Meteo alert pierwszego stopnia: Silny wiatr | Konstancin-Jeziorna

Meteo alert pierwszego stopnia: Silny wiatr

16-04-2024

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem. Alert obowiązuje w powiecie piaseczyńskim do godz. 19.00 we wtorek (16 kwietnia). Powieje z prędkością do 45 km/h, a w porywach do 75 km/h. Służby apelują o zachowanie ostrożności.

Uwaga! IMGW wydało, między innymi dla powiatu piaseczyńskiego, ostrzeżenie pierwszego stopnia. Prognozowany jest silny wiatr z zachodu i południowego zachodu o średniej prędkości do 45 km/h, w porywach do 75 km/h. Alert obowiązuje do godz. 19.00 we wtorek (16 kwietnia). IMGW zaleca śledzenie komunikatów meteorologicznych, a służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności – nie parkujmy samochodów w pobliżu drzew, rusztowań, trakcji elektrycznych oraz zabezpieczmy przedmioty znajdujące się na balkonie, które mogłyby zostać porwane przez wiatr.

Autor
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej
Do pobrania
Załącznik Size
Meteo alert – silny wiatr – 16.04.2024 165.14 KB

Najnowsze aktualności

  • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej niebieski napis burze. W tle fragment granatowego parasola oraz krople deszczu.

    Meteo alert pierwszego stopnia: Burze

    Zapowiada się burzowe popołudnie i wieczór. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla powiatu piaseczyńskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia. Alert obowiązuje w sobotę (18 maja) od godz. 13.00 do godz. 22.00. Służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.
  • Grafika wektorowa. Plakat promujący konferencje.

    LGD Perły Mazowsza zaprasza na konferencję

    Stowarzyszenie Perły Mazowsza – Lokalna Grupa Działania zaprasza 28 maja br. na konferencję otwierającą realizację nowej strategii rozwoju na lata 2023–2027. Na spotkaniu zaprezentowane zostaną m.in. projekty grantowe, zakresy tematyczne planowanych naborów czy zasady otrzymania wsparcia.