Bądź gotowy – poradnik na czas kryzysu i wojny | Konstancin-Jeziorna

Bądź gotowy – poradnik na czas kryzysu i wojny

07-04-2022

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przygotowało „Poradnik na czas kryzysu i wojny”. To zbiór praktycznych informacji i wskazówek, które przydadzą się w sytuacjach zagrożenia. Z publikacji dowiemy się m.in. co oznaczają sygnały alarmowe oraz jak zachować się w razie ataku bronią chemiczną.

Poradnik jest odpowiedzią Rządowego Centrum Bezpieczeństwa na trwającą w Ukrainie wojnę. Składa się z dwóch części. Pierwsza zawiera informacje niezbędne do przygotowania się na zagrożenie, w drugiej znajdziemy praktyczne wskazówki działania w czasie kryzysu lub konfliktu zbrojnego.

Warto wiedzieć

Licząca 36 stron publikacja mówi między innymi o tym jak się zachować podczas alarmu i co oznaczają poszczególne sygnały, jak przygotować się do ewakuacji; jak udzielić pierwszej pomocy oraz co zabrać ze sobą, gdy przyjdzie wojna i ma się tylko chwilę na ucieczkę. „Poradnik na czas kryzysu i wojny”, w formie pliku PDF, można pobrać pod poniższym artykułem.

Akademia bezpieczeństwa

Jako prezentacja jest on również dostępny na stronie internetowej RCB. Tam także został zamieszczony trzeci odcinek „Akademii bezpieczeństwa RCB”, który powstał we współpracy z rzecznikiem prasowym Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej oraz ekspertem ds. bezpieczeństwa, byłym żołnierzem jednostki GROM.

Autor
Patryk Siepsiak
Do pobrania
Załącznik Size
Poradnik na czas kryzysu i wojny 2.49 MB