Kultura | Konstancin-Jeziorna

Kultura

Aktualności kulturalne
 • Przestrzeń miejska. Budynek biblioteki z białą elewacją i dużymi oknami.
  14.01.2022

  Biblioteka główna będzie otwarta…

  Od najbliższego poniedziałku (17 stycznia) zmieniają się godziny otwarcia głównej siedziby Biblioteki Publicznej przy ul. Świetlicowej 1 w Konstancinie-Jeziornie. Od teraz książki
 • Przemarsz ulicą. Na pierwszym planie trzech mężczyzn w mundurach jadą na koniach, za nimi maszeruje orkiestra dęta oraz ludzie.
  12.11.2021

  Piłsudski, parada i piknik – tak…

  Konstancin-Jeziorna hucznie świętował 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Bohaterem uroczystości był marszałek Józef Piłsudski, który wraz z adiutantami,
 • Grafika wektorowa. Na środku biało-czerwona flaga, a na niej napis: 11 listopada świętujemy niepodległość. Po lewej stronie mężczyzna ubrany w strój wojskowy siedzi na koniu.
  10.11.2021

  Wspólnie świętujmy odzyskanie…

  11 listopada, po rocznej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19, znów będziemy wspólnie świętować. Program gminnych obchodów 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości
 • Kobieta w mundurze harcerskim gestem rąk zaprasza do obozu harcerskiego, w tle kilkadziesiąt osób oraz zielony namiot. Na drzewie wisi kolorowy obrazek z napisem: Maluj z nami.
  10.09.2021

  Uroczysko Konstancin zaprasza do…

  Pokazy pionierki, gra terenowa, zabawy i pląsy – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają w najbliższą sobotę (11 września) w ogrodzie harcerskim. Uroczysko Konstancin zaprasza
 • Plakat. Na górze na niebieskim tle biały napis czternasty Festiwal Otwarte Ogrody w Uzdrowisku Konstancin-Jeziorna. Poniżej jest obraz willi Kamilin namalowany farbami.
  09.09.2021

  Zapraszamy na 14. Festiwal Otwarte…

  Lotniczy Piknik Historyczny, koncert smyczkowy, spektakl i warsztaty dla dzieci oraz ogród harcerski – to tylko niektóre atrakcje tegorocznej 14. już edycji Festiwalu Otwarte
 • Plakat promujący Jazz Zdrój Festiwal. Zielone tło, w prawym rogu czarno-białe zdjęcie Louisa Armstronga, który gra na trąbce. Po lewej stronie grafiki szczegółowy program festiwalu, którego treść powielona jest w artykule.
  13.07.2021

  Jazz Zdrój Festiwal już w…

  W weekend, 17 i 18 lipca zapraszamy do Konstancina-Jeziorny na ósmy Jazz Zdrój Festiwal. To wyjątkowe wydarzenie muzyczne poświęcone pamięci wybitnego jazzmana, Louisa Armstronga
 • Grafika wektorowa. W lewym górnym rogu na białym tle, czarny napis: Mazowsze bliskie sercu. Po prawej stronie kolorowa grafika przyrody, nad nią biały napis: Odpocznij na Mazowszu.
  09.07.2021

  Uwaga konkurs fotograficzny! Zrób…

  To już ostatnie dni na to, by zgłosić się do konkursu „Mazowsze bliskie sercu”. Jest on skierowany do wszystkich fotografów amatorów, znających miejsca i wydarzenia na Mazowszu,
 • Widok z lotu ptaka, na polanie rozstawione różnokolorowe leżaki.
  02.07.2021

  Ruszają filmowe wakacje w Parku…

  Już w piątek (2 lipca) rusza kino plenerowe w Parku Zdrojowym. Na mieszkańców Konstancina-Jeziorny czekają polskie i światowe hity filmowe. Seanse będą się odbywały w każdy piątek
 • Konstanciński Dom Kultury
  Konstanciński Dom Kultury w Konstancinie-Jeziornie to nowoczesna placówka działająca na rzecz kultury i edukacji, a także dziedzictwa kulturowo-historycznego miasta.
  Na zdjęciu willa Hugonówka – obecna siedziba Konstancińskiego Domu Kultury (prostokątna, prosta bryła, trzy kondygnacje, dużo okien, jasna elewacje). Przed budynkiem rosną wysokie drzewa i trawy.
 • Biblioteka Publiczna
  Biblioteka Publiczna w Konstancinie-Jeziornie powstała w 1992 r. Obecnie w swojej ofercie ma około 90 tys. książek i co dwa tygodnie wzbogaca swój księgozbiór o kolejne pozycje.
  Na zdjęciu główne wejście do budynku Biblioteki Publicznej – podjazd dla inwalidów, szare drzwi, na elewacji duży napis: biblioteka. Budynek ma prostą bryłę, duże okna, jasna elewacja.
 • Muzea
  Będąc w uzdrowisku warto odwiedzić muzea. Chętni mogą zobaczyć m.in.: dom Stefana Żeromskiego oraz wystawę prezentującą dzieje Konstancina-Jeziorny od czasów najdawniejszych po współczesne.
  Na zdjęciu wnętrze sali muzealnej, w której znajduje się wystawa prezentującą dzieje Konstancina-Jeziorny od czasów najdawniejszych po współczesne. Na ścianach wiszą duże plansze ze zdjęciami i opisami. Na środku sali stoi duża szklana gablota z eksponatami.
 • Grupy i zespoły
  W Konstancinie-Jeziorna działa kilka zespołów wokalnych, grupa taneczna oraz teatralna. Funkcjonują głównie przy Konstancińskim Domu Kultury. Mają za sobą nie jeden występ przez szeroką publicznością na różnego rodzaju przeglądach i festiwalach.
  gggg
 • Projekt Miasto Słońca - Królestwo Bajek
  Konstancin-Jeziorna krainą bajek i opowieści – taki pomysł na wyróżnienie naszej gminy w regionie, a nawet w całym kraju, mają inicjatorzy projektu „Bajka wizytówką miasta i gminy Konstancin-Jeziorna”.
  hhh
Co? Gdzie? Kiedy?
 • 20.01.2022
  Wirtualne Muzeum – Jerzy Zawieyski
  Godzina:
  18.00
  Wstęp:
  wolny (wejściówki)
  Miejsce: KDK Hugonówka, ul. Mostowa 15
 • 23.01.2022
  Bajka „Zielony Kopciuszek”
  Godzina:
  16.00
  Wstęp:
  płatny
  Miejsce: KDK Hugonówka, ul. Mostowa 15
 • 25.01.2022
  Uniwersytet Trzeciego Wieku
  Godzina:
  11.00
  Wstęp:
  płatny
  Miejsce: KDK Hugonówka, ul. Mostowa 15
 • 27.01.2022
  Klub Miłośników Kultury Francuskiej
  Godzina:
  18.30
  Wstęp:
  bezpłatny
  Miejsce: KDK Gryf, ul. Sobieskiego 13
 • 30.01.2022
  1. Bieg Rodzinny WOŚP
  Godzina:
  14.00
  Wstęp:
  wolny
  Miejsce: Park Zdrojowy