Aktualności | Konstancin-Jeziorna

Aktualności

 • Remont chodnika. Na pierwszej części chodnika położona jest kostka brukowa, dalej widać ziemie, na której dopiero będzie ona kładziona. Wejście na chodnik jest ogrodzone, biało czerwonym szlabanem.
  05.08.2021

  Będzie bezpieczniej, wymiana chodnika przy ul. Bielawskiej

  Wysłużone płyty zastąpi kostka brukowa. Właśnie ruszyła wymiana chodnika po północnej stronie ul. Bielawskiej w Konstancinie-Jeziornie – na odcinku od posesji nr 5 do przejazdu kolejowego. Prace remontowe wykonuje firma Bruk-Bud z Poświętnego.
 • Łódka płynąca po wodzie. Na dziobie leży kobieta, która czyta książkę. W tle widać góry.
  05.08.2021

  Lubisz czytać? Weź udział w konkursie „Książka w podróży”

  Biblioteka Publiczna w Konstancinie-Jeziornie zachęca do udziału w konkursie „Książka w podróży”. Zadanie jest proste – trzeba tylko zrobić zdjęcie, będąc w dowolnym miejscu w Polsce lub za granicą, książce wypożyczonej z konstancińskiej książnicy. Dla autorów najciekawszych fotek czekają nagrody.
 • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej szary napis intensywne opady deszczu. W tle widać krople deszczu, które spadają na ulice.
  05.08.2021

  Meteo alert drugiego stopnia: Intensywne opady deszczu

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed intensywnymi opadami deszczu. Alert drugiego stopnia obowiązuje w powiecie piaseczyńskim od godz. 15.00 w czwartek (5 sierpnia) do godz. 15.00 w piątek (6 sierpnia). Zachowajmy ostrożność!
 • Dwa wozy strażackie, stojące przed dużym odnowionym budynkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Konstancinie-Jeziornie.
  04.08.2021

  Zarządy OSP w Konstancinie-Jeziornie i Opaczy wybrane

  Za nami kolejne zebrania sprawozdawczo-wyborcze gminnych Ochotniczych Straży Pożarnych. Nowe zarządy wybrały jednostki w Konstancinie-Jeziornie oraz Opaczy. Ich prezesami zostali odpowiednio Robert Czarnula i Adrian Słomka. 
 • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej niebieski napis burze. W tle fragment granatowego parasola oraz krople deszczu.
  04.08.2021

  Meteo alert pierwszego stopnia: Burze z gradem

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed burzami z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje w powiecie piaseczyńskim w godz. 13.00–22.00 w środę (4 sierpnia). Zachowajmy ostrożność!
 • Krajobraz przyrody. Staw, przed nim stoi oparty na nóżce damski rower. W tle widać wysokie trawy i drzewa.
  04.08.2021

  Konkurs dla miłośników turystyki rowerowej

  Ruszyła druga edycja konkursu „Twoja ulubiona trasa rowerowa w województwie mazowieckim”. Wystarczy zrobić zdjęcie lub filmik, wykonać mapę z przebiegiem trasy oraz krótko opisać swoją przejażdżkę. Nagrody pieniężne czekają. Termin nadsyłania zgłoszeń to 25 sierpnia br. 
 • Pomieszczenie gospodarcze, na ścianie zamontowana jest skrzynka elektryczna. Po prawej stronie stoi mężczyzna - elektryk, który sprawdza bezpieczniki.
  03.08.2021

  Jest praca! Zakład Gospodarki Komunalnej szuka elektryka

  Zakład Gospodarki Komunalnej poszukuje elektromontera/elektryka do działu wodno-kanalizacyjnego. Potrzebna jest osoba na cały etat. Zainteresowani dokumenty aplikacyjne mogą składać do 22 sierpnia br.
 • Na grafice jest napis: Sprawdź, dlaczego w spisie powszechnym zbierane są informacje o mieszkaniach. Po prawej stronie widać kobietę z zaciekawioną miną. Na dole grafiki są cztery małe koła ze znakami dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia, obok nich napis: Liczymy się dla Polski! Pośrodku jest adres strony internetowej: spis.gov.pl. W prawym dolnym rogu jest logotyp spisu: dwa nachodzące na siebie pionowo koła, GUS, pionowa kreska, Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.
  03.08.2021

  Dlaczego w spisie powszechnym są pytania o mieszkanie?

  Każdy zdaje sobie sprawę, że mieszkania nie są zwykłym towarem czy dobrem konsumpcyjnym. Warunki, w jakich mieszkamy, mają ogromny wpływ na nasze życie rodzinne i zawodowe. Dlatego informacje o mieszkaniach zbierane były we wszystkich spisach powszechnych w naszym kraju już od 100 lat!
 • Grupa ludzi pochylona nad stołem, na którym leży kartka z napisem NGO.
  02.08.2021

  Twoje zdanie się liczy! Zgłoś priorytetowe zadania

  Zarząd Województwa Mazowieckiego zaprasza organizacje pozarządowe oraz inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego do udziału w pracach nad przygotowaniem projektu rocznego Programu współpracy na 2022 rok. Uwagi i propozycje można składać do 8 sierpnia br.
 • Rondo. Na chodniku stoją ludzie. Nad nimi unosi się dym z petard.
  02.08.2021

  Uczciliśmy pamięć bohaterów Powstania Warszawskiego

  Dźwiękiem syren, uroczystościami przy pomnikach pamięci oraz patriotycznym koncertem – tak Konstancin-Jeziorna uczcił 77. rocznicę Powstania Warszawskiego.
 • Młody mężczyzna, ma odsłonięte lewe ramie, na którym znajduje się plaster po szczepieniu. Prawą ręką wykonuje gest z uniesionym kciukiem do góry.
  30.07.2021

  Konstancińskie punkty szczepień czekają na chętnych

  Już 59,2 proc. mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna jest w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19, to ponad 14,5 tys. osób. Punkty – a jest ich aż 8 na terenie naszej gminy – cały czas czekają na chętnych. 
 • Plakat zachęcający do udziału w konkursie filmowym. Grafika wektorowa, w lewym rogu kamera filmowa na statywie. Obok niej napisy: Urząd Statystyczny w Warszawie zaprasza do udziału w konkursie filmowym NAKRĘĆ SIĘ NA SPIS. Poniżej tekst: To proste i łatwe!
  30.07.2021

  Nakręć film o spisie i wygrywaj atrakcyjne nagrody!

  Przypominamy! Jeszcze do soboty (31 lipca) trwa konkurs filmowy „Nakręć się na spis”. Przygotuj krótki, maksymalnie dwuminutowy, film zachęcający do udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Masz szansę na atrakcyjne nagrody, w tym telewizyjną emisję Twojego dzieła! 
 • Grafika wektorowa – na szarym murze biało-czerwony znak Polski Walczącej. W górnym lewym rogu tekst: 77. Rocznica Powstania Warszawskiego, w dolnym prawym rogu tekst: 1944–2021 Pamiętamy.
  29.07.2021

  77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego – pamiętajmy!

  W niedzielę (1 sierpnia), w 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, Konstancin-Jeziorna odda hołd jego bohaterom. W miejscach pamięci zostaną złożone kwiaty, a w altanie przy Konstancińskim Domu Kultury zabrzmią „(Nie)zakazane piosenki”. O godzinie „W” zawyją też syreny.
 • Widok na ulicę o nawierzchni z kostki brukowej, w oddali na poboczu stoją dwa samochody osobowe. Po prawej i lewej stronie znajdują się ogrodzenia posesji.
  29.07.2021

  Koniec utrudnień, przebudowa ul. Czarnieckiego zakończona

  Przebudowa ul. Czarnieckiego – na odcinku od ul. Potulickich w kierunku południowym – w Konstancinie-Jeziornie dobiegła końca. Droga zyskała m.in. nową nawierzchnię. Prace modernizacyjne kosztowały blisko 500 tys. zł.
 • Kobieta – blond włosy do ramion, ubrana jest w niebieską sukienkę. W rękach trzyma bukiet białych róż.
  29.07.2021

  Burmistrz przedłużył kadencje dyrektorkom dwóch przedszkoli

  Przez kolejne pięć lat przedszkolem „Zielony Zakątek” oraz „Tęczowym Przedszkolem” będą kierowały odpowiednio Małgorzata Jarosz i Ewa Winek. Burmistrz Kazimierz Jańczuk przedłużył obu paniom powierzenie stanowiska dyrektora do 31 sierpnia 2026 r.
 • Seniorka siedzi przy sztaludze i maluje obraz. Dalej widać seniora, który robi to samo.
  28.07.2021

  Powstanie miejsce wyłącznie dla seniorów

  W Konstancinie-Jeziornie powstanie Klub „Senior+”. Na jego utworzenie gmina pozyskała 200 tys. zł dofinansowania. Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg, który wyłoni wykonawcę robót remontowych pomieszczeń w budynku przy ul. A. Walentynowicz 24. 
 • Budowa ulicy z kostki brukowej. W głównej części zdjęcia koparka z opuszczoną łyżką. Do około niej leżą kostki betonowe.
  28.07.2021

  Kolejne miejskie drogi zyskają nową nawierzchnię

  Gmina Konstancin-Jeziorna rozstrzygnęła kolejne przetargi na przebudowę miejskich dróg. Tym razem nową nawierzchnię i energooszczędne oświetlenie LED zyskają m.in. ul. Mostowa oraz fragment ul. Elektrycznej. 
 • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej niebieski napis burze. W tle fragment granatowego parasola oraz krople deszczu.
  27.07.2021

  Meteo alert pierwszego stopnia: Burze z gradem

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed burzami z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje w powiecie piaseczyńskim od godz. 14.00 w środę (28 lipca) do 2.00 w czwartek (29 lipca). Zachowajmy ostrożność!
 • Uśmiechnięta dziewczyna w stroju sportowy, na głowie ma kask. W uniesionych rękach trzyma flagę polski.
  27.07.2021

  Wiktoria Dąbrowska dwukrotną mistrzynią Europy

  Wiktoria Dąbrowska z Uczniowskiego Klubu Sportowego Zryw w Słomczynie została podwójną mistrzynią Europy w jeździe szybkiej na rolkach. Czegoś takiego jeszcze nikt w historii występów polskiej reprezentacji na imprezie tej rangi nie dokonał. Gratulujemy!
 • Rury kanalizacyjne (plastikowe), które są położone w tunelu wykopany w ziemi.
  27.07.2021

  Bądź eko i przyłącz nieruchomość do gminnej kanalizacji

  Jeśli w pobliżu Twojej nieruchomości jest gminna sieć kanalizacyjna, przyłącz się do niej. To nie tylko obowiązek, ale przede wszystkim korzyść dla środowiska. W ten prosty sposób podnosisz także komfort swojego życia i oszczędzasz pieniądze.