Miasta partnerskie | Konstancin-Jeziorna

Miasta partnerskie

Gmina Konstancin-Jeziorna podpisała umowy o partnerskiej współpracy z sześcioma miastami: Hranice (Czechy), Denzlingen (Niemcy), Krzemieniec (Ukraina), Nowa Wilejka (Litwa), Pisogne (Włochy), Saint-Germain-en-Laye (Francja) oraz protokół współpracy z miastem Cēsis (Łotwa).

 • 30 lat minęło! Jubileusz współpracy z Saint-Germain-en-Laye
  Minęło 30 lat od podpisania umowy o współpracy z francuskim Saint-Germain-en-Laye. Z tej okazji delegacja z Konstancina-Jeziorny, na czele z burmistrzem Kazimierzem Jańczukiem, wzięła udział w obchodach jubileuszu miast partnerskich, które odbyły…
  Grupa 5 osób stoi na podeście i trzyma tabliczki z deklaracją współpracy.
 • Kolejna pomoc z Denzlingen dla ukraińskiego Krzemieńca
  Mieszkańcy niemieckiego Denzlingen, miasta partnerskiego Konstancina-Jeziorny, przekazali kolejną pomoc humanitarną dla ukraińskiego Krzemieńca. Tym razem wartość wsparcia, które obejmowało leki oraz środki opatrunkowe, to blisko 40 tys. euro.
  Kilka osób, jedna z nich, kobieta, podaje rękę mężczyźnie w geście podziękowania.
 • Kolejna wymiana uczniowska, tym razem z Pisogne
  Od 24 do 29 października, po raz kolejny w ramach polsko-włoskiej wymiany młodzieży, w Konstancinie-Jeziornie gości grupa uczniów z partnerskiego miasta Pisogne. We wtorek (25 października) młodzież odwiedziła ratusz i uczestniczyła w spotkaniu z…
  Grupa uczniów w sali konferencyjnej, w tle ściana z czerwonej cegły i ekran do projektora.
 • Komitet miast partnerskich ma nowego przewodniczącego
  Zmiany w Komitecie Miast Partnerskich Konstancina-Jeziorny. Jego nowym przewodniczącym został Wojciech Guszkowski. Zastąpił on Piotra Stankiewicza, który w ubiegłym roku zrezygnował z pełnienia tej funkcji.
  Sala konferencyjna urzędu. Na pierwszym planie dwaj mężczyźni siedzący przy jasnobrązowym stole, na którym stoi mikrofon, butelki z wodą i szklanki, jeden z nich mówi do mikrofonu. Dalej pod ścianą z czerwonej cegły stoi jasnobrązowy stół, za którym siedzą dwaj mężczyźni – burmistrz i jego zastępca.
 • Pisogne (Włochy)
  Umowa partnerska Konstancina-Jeziorny z Pisogne została podpisana 6 czerwca 2008 r. Uroczyście sygnowali ją ówcześni burmistrzowie miast: Oscar Panigada i Marek Skowroński. Obejmuje ona współpracę w zakresie kultury, sztuki, edukacji i sportu.
  Widok z góry części miasta położonego nad jeziorem, z portem i historyczną zabudową
 • Cēsis (Łotwa)
  Protokół współpracy Konstancina-Jeziorny z Cēsis został podpisany 27 stycznia 2009 r. Uroczyście sygnowali go ówcześni burmistrzowie miast: Gintsa Šķendersa i Marek Skowroński. Obejmuje ona współpracę w zakresie kultury, sztuki, edukacji i sportu. 
  Widok z lotu ptaka miasta ze starą zabudową, na pierwszym planie budowla sakralna z wysoką wieżą, w tle widoczne fragmentu budowli zamkowej