Zielone aktualności | Konstancin-Jeziorna

Zielone aktualności

 • Mieszkańcu! Zgłoś szambo do gminnej ewidencji
  Już niewiele czasu zostało mieszkańcom na zgłoszenie szamba do gminnej ewidencji. Konstanciński magistrat przyjmuje je do najbliższego wtorku (30 listopada). Właściciele nieruchomości, którzy nie dopełnią formalności, mogą spodziewać się kontroli.
  Ogród. Na trawniku okrągły właz do szamba.
 • Mieszkańcy ze wsparciem gminy wymieniają kopciuchy
  Nie jeden, a prawdopodobnie trzydzieści pięć starych kopciuchów zostało zlikwidowanych w tym roku w gminie Konstancin-Jeziorna. Prostujemy nieprawdziwą informację podaną przez „Gazetę Wyborczą”. Mieszkańcy chętnie korzystają ze wsparcia samorządu na…
  Ręka mężczyzny wkładająca do rozpalonego pieca kawałek drzewa porąbanego na opał.
 • Masz szambo? Do 30 listopada powinieneś to zgłosić do urzędu
  Tylko dwa tygodnie zostały właścicielom nieruchomości na terenie gminy Konstancin-Jeziorna, którzy posiadają na swojej działce szambo, na zgłoszenie tego faktu do Urzędu Miasta i Gminy. To ustawowy obowiązek.
  Działka, na niej stoi dom. Przed nim wykopany jest duży dół, w którym znajduje się wielki zbiornik plastikowy. To szambo. Podłączone jest rurą do budynku.
 • Kominiarze przypominają o okresowych przeglądach
  Sezon grzewczy ruszył na dobre. Warto więc przypomnieć właścicielom i zarządcom budynków o ciążących na nich obowiązkach związanych z bezpiecznym użytkowaniem przewodów kominowych. Zachęcamy do zapoznania się z komunikatem Krajowej Izby Kominiarzy.
  Mężczyzna, kominiarz stoi na dachu. Ubrany jest w czarną kurtkę, na głowie ma czarny kapelusz. Na plecy ma zarzucone urządzenie do czyszczenia kominów z drutami ułożonymi w okrąg. W tle domy jednorodzinne i błękitne niebo.
 • Trzeba złożyć deklarację o sposobie ogrzewania budynku
  To ważne! Właściciele lub zarządcy budynków mieszkalnych i obiektów usługowych muszą przekazać do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków informację czym są one ogrzewane. Deklarację można złożyć w Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna. Jest…
  Ręka mężczyzny wkładająca do rozpalonego pieca kawałek drzewa porąbanego na opał.
 • Masz szambo? Powinieneś to zgłosić do Urzędu Miasta i Gminy
  Przypominamy! Do 30 listopada właściciele nieruchomości na terenie gminy Konstancin-Jeziorna, którzy posiadają na swojej działce szambo, muszą ten fakt zgłosić do Urzędu Miasta i Gminy. To ustawowy obowiązek.
  Działka, na niej stoi dom. Przed nim wykopany jest duży dół, w którym znajduje się wielki zbiornik plastikowy. To szambo. Podłączone jest rurą do budynku.