Aktualności | Konstancin-Jeziorna

Aktualności

 • Pomieszczenie. Przy recepcji stoją cztery uśmiechnięte panie. Pod zdjęciem są informacji (powielone w artkule) dotyczące funkcjonowania centrum informacyjnego dla uchodźców.
  30.09.2022

  Bezpłatna pomoc doradcza i językowa dla uchodźców z Ukrainy

  Uchodźcy z Ukrainy mogą liczyć na bezpłatną pomoc. Fundacja ADRA Polska wspólnie z organizacją CARE otworzyła w Warszawie Centrum Integracyjne dla Cudzoziemców. Placówka oferuje pomoc informacyjną i prawną, wsparcie doradcy zawodowego i psychologa, lekcje języka polskiego, opiekę nad dziećmi.
 • 11 osób stój w rzędzie na scenie. W rękach trzymają dyplom i róże czerwone.
  29.09.2022

  To było wyjątkowe święto kina w Konstancinie-Jeziornie

  To była prawdziwa gratka dla miłośników X Muzy! W dniach 23–25 września w Konstancińskim Domu Kultury odbyła się V edycja Festiwalu Filmowego Świat Maklaka i Jego Przyjaciół. W czasie Festiwalu pokazano nie tylko filmy finałowe, nadesłane na konkurs, ale także filmy Studia Munka.
 • GRafika
  29.09.2022

  Nabór do Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego

  Przypominamy! Do piątku (30 września) do godz. 14.00 organizacje pozarządowe oraz inne uprawnione podmioty mogą zgłaszać swoich przedstawicieli do Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Udział w pracach rady jest nieodpłatny.
 • Plakat. Duży czarny napis Budżet Partycypacyjny Gminy Konstancin-Jeziorna. Poniżej czerwony napis Ty decydujesz. Po lewej stronie duży herb Konstancina-Jeziorny, na białej tarczy drzewo z zielonymi liśćmi, poniżej niebieska fala - rzeka.
  28.09.2022

  Tak głosowali mieszkańcy w budżecie partycypacyjnym

  Znamy już wyniki głosowania na projekty zgłoszone do Budżetu Partycypacyjnego Gminy Konstancin-Jeziorna na rok 2023. W przyszłym roku realizowanych będzie 8 projektów. W głosowaniu wzięło udział ponad 2 tys. osób.
 • Pomieszczenie, na regałach leżą książki i foldery informacyjne.
  28.09.2022

  Październikowe godziny funkcjonowania punktu

  Uprzejmie informujemy, że w październiku Punkt Informacji Turystycznej w willi Kamilin przy ul. Piłsudskiego 42 w Konstancinie-Jeziornie będzie czynny od piątku do niedzieli w godz. 12.00–17.00. Zapraszamy serdecznie. 
 • Parking samochodowy przy konstancińskim urzędzie. Nawierzchnia z kostki. Po lewej i prawej stronie stoją w rzędzie zaparkowane samochody.
  27.09.2022

  Gmina szuka oszczędności i wyłącza oświetlenie uliczne

  Władze Konstancina-Jeziorny podjęły trudną decyzję. Będą nocne ograniczenia lub całkowite wyłączenia oświetlenia ulicznego. Obejmą one drogi, chodniki, tereny zielone oraz budynki użyteczności publicznej. Wszystko przez drastyczne podwyżki cen energii elektrycznej.
 • Grupa ludzi pochylona nad stołem, na którym leży kartka z napisem NGO.
  26.09.2022

  Twoje zdanie się liczy! Zgłoś priorytetowe zadania

  Zarząd Województwa Mazowieckiego zaprasza organizacje pozarządowe oraz inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego do udziału w pracach nad przygotowaniem projektu rocznego Programu współpracy na 2023 rok. Uwagi i propozycje można składać do 14 października br.
 • Maszyna frezująca asfalt
  23.09.2022

  Uwaga kierowcy! W poniedziałek remont ul. Kołobrzeskiej

  Sezon robót drogowych trwa na dobre. W poniedziałek (26 września) frezowana będzie nawierzchnia ul. Kołobrzeskiej – na odcinku od ul. Chylickiej do wjazdu na osiedle przy ul. Kołobrzeska 52 F– K. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami.
 • Czarno-białe zdjęcie aktora Zdzisława Maklakiewicza oraz napis: Świat Maklaka i Jego Przyjaciół.
  23.09.2022

  Bogaty program Festiwalu Filmowego Świat Maklaka

  Po raz 5. w Konstancinie-Jeziornie odbędzie się Festiwal Filmowy Świat Maklaka i Jego Przyjaciół. Zaplanowano m.in. pokazy filmowe, spotkania i rozmowy z aktorami, warsztaty dla młodzieży, spacer z przewodnikiem oraz potańcówkę w klimacie PRL-u. To wszystko już w najbliższy weekend (23–25 września
 • Willa Kamilin, przed nią samochód
  22.09.2022

  Punkt Informacji Turystycznej – w sobotę czynny krócej

  Punkt Informacji Turystycznej, mieszczący się w willi Kamilin przy ul. Piłsudskiego 42 w Konstancinie-Jeziornie w najbliższy weekend (23–25 września) czynny będzie w godz. 12.00–18.00. Za utrudnienia przepraszamy.
 • Z lewej strony fragment budynku z czterospadowym dachem. Z prawej strony znajdują się blaszane garaże. Przed nimi stoi zaparkowany biały samochód z oznaczeniami Zakładu Gospodarki Komunalnej.
  21.09.2022

  Zakład Gospodarki Komunalnej zmienia lokalizację

  W piątek (23 września) Zakład Gospodarki Komunalnej w Konstancinie-Jeziornie będzie nieczynny. Obsługa interesantów zostanie wznowiona od poniedziałku (26 września) i będzie prowadzona już w nowych lokalizacjach. Zmienią się także numery telefonów kontaktowych.
 • Budynek prostokątny, ceglana czerwona elewacja, dużo okien, płaski dach. Przed budynkiem rosną krzewy, jedno duże drzewo i trawy ozdobne.
  20.09.2022

  Można składać wnioski do budżetu gminy na 2023 rok

  Do 30 września m.in. radni, organizacje pozarządowe i mieszkańcy mogą składać wnioski do projektu budżetu gminy Konstancin-Jeziorna na 2023 rok. Zgłaszane propozycje muszą dotyczyć wyłącznie zadań własnych gminy.
 • Grafika, niebieskie tło na nim napis konsultacje społeczne. Pod spodem kilka osób siedzi przy okrągłym stole.
  19.09.2022

  Stowarzyszenie prowadzi konsultacje społeczne

  We wtorek (20 września) w Urzędzie Miasta i Gminy (ul. Piaseczyńska 77 ) odbędą się konsultacje społeczne dotyczące budowy nowej strategii rozwoju Stowarzyszenia Perły Mazowsza – Lokalna Grupa Działania. Początek o godz. 10.00. Zapraszamy serdecznie.
 • Park. Pomnik ofiar katyńskich. Strażnik miejski składa przed nim wiązankę z białych kwiatów. Obok stoją znicze i trzy biało-czerwone flagi na stojaku. W tle zielone drzewa.
  19.09.2022

  Oddali hołd bohaterom, poległym i pomordowanym

  W sobotę (17 września ), w 83. rocznicę sowieckiej agresji na Polskę, gmina Konstancin-Jeziorna oddała hołd bohaterom, poległym i pomordowanym. W imieniu mieszkańców kwiaty na pomniku ofiar katyńskich przy ul. Sienkiewicza złożyli przedstawiciele samorządu. 
 • grupa osób pozuje do zdjęcia. Na pierwszym planie siedzą kobiety u dziewczynki, w drugim rzedzie mężczyźni, kobiety i dziewczynki.
  14.09.2022

  „Ballady i romanse” w Szkole Podstawowej nr 3

  W środę (14 września) w Szkole Podstawowej nr 3 w Konstancinie-Jeziornie odbyła się kolejna szkolna odsłona „Narodowego Czytania”– akcji promującej czytelnictwo. Z racji ustanowionego przez Sejm RP roku 2022 Rokiem Romantyzmu Polskiego, odczytano „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.
 • Grafika Budżetu partycypacyjnego Gminy Konstancin-Jeziorna 2023, zawiera herb gminy oraz nazwę projektu i dopisek Ty decydujesz!
  13.09.2022

  Ostatnie dni, aby wesprzeć wybrane projekty

  Tylko do najbliższego czwartku włącznie (15 września) można oddać głos na projekty zgłoszone do Budżetu Partycypacyjnego Gminy Konstancin-Jeziorna 2023. Warto zagłosować na wybrane dwa z trzynastu pomysłów mieszkańców, aby wspierać zmiany w naszej gminie.
 • Plakat informacyjny konsultacji - na niebieskim jednolity tle widoczne trzy postaci, w tym jedna jadąca na rowerze, jedna z biała laską i jedna idąca ze słuchawkami. Powyżej ikony róznych środków transportu lądowego, powyżej napis w białym kolorze Jak poruszać się po metropolii warszawskiej? W lewym górnym rogu logotyp kampanii Metropolia w ruchu. Na dole na białym pasku logotyp Fundusze Europejskie, Flaga Polska, logotyp Matropolii Warszawskiej, logotyp Funduszu Spójności Unii Europejskiej
  13.09.2022

  I ty możesz zdecydować o poprawie mobilności w metropolii

  Wkrótce rozpocznie się drugi etap konsultacji społecznych do Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej Obszaru Metropolitalnego Warszawy. Mieszkańcy naszej gminy mogą wyrazić swoją opinię podczas spotkania we wtorek 27 września w Bibliotece Publicznej w Piasecznie, lub też on-line.
 • Mobilny Punkt Poboru Krwi. W środku na czerwonych fotelach siedzi trzech mężczyzn w maseczkach, którzy oddają krew. W tle widać pielęgniarki.
  12.09.2022

  Krwiodawcy i dawcy szpiku poszukiwani – kolejna akcja

  Zachęcamy do udziału w kolejnej akcji zbiórki krwi, którą w czwartek (15 września), organizuje konstanciński oddział Klubu Honorowych Dawców Krwi Legion. Tego dnia będzie można też przejść kwalifikację i zostać potencjalnym dawcą szpiku. Zapraszamy w godz. 9.00–13.00 przed ratusz. 
 • Grafika wektorowa promująca Narodowy Dzień Sportu w Konstancinie-Jeziornie
  12.09.2022

  Narodowy Dzień Sportu w Konstancinie-Jeziornie

  Nightskating, rodzinny trening piłki nożnej, gra terenowa i zajęcia zumby – to tylko niektóre atrakcje Narodowego Dnia Sportu w Konstancinie-Jeziornie, który w tym roku dołączył do partnerów tej ogólnopolskiej akcji. Zapraszamy już w najbliższy weekend (17 i 18 września).
 • Żarówka na szarym tle.
  12.09.2022

  PGE Dystrybucja zapowiada kolejne wyłączenia prądu

  PGE Dystrybucja zapowiada kolejne przerwy w dostawie energii elektrycznej. W poniedziałek (12 września), między godz. 9.00 a 13.00, prądu nie będzie na ulicach Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Grzybowskiej i Podlaskiej w Parceli.​​​​​​​ Ma to związek z modernizacją sieci.