Aktualności | Konstancin-Jeziorna

Aktualności

 • Zdjęcie z zewnatrz Urzędu Gminy Konstancin-Jeziorna, a na nim napis: 1990-2023, Dzień Samorządu Terytorialnego
  27.05.2023

  Życzenia burmistrza z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego

  27 maja obchodzony jest Dzień Samorządu Terytorialnego. Z tej okazji burmistrz Kazimierz Jańczuk składa serdeczne podziękowania i życzenia wszystkim, którzy współtworzą samorząd gminy Konstancin-Jeziorna.
 • 7 osób stoi w rzędzie obok siebie, w rękach trzymają czerwone duże tablice
  26.05.2023

  Rozbudowa szkoły w Słomczynie ze wsparciem samorządu Mazowsza

  W piątek (26 maja) w Szkole Podstawowej nr 4 w Słomczynie odbyło się podpisanie i przekazanie umowy na dofinansowanie rozbudowy placówki. Do gminy Konstancin-Jeziorna z samorządu województwa mazowieckiego trafi wsparcie w wysokości 4 mln zł.
 • Grafika wektorowa. Plakat promujący Dzień Dziecka.
  26.05.2023

  Dzień Dziecka z Hugonówką, czeka mnóstwo atrakcji

  Zabawy i gry sportowe, warsztaty artystyczne, spektakle, pokazy strażackie i dmuchańce – to tylko niektóre atrakcje, jakie przygotował Konstanciński Dom Kultury na piknik z okazji Dnia Dziecka. Zapraszamy w najbliższą niedzielę (28 maja) od godz. 13.00 do Parku Zdrojowego.
 • 4 osoby siedzą przy stole i analizują dokumenty leżące na nim.
  26.05.2023

  Lokalna Grupa Działania Perły Mazowsza prowadzi konsultacje

  Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Perły Mazowsza prowadzi konsultacje społeczne Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2023–2027. Sugestie i uwagi do projektu dokumentu można zgłaszać do środy (31 maja). Można to zrobić mailowo, telefonicznie lub osobiście.
 • Przy altanie śmietnikowej stoją stare meble.
  26.05.2023

  Zbiórka wielkogabarytów z zabudowy wielorodzinnej

  W przyszłą środę (31 maja) odbędzie się planowana zbiórka wielkogabarytów i elektroodpadów z zabudowy wielorodzinnej. W tym dniu mieszkańcy bloków mogą wystawić przy osiedlowych altanach śmietnikowych m.in.: meble, zużyty sprzęt gospodarstwa domowego i opony z samochodów osobowych.
 • Plac z kostki brukowej, na którym rozstawione jest przenośne miasteczko, służące do egzaminowania dzieci na kartę rowerową. Stoją znaki drogowe, sygnalizacja świetlna, przejazd kolejowy. Troje dzieci – rowerzystów właśnie przez nie przejeżdża.
  25.05.2023

  Parking przy magistracie będzie czasowo wyłączony z użytkowania

  Od piątku (26 maja) – od godz. 16.00 – do soboty (27 maja) – do godzin popołudniowych – nie będzie można korzystać z parkingu przy ul. Józefa Hlebowicza, na tyłach konstancińskiego magistratu. Ma to związek z organizacją w tym miejscu egzaminu na kartę rowerową. Przepraszamy za utrudnienia.
 • Grafika wektorowa. Plakat promujący przejazd rowerowy. Informacje z plakatu znajdują się w artykule.
  25.05.2023

  Rowerzyści przejadą głównymi ulicami miasta

  Konstancin-Jeziorna zostanie opanowany przez rowerzystów. Już w najbliższą sobotę (27 maja) ulicami miasta przejedzie wiosenna masa krytyczna. Zbiórka o godz. 15.00 przed Urzędem Miasta i Gminy. Wydarzenie finansowo wsparła gmina Konstancin-Jeziorna.
 • Metalowa skrzynka z napisem: Hydro Partner Leszno, Zakład Gospodarki Komunalnej. Wokół rośnie zielona trawa. Za nią metalowy płot.
  25.05.2023

  Nowe szafy sterownicze w przepompowniach ścieków

  Zakład Gospodarki Komunalnej w Konstancinie-Jeziornie modernizuje kolejnych pięć przepompowni ścieków. W najbliższym czasie zostaną zamontowane w nich nowe szafy sterownicze. Pozwoli to m.in. na zdalne monitorowanie i śledzenie pracy przepompowni z dyspozytorni przy ul. Wareckiej 22.
 • Skrzyżowanie ulic.
  24.05.2023

  Na ulicy Wilanowskiej będzie bezpieczniej, pojawią się światła

  Na niebezpiecznym skrzyżowaniu ul. Wilanowskiej z ul. Mickiewicza w Konstancinie-Jeziornie będzie sygnalizacja świetlna. We wtorek (23 maja) Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie ogłosił postępowanie w sprawie jej budowy. Oferty można składać do 20 czerwca.
 • Grafika: z lewej strony niebieskie tło, na nim napis : Piaseczyńskie Targi Pracy. Po prawej stronie zdjęcie uśmiechniętej kobiety.
  24.05.2023

  Piaseczyński urząd pracy zaprasza w czwartek na targi pracy

  Już w najbliższy czwartek (25 maja) odbędą się Piaseczyńskie Targi Pracy. Organizator – Powiatowy Urząd Pracy w Piasecznie – zaprasza na nie osoby bezrobotne i poszukujące zatrudnienia. Start o godz. 13.00 w Centrum Edukacyjno-Multimedialnym przy ul. Jana Pawła II 55 w Piasecznie.
 • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej niebieski napis burze. W tle fragment granatowego parasola oraz krople deszczu.
  24.05.2023

  Meteo alert pierwszego stopnia: burze z gradem

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed burzami oraz opadami deszczu, a miejscami gradu. Alert pierwszego stopnia obowiązuje w powiecie piaseczyńskim w środę (24 maja) w godz. 13.00–23.00. Służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.
 • Fragment mapy miejscowości Słomczyna Zachodniego. Czarną grubą linią, o kształcie prostokąta, zaznaczono granice obszaru objętego miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.
  23.05.2023

  Ostatni dzień na składanie uwag – MPZP Słomczyn zachodni

  Wtorek (23 maja) jest ostatnim dniem na złożenie uwag do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru Słomczyna zachodniego i terenów przyległych (etap 1). Można to zrobić na piśmie – w kancelarii urzędu lub w formie elektronicznej – mailowo i za pośrednictwem ePUAP.
 • Stolik, przy którym siedzi uczeń zdający egzamin. Przed nim leżą kartki z testem, w prawej ręce trzyma długopis.
  23.05.2023

  Powodzenia na egzaminie ósmoklasisty

  Ponad 300 uczniów szkół podstawowych z gminy Konstancin-Jeziorna, pisemnym egzaminem z języka polskiego, rozpocznie we wtorek (23 maja) egzamin ósmoklasisty. W kolejnych dniach na młodzież czeka jeszcze sprawdzian z matematyki i języka obcego. Za wszystkich piszących trzymamy kciuki.
 • Kobieta i mężczyzna stoją na przeciwko siebie i rozmawiają.
  22.05.2023

  Odbierz bezpłatną wejściówkę na spektakl teatralny

  W Konstancińskim Domu Kultury na mieszkańców gminy czekają bezpłatne wejściówki na spektakl teatralny o charakterze profilaktycznym pt. „Działka”, który w najbliższą środę (24 maja) o godz. 19.00 zostanie wystawiony w Hugonówce. Bilety można odbierać od poniedziałku (22 maja).
 • Z lewej strony herb gminy: tarcza herbowa jest biała. Widnieje na niej drzewo – dąb – z brązowym korzeniem i pniem oraz zieloną koroną. Pod drzewem znajduje się pięć błękitnych fal symbolizujących rzekę Jeziorkę. z prawej strony napis Budżet partycypacyjny Gminy Konstancin-Jeziorna 2024, Ty decydujewsz!
  22.05.2023

  Można już zgłaszać projekty do Budżetu Partycypacyjnego 2024

  W poniedziałek (22 maja) rozpoczął się nabór projektów do Budżetu Partycypacyjnego Gminy Konstancin-Jeziorna 2024. W tym roku na pomysły mieszkańców jest łącznie 400 tys. zł, w tym 300 tys. zł na inwestycje i 100 tys. zł na sport, rekreację i kulturę. Swoje propozycje można składać do 5 czerwca.
 • Lada przed nią stoją dwa krzesła. Nad ladą wisi oświetlenie ledowe oraz zielona tabliczka informacyjna z napisem Informacja, Kancelaria. Tło stanowi ściana z cegły.
  22.05.2023

  25 maja Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna pracuje krócej

  Uprzejmie informujemy, że w najbliższy czwartek (25 maja) Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna będzie pracował krócej. Wyjątkowo tego dnia Biuro Obsługi Mieszkańca będzie czynne w godz. 9.00–13.00. Przepraszamy za niedogodności.
 • Autokar i wóz policyjny stoją na chodniku.
  19.05.2023

  Bezpieczna szkolna wycieczka – zgłoś kontrolę autokaru

  Sezon na zielone szkoły i wycieczki klasowe powoli się rozkręca. Warto zatroszczyć się o bezpieczną podróż i skorzystać z możliwości sprawdzenia autokaru, który będzie wiózł dzieci, przez policjantów. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie sprawdzą też trzeźwość kierowcy.
 • Nieruchomość w otoczeniu drzew. Budynek z jasną elewacją, zielonym dachem i licznymi drewnianymi oknami.
  19.05.2023

  Starostwo sprzedaje zabytkową rezydencję przy ul. Słonecznej

  Starostwo Powiatowe w Piasecznie wystawiło na sprzedaż zabytkową rezydencję w Konstancinie-Jeziornie. Nieruchomość zlokalizowana jest przy ul. Słonecznej, a jej cena wywoławcza to 13 mln zł. Przetarg ustny nieograniczony odbędzie się 6 lipca o godz. 10.00.
 • Zdjęcie grupowe około 30 dzieci, stoją w dwóch rzędach przed bramką sportową.
  18.05.2023

  Obejrzyj filmik i pomóż uczniom Jedynki wygrać konkurs

  Aktywność fizyczna to samo zdrowie. Doskonale wiedzą o tym uczniowie konstancińskiej Jedynki, która regularnie organizuje sportowe inicjatywy, a teraz także bierze udział w ogólnopolskim konkursie „Pho3nix Active School”. Naszymi głosami możemy pomóc placówce wygrać atrakcyjne nagrody.
 • Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna, ściana z logo gminy
  18.05.2023

  Chcesz pracować w konstancińskim magistracie? Czeka sporo ofert

  Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna szuka nowych pracowników. Wakaty czekają m.in. w wydziałach ochrony środowiska i rolnictwa, administracyjno-gospodarczym, a także w Straży Miejskiej. Zachęcamy do złożenia dokumentów aplikacyjnych.