Kultura | Konstancin-Jeziorna

Kultura

Aktualności kulturalne
 • Grafika wektorowa. Plakat promujący wydarzenie "Babski weekend".
  10.03.2023

  Świętowania ciąg dalszy,…

  W najbliższy weekend (11 i 12 marca) kontynuujemy świętowanie Dnia Kobiet. Zapraszamy do Konstancińskiego Domu Kultury na „Babski weekend”. W programie wiele atrakcji. Czekają m.
 • Szklana statuetka w kształcie perły na drewnianej podstawce.
  06.03.2023

  Trwa głosowanie w konkursie Perły…

  Trwa siódma edycja konkursu Perły Mazowsza 2022. Zachęcamy do głosowania na kandydatów z gminy Konstancin-Jeziorna. Statuetki zostaną przyznane w trzech kategoriach –
 • Grafika wektorowa. Plakat promujący wydarzenie "Imieniny Konstancji".
  17.02.2023

  Zapraszamy na imieniny Konstancji…

  W najbliższy weekend (18 i 19 lutego) zapraszamy do Konstancińskiego Domu Kultury na huczne obchody imienin hr. Konstancji Skórzewskiej z Potulickich, matki założyciela
 • Grafika wektorowa. Plakat promujacy warsztaty dla dzieci w KDK.
  01.02.2023

  Ferie kulturalne z Konstancińskim…

  Ferie spędzone w rodzinnym mieście wcale nie muszą być nudne. Konstanciński Dom Kultury przygotował od 20 do 24 lutego tygodniowy turnus warsztatowy. Na dzieci czeka program pełen
 • Stół i wokół siedzą młodzi ludzie. Na stole otworzone puszki z logo Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy.
  30.01.2023

  Konstancin-Jeziorna zagrał z…

  W niedzielę (29 stycznia) Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy znów zagrała w Konstancinie-Jeziornie. Wolontariusze zebrali do puszek 96 tys. zł. Do tego dojdą jeszcze pieniądze z
 • Grafika wektorowa. Kolorowe rysunki zwierząt oraz tekst: Chcemy wygrać z sepsą! Finał dla wszystkich – małych i dużych, 31 finał 2023, żyj zdrowo w zdrowym świecie.
  27.01.2023

  29 stycznia gramy z Wielką…

  Konstancin-Jeziorna ponownie gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, która już 29 stycznia znów rozgrzeje nasze serca i będzie zachęcać do czynienia dobra. Z okazji 31. finału
 • Kilkanaście osób stoi na scenie, na przedzie starszy mężczyzna mówi do mikrofonu i trzyma w ręce lampion.
  19.12.2022

  Jarmark Świąteczny za nami – było…

  Mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna w minioną niedzielę (18 grudnia) już po raz dziesiąty spotkali się na Jarmarku Świątecznym w Parku Zdrojowym. Wspólne kolędowanie, warsztaty
 • Aleja spacerowa w Parku Zdrojowym. Po lewej stronie na chodniku ustawione są domki wystawiennicze, w których ludzie sprzedają swoje wyroby. Po prawej stronie deptaku idą ludzie.
  14.11.2022

  Szukamy wystawców na konstanciński…

  Trwają przygotowania do Jarmarku Świątecznego, który 18 grudnia znów zawita do Parku Zdrojowego. Już teraz zapraszamy wystawców do udziału w tej cyklicznej imprezie. Tradycyjnie
 • Konstanciński Dom Kultury
  Konstanciński Dom Kultury w Konstancinie-Jeziornie to nowoczesna placówka działająca na rzecz kultury i edukacji, a także dziedzictwa kulturowo-historycznego miasta.
  Na zdjęciu willa Hugonówka – obecna siedziba Konstancińskiego Domu Kultury (prostokątna, prosta bryła, trzy kondygnacje, dużo okien, jasna elewacje). Przed budynkiem rosną wysokie drzewa i trawy.
 • Biblioteka Publiczna
  Biblioteka Publiczna w Konstancinie-Jeziornie powstała w 1992 r. Obecnie w swojej ofercie ma około 90 tys. książek i co dwa tygodnie wzbogaca swój księgozbiór o kolejne pozycje.
  Na zdjęciu główne wejście do budynku Biblioteki Publicznej – podjazd dla inwalidów, szare drzwi, na elewacji duży napis: biblioteka. Budynek ma prostą bryłę, duże okna, jasna elewacja.
 • Muzea
  Będąc w uzdrowisku warto odwiedzić muzea. Chętni mogą zobaczyć m.in.: dom Stefana Żeromskiego oraz wystawę prezentującą dzieje Konstancina-Jeziorny od czasów najdawniejszych po współczesne.
  Na zdjęciu wnętrze sali muzealnej, w której znajduje się wystawa prezentującą dzieje Konstancina-Jeziorny od czasów najdawniejszych po współczesne. Na ścianach wiszą duże plansze ze zdjęciami i opisami. Na środku sali stoi duża szklana gablota z eksponatami.
 • Grupy i zespoły
  W Konstancinie-Jeziorna działa kilka zespołów wokalnych, grupa taneczna oraz teatralna. Funkcjonują głównie przy Konstancińskim Domu Kultury. Mają za sobą nie jeden występ przez szeroką publicznością na różnego rodzaju przeglądach i festiwalach.
  gggg
 • Projekt Miasto Słońca - Królestwo Bajek
  Konstancin-Jeziorna krainą bajek i opowieści – taki pomysł na wyróżnienie naszej gminy w regionie, a nawet w całym kraju, mają inicjatorzy projektu „Bajka wizytówką miasta i gminy Konstancin-Jeziorna”.
  hhh
Co? Gdzie? Kiedy?
 • 25.03.2023
  Teatralia – Przegląd Małych Form Te…
  Godzina:
  15.00
  Wstęp:
  wolny
  Miejsce: Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15
 • 01.04.2023
  Warsztaty świąteczne: palmy, koszyc…
  Godzina:
  15.00
  Wstęp:
  wolny
  Miejsce: KDK Hugonówka, ul. Mostowa 15