Centrum Handlowe Stara Papiernia | Konstancin-Jeziorna

Centrum Handlowe Stara Papiernia

Podłużny budynek z czerwonej cegły. Na budynku jest duży czarny napis Stara Papiernia. Obok budynku rośnie zielona trawa. W tle pogodne niebo.

 al. Wojska Polskiego 3
 05-510 Konstancin-Jeziorna

 

Budynek jest najstarszym obiektem papierni powstałej w okresie, kiedy fabrykę przejął Bank Polski od poprzedniego właściciela Józefa Krzyczewskiego. Znajdujący się w ruinie, po pożarze w 1984 r., budynek Starej Papierni w Konstancinie-Jeziornie po rewaloryzacji został adaptowany na nowoczesne Centrum Handlowe. 

Budynek z historią

Centrum Handlowe Stara Papiernia zostało otwarte 23 listopada 2002 r. Dwa lata wcześniej, teren na którym znajdowały się zgliszcza tzw. „szmaciarni” nabył Jan Wejchert. Pod okiem konserwatora zabytków odbudował nieruchomość zachowując oryginalny układ architektoniczny. Pozostałe po pożarze mury, stanowią część obecnego obiektu.  

Wyjątkowy klimat Centrum Handlowego Stara Papiernia tworzą m.in. zabytkowe otoczenie, tarasy nad kanałem wodnym oraz wielofunkcyjne atrium z galerią handlową. Po zakupach klienci mogą odpocząć w jednej z restauracji czy kawiarni, a dzieci doskonale będą się bawić na placu zabaw.