Aktualności | Konstancin-Jeziorna

Aktualności

 • Trzy osoby pakują do kartonowych pudełek artykuły spożywcze i higieniczne.
  27.05.2022

  Wspólna akcja pomocowa dla ukraińskich rodzin

  Supermarket Auchan w Konstancinie-Jeziornie, za pośrednictwem OSP Bielawa, przekazał dary rzeczowe dla uchodźców z Ukrainy. Swoją cegiełkę dołożyli także pracownicy Urzędu Miasta i Gminy. Artykuły spożywcze i higieniczne trafiły do osób, które zwróciły się do magistratu o pomoc.
 • Plakat z grafiką rzeki i konurem drzewa. Tytuł: Święto wody
  27.05.2022

  Rzeka Mała źródłem inspiracji dla Święta Wody

  W niedzielę (29 maja) w Hugonówce odbędzie się Święto Wody, wydarzenie inspirowane nurtem rzeki Małej. W programie znajdą się m.in. warsztaty dla dzieci, spacer przyrodniczo-edukacyjny, pokaz filmu, wystawa fotografii oraz spotkania autorskie. Wszystko to z troski o wodne ekosystemy.
 • Z lewej strony znak promocyjny gminy Konstancin-Jeziora – więcej niż uzdrowisko, na środku w kwadracie daty 1990–2021, obok napis Dzień Samorządu Terytorialnego, pod nimi budynek konstancińskiego ratusza.
  27.05.2022

  Życzenia z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego!

  27 maja obchodzony jest Dzień Samorządu Terytorialnego. Z tej okazji burmistrz Kazimierz Jańczuk składa podziękowania i najserdeczniejsze życzenia wszystkim, którzy współtworzą samorząd gminy Konstancin-Jeziorna oraz pracują dla dobra lokalnej społeczności.
 • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej szary napis silny wiatr. W tle postać z rozwianymi włosami próbująca utrzymać wygięty w górę parasol.
  27.05.2022

  Meteo alert pierwszego stopnia: Silny wiatr, możliwe burze

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w piątek (27 maja) ostrzega przed silnym wiatrem o średniej prędkości do 40 km/h, a w porywach do 80 km/h. Miejscami możliwe są również burze. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godz. 13.00 do 21.00.
 • W sali posiedzeń stoją trzy osoby, jedna z nich – mężczyzna – przekazuje prezent mężczyźnie w policyjnym mundurze, pozostałe osoby rozmawiają.
  26.05.2022

  Gratulacje dla nowego komendanta i komputery dla policjantów

  Nowy komendant Komisariatu Policji w Konstancinie-Jeziornie, komisarz Adam Stryjek, w środę (25 maja) zaprezentował się miejskim radnym. Były życzenia pomyślności i sukcesów, a także prezenty – burmistrz Kazimierz Jańczuk przekazał jednostce cztery nowoczesne komputery.
 • Grafika wektorowa. Ikony osób stojących wokół napisu NGO. Poniżej tekst: Otwarty konkurs ofert.
  26.05.2022

  Konkurs ofert: Przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom

  Do 20 czerwca br. organizacje pozarządowe mogą ubiegać się o wsparcie i powierzenie realizacji zadań publicznych w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym w gminie Konstancin-Jeziorna. Do podziału jest 139,5 tys. zł.
 • Nieruchomość w otoczeniu drzew. Na pierwszym planie ogrodzenie metalowe w kolorze zielonym, z którym stoi stary budynek z czerwoną dachówką i drewnianą werandą – willa Biała.
  26.05.2022

  Gmina ponownie wystawia na sprzedaż zabytkową willę

  Gmina Konstancin-Jeziorna ponownie ogłosiła przetarg nieograniczony na sprzedaż zabudowanej nieruchomości przy ul. Mickiewicza 7. To już czwarte podejście do znalezienia chętnego na zakup działki, na której stoi zabytkowa willa Biała. Jej cena wywoławcza aktualnie wynosi 1,7 mln zł.
 • Trzy osoby – dwie kobiety i mężczyzna – stoją na tle flag Polski, Ukrainy, Konstancina-Jeziorny i Unii Europejskiej. W rękach trzymają statuetki dębu oraz kwiaty.
  25.05.2022

  Tytuły i statuetki przyznane! Znamy wolontariuszy roku 2021

  Społecznicy Bożena Wierzbicka i Witold Biernacki oraz Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego Uroczysko Konstancin to laureaci konkursu „Wolontariusz Roku 2021 Gminy Konstancin-Jeziorna”. Tytuły i statuetki zostały wręczone w środę (25 maja), tuż przed sesją Rady Miejskiej.
 • Autobus lokalnej linii stający na przystanku
  25.05.2022

  Od 1 czerwca płatna komunikacja dla uchodźców z Ukrainy

  Koniec darmowej komunikacji dla uchodźców z Ukrainy. Od 1 czerwca wszystkie przejazdy środkami publicznego transportu zbiorowego będą płatne. Dotyczy to również linii lokalnych kursujących na terenie gminy Konstancin-Jeziorna.
 • Grupa osób, w środku laureatka medalu z kwiatami
  25.05.2022

  Konstancińska artystka odznaczona medalem Gloria Artis

  Rozpoczęcie 40. sesji Rady Miejskiej Konstancina-Jeziorny poprzedziła ceremonia wręczenia medalu „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” Teodorze Kurek, artystce malarce mieszkającej na terenie naszej gminy. Odznaczenie wręczyła Elżbieta Rączka, prezeska Oddziału Mazowieckiego Związku Artystów Plastyków.
 • Kobieta – nauczycielka stoi w klasie. W rękach trzyma duży zeszyt. W tle widać tablicę oraz biurko.
  25.05.2022

  Konkurs na dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4 w Słomczynie

  Burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna we wtorek (24 maja) ponownie ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4 w Słomczynie. Kandydaci mogą składać swoje oferty do 11 czerwca 2022 r. do godz. 15.00 w kancelarii Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna.
 • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej szary napis silny wiatr. W tle postać z rozwianymi włosami próbująca utrzymać wygięty w górę parasol.
  25.05.2022

  Meteo alert pierwszego stopnia: Silny deszcz z burzami

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed umiarkowanym i silnym deszczem w środę (25 maja). Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 65 km/h. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godz. 12.00 do 21.00.
 • zdjęcie z pikniku integracyjnego
  24.05.2022

  Moc atrakcji na polsko-ukraińskim pikniku sąsiedzkim

  W minioną niedzielę (22 maja) w Parku Zdrojowym odbył się polsko-ukraiński piknik integracyjny. Były liczne atrakcje, w tym m.in. warsztaty plastyczne, gra terenowa, stoiska kulinarne oraz występy artystyczne i muzyczne. Zorganizowano też zbiórkę pieniędzy.
 • posiedzenie członków Rady Miejskiej oraz władz gminy. Osoby siedzą przy stołach ułożonych na kształt podkowy. Na środku sali stoi duży telewizor. W tle, na ścianie wyświetlony jest duży ekran z czterema osobami obradującymi zdalnie.
  24.05.2022

  W środę 40. sesja Rady Miejskiej Konstancina-Jeziorny

  W środę (25 maja) odbędzie się 40. sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna. Obrady rozpoczną się o godz. 10.00 i będą transmitowane na żywo w Internecie. A tuż przed posiedzeniem wręczone zostaną statuetki Wolontariusza Roku 2021, a także medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.
 • Lada przed nią stoją dwa krzesła. Nad ladą wisi oświetlenie ledowe oraz zielona tabliczka informacyjna z napisem Informacja, Kancelaria. Tło stanowi ściana z cegły.
  24.05.2022

  27 maja konstanciński magistrat czynny krócej

  Informujemy, że w najbliższy piątek (27 maja) Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna będzie pracować krócej, niż zazwyczaj. Tego dnia Biuro Obsługi Mieszkańca czynne będzie w godz. 9.00–14.00. Za powstałe niedogodności serdecznie przepraszamy.
 • Grafika. Zielona trawa na której stoi mały domek z drewnianych klocków. Obok niego napisy: Pamiętaj, złóż deklarację o źródłach ogrzewania budynków oraz centralna baza emisyjności budynków. Mniejsza czcionką są podane szczegółowe informacje, które zostały powielone w artykule.
  23.05.2022

  Coraz mniej czasu na złożenie deklaracji

  Jedynie 2 100 właścicieli budynków mieszkalnych i obiektów usługowych z 9 368 do tego uprawnionych w gminie Konstancin-Jeziorna przekazało do tej pory informację o sposobie ich ogrzewania. Termin na złożenie deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków mija 30 czerwca 2022 r.
 • Logo gminy konstancin na białym tle, napis "Budżet partycypacyjny 2023, Ty decydujesz".
  23.05.2022

  Budżet partycypacyjny – zgłoś pomysł

  Do 31 maja mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna mogą zgłaszać swoje pomysły do Budżetu Partycypacyjnego Gminy Konstancin-Jeziorna. Wystarczy opracować projekt i zebrać listę z 30 głosami poparcia dla niego. W tym roku do zagospodarowania jest aż 400 tys. zł. 
 • Autobus linii L16 stojący na przystanku
  20.05.2022

  Przypominamy! 21 maja ul. Głowackiego wyłączona z ruchu

  W tę sobotę (21 maja) na ul. Głowackiego, zarówno na odcinku w Konstancinie-Jeziornie, jak i w Kierszku planowany jest remont nawierzchni. W związku z tym droga zostanie wyłączona z ruchu, a trasa linii L16 będzie skrócona
 • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej niebieski napis burze. W tle fragment granatowego parasola oraz krople deszczu.
  20.05.2022

  Meteo alert: Burze z gradem i silny wiatr

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał na sobotę (21 maja) dwa ostrzeżenia – przed burzami z gradem i silnym wiatrem. Służby apelują o m.in. nie parkowanie samochodów w pobliżu drzew, rusztowań, trakcji elektrycznych oraz zabezpieczenie przedmiotów znajdujących się na balkonie, tarasie. 
 • Namiot promocyjny z logo Gminy Konstancin-Jeziorna, w środku osoby siedzą przy stole. Po prawej leżaki i stand z ulotkami. W tle panorama Mazowsza.
  20.05.2022

  Spotkajmy się na polsko-ukraińskim pikniku sąsiedzkim

  Bicie pamiątkowych monet, robienie przypinek, kącik dla dzieci oraz pakiet informacji o naszym mieście – to wszystko, i znacznie więcej, znajdziecie na stoisku Wydziału Promocji i Współpracy Zagranicznej podczas polsko-ukraińskiego pikniku integracyjnego. Czekamy na Was 22 maja przy Hugonówce.