Konstancin-Jeziorna[0]

Opublikowano: Konstancin-Jeziorna (www.konstancinjeziorna.pl)


Imieniny Konstancji – spotkania, koncerty, warsztaty

Grafika wektorowa. Na Białym stole leżą babeczki, nad stołem napis „Imieniny Konstancji”  na różowym tle.[1]
Data
18-02-2023r.
Godzina
15.00
Miejsce
KDK Hugonówka, ul. Mostowa 15
Wstęp
bezpłatny
Treść

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na Imieniny Konstancji. 

Imieniny Konstancji to doroczne święto, organizowane na cześć hrabiny Konstancji Skórzewskiej z Potulickich, matki założyciela Konstancina hrabiego Witolda Skórzewskiego. W programie, jak zwykle, wiele atrakcji nawiązujących do czasów powstania letniska, wśród których z pewnością znajdą coś dla siebie zarówno dzieci, jak i dorośli. 18 i 19 lutego, z okazji imienin patronki miasta odbędą się w KDK Hugonówka ciekawe spotkania, koncert oraz warsztaty.

Konstancja Skórzewska z Potulickich

Urodziła się 10 lipca 1839 roku w Oborach i przez kilkanaście lat mieszkała w tutejszym pałacu. Zmarła 25 lutego 1910 roku w Poznaniu i spoczywa w rodzinnym grobowcu w Czerniejewie (Wielkopolska). Konstancja Skórzewska była patriotką, wspierała działalność dobroczynną, społeczną, kulturalną i oświatową. Była religijna i kultywowała narodowe tradycje. Jej syn Witold w 1897 roku jako egzekutor testamentu siostry Konstancji – Marii Grzymała-Potulickiej, właścicielki dóbr oborskich postanowił stworzyć letnisko na rozległym, leśnym obszarze wokół pałacu w Oborach. Najpierw powołał w tym celu Towarzystwo Akcyjne Ulepszonych Miejscowości Letniczych i wraz z hrabią Władysławem Mielżyńskim przystąpił do tworzenia zupełnie nowej miejscowości, którą nazwał na cześć swojej matki.

Program – sobota 18 lutego

  • 15.00–17.00 warsztaty – szydełkowe koronki (wiek uczestników 12+),
  • 15.00–17.00 warsztaty – biżuteria retro (warsztaty rodzinne),
  • 17.00–20.00 spotkanie autorskie z Ryszardem Nowickim dotyczące książki wydanej z okazji 125-lecia powstania Konstancina pt. “Wesele Marii Skórzewskiej z Michałem Ogińskim w świetle listu Marii Grzymała-Potulickiej”.

Szczegóły na stronie hugonowka.pl oraz na Facebooku Konstancińskiego Domu Kultury.

 

 

 

 


Adres źródłowy: https://www.konstancinjeziorna.pl/events/imieniny-konstancji-spotkania-koncerty-warsztaty


Adres źródłowy: https://www.konstancinjeziorna.pl/events/imieniny-konstancji-spotkania-koncerty-warsztaty

Załączniki
  • [0] https://www.konstancinjeziorna.plhttps://www.konstancinjeziorna.pl/themes/custom/konstancin/logo.svg
  • [1] https://www.konstancinjeziorna.pl/sites/default/files/styles/wydarzenia_duze/public/2023-02/wydarzenie_imieniny_konstancji.jpg?h=f93ad403&itok=7c0rfvNy