W Konstancinie-Jeziornie goszczą uczniowie z Hranic | Konstancin-Jeziorna

W Konstancinie-Jeziornie goszczą uczniowie z Hranic

14-05-2024

We wtorek (14 maja) Michał Wiśniewski, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna, gościł w ratuszu uczniów, wraz z opiekunami, z miasta partnerskiego Hranice. Wizyta Czechów to efekt międzynarodowej wymiany młodzieży, którą od lat prowadzi Szkoła Podstawowa nr 3.

Hranice są miastem partnerskim Konstancina-Jeziorny od 2006 r. W ramach wieloletniej współpracy Szkoły Podstawowej nr 3 w poniedziałek (13 maja) do naszego miasta, z rewizytą, przybyła grupa 10 uczniów wraz z dwiema nauczycielkami z zaprzyjaźnionej szkoły ZS 1. Czeską młodzież goszczą w swoich domach polscy rówieśnicy. 

Z wizytą w ratuszu

Program wymiany uczniowskiej obfituje w liczne atrakcje. We wtorek (14 maja) goście oraz ich polscy koledzy mieli okazję odwiedzić magistrat oraz spotkać się z Michałem Wiśniewskim, nowym burmistrzem gminy, który serdecznie ich przywitał i życzył udanego pobytu w jedynym uzdrowisku na Mazowszu. Na zakończenie goście otrzymali upominki przygotowane przez Wydział Promocji i Współpracy Zagranicznej. 

Ciekawy program

W kolejnych dniach goście z Hranic wezmą udział w licznych zajęciach artystycznych i sportowych organizowanych w Trójce. Odwiedzą m.in. Park Kultury w Powsinie, pojadą na wycieczkę do Lublina oraz Warszawy, gdzie zwiedzą m.in. Pałac Kultury i Nauki, Stare Miasto oraz Muzeum Świat Iluzji. Czesi do swoich domów wrócą 17 maja br.

 

 

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio