Aktualności | Konstancin-Jeziorna

Aktualności

 • Napis: Wybory samorządowe, obok urna do głosowania
  21.02.2024

  Wybory 2024: Podział gminy na stałe obwody głosowania

  Wybory samorządowe coraz bliżej. Znamy już podział gminy Konstancin-Jeziorna na stałe obwody głosowania. Decyzją komisarza wyborczego będzie ich 17, czyli o jeden więcej niż dotychczas. Warto zawczasu sprawdzić, gdzie znajduje się lokal, w którym 7 i 21 kwietnia będziemy głosować.
 • Na podłodze leżą 3 nożyce hydrauliczne dla OSP Konstancin-Jeziorna
  21.02.2024

  Gmina zakupiła nowy sprzęt dla OSP Konstancin-Jeziorna

  Do Ochotniczej Straży Pożarnej w Konstancinie-Jeziornie trafiły nowoczesne narzędzia hydrauliczne z akcesoriami o łącznej wartości ponad 151 tys. zł. Ich zakup został sfinansowany z budżetu gminy. Ale to jeszcze nie koniec. Wkrótce jednostka wzbogaci się o kolejny specjalistyczny sprzęt.
 • Zniszczona asfaltowa droga bez pobocza. Jedzie po niej ciężarówka, samochody osobowe oraz przechodzi przez nia mężczyzna z rowerem.
  20.02.2024

  Rozbudowa drogi nr 721, będzie nowa organizacja ruchu

  Konstanciński magistrat negatywnie zaopiniował projekt organizacji ruchu na czas planowanej rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 721. Rozwiązania, przedstawione przez wykonawcę inwestycji, spowodowałyby wprowadzenie do strefy uzdrowiskowej ogromnego natężenia ruchu oraz paraliż komunikacyjny.
 • Zdjęcie przedstawia osobę wypełniejącą ankietę. W kadrze widoczny jest kwestionariusz oraz prawa dłoń trzymająca długopis i zaznaczająca odpowiedzi.
  20.02.2024

  Masz kompostownik? Wypełnij ankietę

  Do końca lutego 2024 r. Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna czeka na ankiety od mieszkańców dotyczące zagospodarowania bioodpadów w przydomowych kompostownikach. Zachęcamy do ich wypełnienia. 
 • Pięć dziewcząt w czarnych strojach sportowych przyklęka na jednym kolanie i pozuje do zdjęcia na tle baneru z napisem: mistrzostwa Mazowsza w minisiatkówce.
  19.02.2024

  Dziewczyny na pięć, czyli sukces młodych siatkarek

  Młode siatkarki z KS SPS Konstancin-Jeziorna walczą w wojewódzkich rozgrywkach Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of moving. Młode sportsmenki mają już za sobą zwycięstwo w pierwszym turnieju rozstawieniowym i kwalifikację do kolejnego etapu zawodów.
 • Żarówka na szarym tle.
  19.02.2024

  PGE Dystrybucja zapowiada kolejne wyłączenia prądu

  PGE Dystrybucja zapowiada przerwy w dostawie energii elektrycznej. W piątek (23 lutego), w godz. 9.00–13.00, prądu nie będzie w Czarnowie. Ma to związek z planowanymi pracami modernizacyjnymi sieci.
 • Grupa mężczyzn w hali sportowej
  16.02.2024

  Kolejne mecze siatkarzy i siatkarek, zachęcamy do kibicowania

  To będzie emocjonująca sobota (17 lutego) w rozgrywkach 2. Ligi Mazowieckiej Seniorów oraz 1. Ligi Mazowieckiej Seniorek. Siatkarze KS SPS Konstancin-Jeziorna podejmą u siebie zespół GKS Jaguar Wolanów, a siatkarki – KS Halinów. Start sportowych emocji o godz. 17.00.
 • Osoba głosująca w lokalu wyborczym.
  16.02.2024

  Wybory 2024: Podział gminy na okręgi wyborcze i mandaty

  Wybory samorządowe 2024 zbliżają się wielkimi krokami. Znamy już podział gminy Konstancin-Jeziorna na okręgi wyborcze oraz liczbę radnych wybieranych w każdym z nich – do podziału jest 21 mandatów. Stosowne postanowienie wydał Komisarz Wyborczy w Warszawie.
 • Park zdrojowy, ludzie w strojach zimowych jeżdżą na lodowisku, w tle budynek amfiteatru i drzewa.
  16.02.2024

  Lodowisko w Parku Zdrojowym zaprasza do 29 lutego

  To już ostatnie chwile, by pojeździć na łyżwach. Lodowisko miejskie w Parku Zdrojowym czynne będzie tylko do 29 lutego. Zapraszamy przez cały tydzień zarówno stałych bywalców, jak i nowych miłośników zimowego szaleństwa.
 • Grafika: niebieskie tło, na nim biały napis imieniny Konstancji
  15.02.2024

  Zapraszamy na imieniny Konstancji, czekają liczne atrakcje

  W najbliższy weekend (17 i 18 lutego) zapraszamy na huczne obchody imienin hr. Konstancji Skórzewskiej z Potulickich, matki założyciela Konstancina hr. Witolda Skórzewskiego. W programie wiele atrakcji, m.in. warsztaty, spotkania i koncert. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.
 • Grafika zielonej kuli ziemskiej
  15.02.2024

  Ważne terminy BDO w 2024 r., o których warto pamiętać

  Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego przypomina o zbliżających się terminach składania sprawozdań w Bazie Danych o Produktach i Opakowaniach, wnoszenia opłat produktowych i za korzystanie ze środowiska. Ich niedopełnienie może skutkować nałożeniem kar.
 • Zniszczona asfaltowa droga bez pobocza. Jedzie po niej ciężarówka, samochody osobowe oraz przechodzi przez nia mężczyzna z rowerem.
  14.02.2024

  Coraz bliżej rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 721

  Już na wiosnę ma szansę rozpocząć się rozbudowa drogi nr 721 z Piaseczna do Konstancina-Jeziorny. Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w środę 21 lutego planuje podpisać umowę z wykonawcą inwestycji, na którą od ponad dekady czekają władze i mieszkańcy obu gmin. Jej wartość to ponad 84 mln zł.
 • Duże metalowe rury leżą na ziemi. W tle widać kilka żółtych koparek.
  14.02.2024

  Spotkanie informacyjne w sprawie gazociągu wysokiego ciśnienia

  Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna organizuje spotkanie informacyjne dotyczące budowy gazociągu wysokiego ciśnienia z miejscowości Gassy do Elektrociepłowni Siekierki w Warszawie. Mieszkańców, zainteresowanych inwestycją, zapraszamy 21 lutego o godz. 16.30 do sali posiedzeń magistratu.
 • Żarówka na szarym tle.
  13.02.2024

  PGE Dystrybucja zapowiada kolejne wyłączenia prądu

  PGE Dystrybucja zapowiada przerwy w dostawie energii elektrycznej. W czwartek (15 lutego), w godz. 8.00–10.00, prądu nie będzie na niektórych ulicach w Konstancinie-Jeziornie. Ma to związek z planowanymi pracami modernizacyjnymi sieci.
 • Zdjęcie z lotu ptaka budynku Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna
  12.02.2024

  Lata wielomilionowych inwestycji w gminie Konstancin-Jeziorna

  Lata 2011–2023 były czasem dużych, wielomilionowych inwestycji w różnych częściach gminy Konstancin-Jeziorna. Nowe lub zmodernizowane obiekty spełniają teraz funkcje publiczne.
 • Zdjęcie zbiorowe uczestników konkursu plastycznego. W dwóch rzędach stoi 15 dzieci i 10 dorosłych.
  12.02.2024

  Prace plastyczne konstancińskich dzieci wśród najlepszych

  Prace 15 dzieci z konstancińskich przedszkoli i szkół zostały zakwalifikowane do etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego. W miniony piątek (9 lutego) w sali posiedzeń magistratu wręczono nagrody laureatom gminnych eliminacji konkursu. 
 • Grupa osób ćwiczy jogę w sali gimnastycznej
  12.02.2024

  W każdy poniedziałek bezpłatna joga dla początkujących

  Ruszają regularne i bezpłatne zajęcia jogi adresowane do początkujących. Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna w każdy poniedziałek (od 12 lutego) do Szkoły Podstawowej nr 6 w Opaczy. Start o godz. 18.40.
 • Kobieta – nauczycielka stoi w klasie. W rękach trzyma duży zeszyt. W tle widać tablicę oraz biurko.
  09.02.2024

  Samorząd dba o nauczycieli gminnych placówek oświatowych

  Władze Konstancina-Jeziorny dbają o pensje nauczycieli. W 2023 r. wynagrodzenie pedagogów, na wszystkich stopniach awansu zawodowego, zatrudnionych w gminnych placówkach oświatowych, było wyższe od średniego wynagrodzenia określonego w Karcie Nauczyciela. 
 • Dwa śmigłowce wojskowe na tle rzeki Wisły.
  09.02.2024

  Czołgi, śmigłowce i żołnierze – ruszają ćwiczenia wojskowe NATO

  Od najbliższego poniedziałku (12 lutego) do końca maja w całej Polsce prowadzone będą ćwiczenia wojskowe NATO. Jak informuje Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych na autostradach, drogach ekspresowych oraz krajowych będzie można spotkać liczne kolumny pojazdów wojskowych.
 • Grupa 15 uczniów z dyplomami, stojąca w rzędzie w sali. Za nimi stoją strażacy.
  09.02.2024

  Znamy zwycięzców gminnego etapu turnieju wiedzy pożarniczej

  W czwartek (8 lutego) w Ochotniczej Straży Pożarnej w Konstancinie-Jeziornie odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Pierwsze miejsca w swoich kategoriach zajęli Cezary Jęcz i Patrycja Włodarczyk. Teraz czekają ich zmagania na szczeblu powiatowym.