  Konstancin-Jeziorna ponownie gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, która już 29 stycznia znów rozgrzeje nasze serca i będzie zachęcać do czynienia dobra. Z okazji 31. finału przygotowano liczne atrakcje. Będą m.in. koncerty, warsztaty i bieg rodzinny.
 • Traktor na polu uprawnym.
  27.01.2023

  Zwrot podatku akcyzowego dla rolników – wnioski od 1 lutego

  Od środy (1 lutego) rolnicy z gminy Konstancin-Jeziorna mogą składać w Urzędzie Miasta i Gminy wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. Jest na to czas do 28 lutego 2023 r.
 • Na zdjęciu dwóch mężczyzna leży na specjalnym fotelu i mają wenflon wbity w rękę. Oddają krew.
  27.01.2023

  Znowu polała się krew, zebrano ponad 14 litrów

  Za nami pierwsza w tym roku akcja krwiodawstwa organizowana przez konstanciński oddział Klubu Honorowych Dawców Krwi „Legion”. W czwartek (26 stycznia) swoim cennym darem podzieliły się 32 osoby, które łącznie oddały ponad 14 litrów krwi. Kolejną zbiórkę zaplanowano na 30 marca.
 • Żarówka na szarym tle.
  26.01.2023

  PGE Dystrybucja zapowiada kolejne wyłączenia prądu

  PGE Dystrybucja zapowiada przerwy w dostawie energii elektrycznej. W poniedziałek (30 stycznia) oraz w środę (1 lutego) w godz. 10.00–14.00 prądu nie będzie na niektórych ulicach osiedla Grapa w Konstancinie-Jeziornie oraz na os. Klarysew Słoneczna. Ma to związek z planowanymi pracami
 • Na zdjęciu mężczyźni w mundurach strażackich stoja przed quadem, łodzią i przyczepą samochodową.
  26.01.2023

  OSP Konstancin-Jeziorna ma nową łódź ratowniczą

  Kolejna Ochotnicza Straż Pożarna doposażona. Tym razem nowy sprzęt otrzymała jednostka z Konstancina-Jeziorny. To nowoczesna łódź, która będzie wykorzystywana m.in. do działań ratowniczych na Wiśle. W miniony wtorek (24 stycznia) miało miejsce jej uroczyste przekazanie.
 • Na zdjęciu stoigrupa dzieci i dorosłych w zimowych kurtkach i czapkach. Do okoła śnieg, nad nimi osniezone gałęzie drzew, za nimi pomnik bohaterów powstania styczniowego(kamień z wyrytym napisem).
  25.01.2023

  Uczniowie w hołdzie bohaterom powstania styczniowego

  Z okazji 160. rocznicy wybuchu powstania styczniowego uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 5 w Konstancinie-Jeziornie uczcili pamięć bohaterów walk narodowowyzwoleńczych. Dzieci i młodzież odwiedzili groby powstańcze oraz miejsca pamięci w powiecie piaseczyńskim.
 • Cztery uczennice siedzą w klasie na przeciwko siebie. Na ławce mają rozłożone zeszyty.
  25.01.2023

  Piątka wie, jak korzystać z nowoczesnych technologii

  Drukarka i długopisy 3D, małe roboty i mikrokontrolery do nauki programowania oraz sprzęt audio i wideo to nowoczesne urządzenia, z których na co dzień korzystają nauczyciele konstancińskiej Piątki. Umożliwiają one m.in. wydrukowanie trójwymiarowych pomocy dydaktycznych do pracy z uczniami.
 • Plakat promujacy projekt DECYDUJESZ.pl
  24.01.2023

  Odbiór elektroodpadów prosto z domu i bezpłatnie

  Koniec problemów z pozbyciem się elektroodpadów. Dzięki ogólnopolskiemu systemowi decydujesz.pl można zamówić bezpłatny odbiór zużytego lub zepsutego dużego sprzętu AGD bezpośrednio z domu. Wystarczy zadzwonić lub wypełnić formularz online.
 • Grafika wektorowa. Ikony osób stojących wokół napisu NGO. Poniżej tekst: Otwarty konkurs ofert.
  23.01.2023

  Otwarty konkurs ofert dla organizacji pozarządowych

  Gmina Konstancin-Jeziorna ogłosiła otwarty konkurs na realizację zadań publicznych w 2023 roku. Można ubiegać się o dotacje na działania w zakresie m.in. turystyki, ekologii czy ratownictwa. Oferty należy składać do 17 lutego 2023 r. (do godz. 13.00).
 • Plakat, w języku ukraińskim, promujący wydarzenie warsztaty psychologiczne dla migrantek z Ukrainy – "Droga do samej siebie".
  23.01.2023

  Bezpłatny warsztat psychologiczny dla migrantek z Ukrainy

  „Droga do nowej siebie" – pod takim hasłem w najbliższą niedzielę (29 stycznia) odbędzie się w Warszawie bezpłatny warsztat dla migrantek z Ukrainy uciekających przed wojną. Obowiązują zapisy. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
 • Dziecko ubrane w strój sportowy kopie piłkę na boisku.
  21.01.2023

  Powiat nagrodzi sportowców – można składać wnioski

  Utalentowani sportowcy z powiatu piaseczyńskiego mogą liczyć na finansowe wsparcie. Wnioski o przyznanie nagrody pieniężnej przyjmuje Starostwo Powiatowe w Piasecznie. Na jego złożenie jest czas do 31 stycznia 2023 roku. 
 • Przestrzeń miejska. Przy pojemniku na odpady komunalne leżą naturalne, cięte choinki.
  20.01.2023

  Poświąteczna zbiórka choinek oraz odpadów wielkogabarytowych

  Od najbliższej środy (25 stycznia) rusza w gminie Konstancin-Jeziorna poświąteczna zbiórka naturalnych choinek, a także pierwsza w tym roku zbiórka odpadów wielkogabarytowych, elektrośmieci i opon. Będą one odbierane z poszczególnych sektorów zgodnie z harmonogramem wywozu odpadów komunalnych.
 • Na ustawionych w rzędach czerwonych krzesłąch siedzą kobiety w białych spódnicach i czerwonych kamizelkach.
  20.01.2023

  Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich, do wygrania 10 tys. zł

  Aż 10 tys. zł można wygrać w ogólnopolskim konkursie dla kół gospodyń wiejskich. Tematem przewodnim jego tegorocznej edycji są polskie zwyczaje żniwne i dożynkowe. Zgłoszenia będą przyjmowane do 12 marca 2023 roku.
 • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej szary napis intensywne opady śniegu. W tle widać ludzi idących chodnikiem. Pada na nich śnieg.
  20.01.2023

  Meteo alert pierwszego stopnia: Intensywne opady śniegu

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed intensywnymi opadami śniegu. Alert pierwszego stopnia obowiązuje w powiecie piaseczyńskim od godz. 23.00 w piątek (20 stycznia) do godz. 13.00 w sobotę (21 stycznia).
 • Dłoń z długopisem, którym wypełniane są pola ankiety.
  19.01.2023

  Zgłoś swój pomysł do Lokalnej Strategii Rozwoju

  Do 8 lutego 2023 roku mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna mogą składać swoje propozycje projektów do nowej strategii rozwoju Stowarzyszenia Perły Mazowsza – Lokalna Grupa Działania. W tym celu należy wypełnić specjalną fiszkę projektową.
 • Kobieta siedzi przy biurku i pakuje listy do koperty.
  19.01.2023

  Listonosze dostarczą mieszkańcom decyzje podatkowe

  Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna rozpoczął wysyłkę decyzji o wymiarze podatku – od nieruchomości, rolnego i leśnego. W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, przesyłki polecone mieszkańcom dostarczą listonosze Poczty Polskiej.
 • Lodowisko na świeżym powietrzu. W głównej części stroi grupka dzieci około 15 osób. Machają rękami, są uśmiechnięci. W tle widać wysokie drzewa.
  18.01.2023

  Ferie na sportowo z GOSiR-em – zapisy od 24 do 25 stycznia

  Za niespełna miesiąc rozpoczną się ferie. Jak co roku Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie udowadnia, że zima w mieście nie musi być nudna i zaprasza uczniów na aktywny wypoczynek. Zapisy na bezpłatne zajęcia będą prowadzone w dn. 24–25 stycznia 2023 r.
 • Grafika: 5 ikonek domków, nad nimi duży napis kompleksowa termomodernizacja - najlepsze co możesz zrobić
  18.01.2023

  W urzędzie działa punkt programu „Czyste Powietrze”

  Konstanciński magistrat kontynuuje w 2023 roku działalność punktu konsultacyjno-informacyjnego programu „Czyste Powietrze”. Od teraz urzędnicy są dostępni dla mieszkańców gminy pięć razy w tygodniu. W ramach wsparcia pomogą m.in. w wypełnieniu wniosku o dofinansowanie.
 • Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna, ściana z logo gminy
  18.01.2023

  W urzędzie, szkole i straży miejskiej – praca czeka na…

  Praca czeka na człowieka. Poszukiwani są inspektorzy, główny specjalista ds. kontroli wewnętrznej, strażnik i księgowa. Nabory na wolne stanowiska prowadzą Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna oraz Szkoła Podstawowa nr 3. Do obsadzenia jest 5 wakatów.
 • Sala sportowa. Dzieci grają w piłkę nożną.
  18.01.2023

  Konkurs dla klubów sportowych – do 19 stycznia

  To już ostatni dzwonek. Tylko do najbliższego czwartku (19 stycznia 2023 r.) kluby sportowe mogą wziąć udział w otwartym konkursie projektów na realizację zadań sprzyjających rozwojowi sportu w gminie Konstancin-Jeziorna. Wnioski będą przyjmowane do godz. 13.00. Do podziału jest pół miliona złotych